MWC 2017: Zákulisie tlačovej konferencie Samsungu pri predstavení nových tabletov

0

Spoločnosť Samsung si potrpí na veľkolepé prezentácie. Nie inak tomu bolo aj na výstave MWC 2017 v Barcelone. My sme sa rozhodli ukázať vám aj zákulisie tlačovej konferencie.

V Barcelone Samsung predstavoval nové modely tabletov. Vstup na tlačovú konferenciu je vždy iba pre akreditovaných novinárou, takže bez akreditácie nemáte šancu sa tam dostať. Napriek tomu že MWC v Barcelone je bez diskusie najlepšie organizovaným veľtrhom, Samsungu sa to trošku vymklo a sála bola na počet novinárov primalá, takže niektorý museli dianie sledovať iba na veľkoplošnej projekcii v priľahlých priestoroch. Začiatok prezentácie sa nakoniec posunul takmer o 20 minút.

Tí ktorý potrebujú natáčať či fotiť si musia nájsť to správne miesto čo nebýva práve najľahšia úloha.

Začiatok prezentácie patril všeobecnému predstaveniu inovácií, rečník sa nevyhol ani spomienke na Note 7 a opatreniam ktoré Samsung na základe toho prijal.

O zábavu sa postaral tento pán z Greenpeace ktorý bol po chvíli slušne vykázaný.

Zábavné je občas sledovať aj niektorých kolegov novinárov ako si s profesionálnou tvárou fotia či natáčajú celý priebeh na mobil. Vtipnejšie je to keď tak robia zo zadnej časti sály. smiley

Na pódiu sa vystriedalo viacero rečníkov. Okrem zástupcov Samsungu tu boli aj z Verizon ako zástupca jedného z operátorov  či z Microsoftu, keďže tablety využívajú Windovs 10.

Ta-dá, asi po pol hodine nám ukážu produkt.Teraz nasleduje jeho podrobné predstavenie.

A nevídali, je k nemu aj pero....

Výrobcovia fotoaparátov už došli, tak sa Samsung dohodol s firmou Steadtler na dotykovom pere v podobe klasickej tužky. Veľmi pekný dizajnový doplnok, bohužiaľ jej však chýba tlačidlo, takže dokáže iba kresliť, kontextové menu s ňou nevyvoláte.

.. a teraz povinný potlesk.

Prezentácia pokračuje ďalšími novinkami

Aby sme verili že pero funguje, mladá umelkyňa predvedie kresbičku.

Ešte zoznam príslušenstva a tlačová konferencia končí.

Nasleduje otvorenie miestnosti so vzorkami, tá je 3x menšia ako sál, takže ochvíľu sa tam nedá pohnúť. Ak si však počkáte a zájdete zatiaľ ochutnať malé občerstvenie, môžete si potom všetko nafotiť v kľude.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
Samsung MWC 2017

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať