MWC 2017: LG predstavilo G6 – veľký displej v malom tele

1

Po nadčasovej G5 využívajúcej modulárnu koncepciu sa LG u svojej novej vlajkovej lode G6 vracia ku konzervatívnej konštrukcii. Dizajnéri a inžinieri reagovali na požiadavky zákazníkov, ktorí chcú smartfón s veľkým displejom, ale nechcú veľký smartfón. Vyhovuje im nie phablet, ale tradičná veľkosť, ktorá dobre padne do jednej ruky, dobre sa ovláda a pohodlne sa nosí vo vrecku

LG G6 - všimnite si neobvyklý pomer strán displeja

Displej novinky predstavenej na tlačovej konferencii deň pred oficiálnym otvorením MWC 2017 využíva plochu prednej steny až na až 80%,  Displej s uhlopriečkou 5,7 palcov má netypické rozlíšenie 2880 x 1440 pixelov, čiže pomer strán je 18: 9. Ideálny rozmer na sledovanie širokouhlých videí, panorám a v režime na výšku je viac priestoru na textový a hypertextový obsah. Príjemný dôsledok je, že napríklad v textovom editore sa vám pri revidovaní dokumentov zobrazí viac riadkov. Trochu predbehneme, rozmeru displeja sa prispôsobil aj fotoaparát s ktorým môžete robiť zábery s pomerom strán 18: 9, 16:9 4:3 prípadne môžete snímať štvorcové fotografie, ktoré sa ideálne hodia na Instagram, Snapchat a ďalšie sociálne siete. LG G6 je prvý smartfón s funkciou Dolby Vision zvyšujúci jas, kontrast a saturáciu farieb. Pomer 18: 9 používajú na pri streamovanie obsahu Amazon, Netflix a určite pribudnú aj ďalší poskytovatelia. Ergonómiu netypického riešenia potvrdil na tlačovej konferencii aj profesor Pensylvánskej univerzity Andris Freivalds, ktorého výskumný tím testoval stabilitu pri držaní telefónu, reálne užívateľské pohodlie v rôznych pozíciách a akciách, rovnako tak únavu svalov pri dlhodobom používaní. LG G6 získal vo všetkých testovaných kategóriách obstál výborne.

Nová vlajková loď s minimalistickým elegantným dizajnom s dokonale hladkým povrchom využíva prémiové materiály – hliník a odolné sklo. Smartfón je k dispozícii v bielej, čiernej a platinovej farbe. Po obvode telefónu sa tiahne kovový matný rám, ktorý zaisťuje pevnosť celého tela. Viac priestoru pre displej dosiahli konštruktéri umiestnením kamery a senzorov do jednej línie. Zaoblené rohy tela aj displeja zvyšujú atraktivitu a zmierňujú náraz pri prípadnom páde. LG G6 spĺňa normu IP68, je odolný voči prachu a zvládne aj ponorenie až do 1,5 metra po dobu 30 minút.

Dva objektívy hlavného fotoaparátu začínajú byť u vlajkových lodí štandardom. LG vsadil na rôzne ohniskové vzdialenosti. Obidva snímače majú rozlíšenie 13 MP. Štandardný objektív má zorný uhol 71° svetelnosť F1.8 a je vybavený optickým stabilizátorom. Širokouhlý objektív má svetelnosť F2.4 a zorný uhol  125°. Širokouhlý režim so zorným uhlom 100° má aj predná selfie kamera s 5MP rozlíšením, takže na väčšinu záberov nepotrebujete selfie tyč. Nová funkcia Square Camera rozdelí širokouhlú obrazovku na dva štvorce. UV jednom okne snímate a v druhom zábery editujete bezprostredne po ich nasnímaní.

Fotoaparát má dva objektívy s rôznymi ohniskovými vzdialenosťami

Špeciálne režimy snímania a automatického spracovania fotiak a videí

Procesor je chladený medenými tepelnými trubicami, takže jeho teplota je pri ekvivalentnej záťaži nižšia o 6-10 percent ako u iných telefórov s rovnakým SoC bez trubíc.

Súčasťou softvérovej výbavy je aj kolekcia hier

Technické údaje

  • Procesor: Qualcomm® Snapdragon™ 821 Processor
  • Displej: 5,7-palcový 18:9 QHD+ FullVision® Display (2880 x 1440 / 564 ppi)
  • Pamäť: 4 GB LPDDR4 RAM / 32 GB UFS 2.0 ROM / MicroSD (up to 2 TB)
  • Fotoaparát: Predný: 5 MP širokouhlý (F2.2 / 100°),  Zadný duálny: 13 MP širokouhlý (F2.4 / 125°) / 13 MP Standard OIS 2.0 (F1.8 / 71°)
  • Batéria: 3300 mAh
  • Operačný systém: Android 7.0 Nougat
  • Rozmery: 148,9 x 71,9 x 7,9 mm, Hmotnosť: 163 g
  • Konektivita: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 4.2 BLE / NFC / USB Type-C 2.0 (kompatibilný s 3.1)
Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
LG MWC 2017

1 komentár

Yes reakcia na: MWC 2017: LG predstavilo G6 – veľký displej v malom tele

28.2.2017 11:02
ano 18:9 len vymyslite dalsi format - aj nove televizory k tomu ! Baravurrne. AKo by uz nastacil ten zmatok co mame.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať