Image
28.2.2017 0 Comments

MWC 2017: BlackBerry ukázal smartfón Key One s prispôsobiteľnou klávesnicou QWERTY

BlackBerry predstavil na MWC svoj smartfón Key One, predtým označovaný ako BlackBerry Mercury alebo DTEK70. Zariadenie sa dodáva s plnohodnotnou klávesnicou QWERTY, snímačom odtlačkov prstov, 3505 mAh batériu a 3 GB RAM. Nevyrába ho však BlackBerry Ltd, ale čínska spoločnosť TCL Corporation, ktorá dostala aj licenčné práva a spravuje aj predaj a distribúciu prístroja.

Key One má niekoľko pozoruhodných funkcií. Patrí medzi ne prispôsobiteľná klávesnica QWERTY, ktorá sprevádza 4,5-palcový full HD displej. To znamená, že klávesnica nie je statická, ale používatelia si ju môžu prispôsobiť a nastaviť pre každý kláves nejakú akciu. Ďalšia novinka je funkcia flick-typing umožňujúca používateľovi ťahať prst po tlačidlách (swipe) na zrýchlenie písania. Klávesnica obsahuje aj snímač odtlačkov prstov, ktorý je zabudovaný v medzerníku.

V oblasti bezpečnosti sa telefón zameriava najmä na firemných používateľov. Obsahuje špeciálne navrhnuté bezpečnostné kľúče a predinštalovanú bezpečnostnú aplikáciu DTEK, ktorá umožňuje používateľovi nastaviť svoj vlastný bezpečnostný štandard.

Telefón má 12-megapixelový zadný fotoaparát so snímačom Sony IMX378. Ďalšia zaujímavosť je schránka BlackBerry Hub, ktorá združuje e-maily, textové správy a sociálne médiá. Aj keď používate na Key One dva rôzne účty, v aplikácii BlackBerry Hub budete mať prístup k obom.

Spomenúť treba aj 3505 mAh batériu, ktorá v súčasnosti patrí k najväčším pri zariadeniach s danou veľkosťou displeja. Telefón podporuje rýchle nabíjanie Qualcomm Quick Charge 3.0 a na 50 % kapacity ho možno nabiť za menej ako 40 minút.

Z ďalších parametrov uvádzame procesor Qualcomm Snapdragon 625, 3 GB RAM, 32 GB interného úložiska, podporu pre 2 TB kartu microSD. Zariadenie si možno predobjednať za 549 dolárov.

Zdroj: Ibtimes

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

Produkty

Acer predstavil horúce novinky z tlačovej konferencie Next@Acer

18.06.2018 01:32

Spoločnosť Acer v zaujímavom prostredí letiska v Pražských Letňanoch predstavila novinky vo všetkých produktových radách. Medzi stolnými hernými špeciálmi sme si mohli pozrieť dva prírastky z rady ...

Produkty

AB-COM s.r.o. predstavil novinky na výstave ANGA COM 2018

13.06.2018 19:20

Spoločnosť AB-COM s.r.o. sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej výstavy ANGA COM 2018 v Kolíne nad Rýnom. V rámci svojej expozície predstavuje viacero noviniek s ktorými sa používatelia stretnú už na ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AJ_TY_06

Najnovšie videáPC forum button