MWC 2016: Nokia by sa mohla už v tomto roku vrátiť na trh s novým telefónom

0

Výrobca telefónov, ktorý dominoval svetovému trhu až do uvedenia prvého iPhonu v roku 2007, hlási návrat. Tento zámer fínskej firmy potvrdil na MWC v Barcelone jej šéf Rajeev Suri.

Nokia predala výrobu telefónov Microsoftu v roku 2014 a dohoda bránila používať túto značku na telefónoch až do konca minulého roka. Vlani v lete však uviedla na trh androidový tablet Nokia N1. V júli potom oznámila, že plánuje vrátiť sa do mobilného biznisu, len čo nájde schopného partnera na výrobu, predaj, marketing a zákaznícku podporu, ktorý by nahradil Foxconn.

Suri nepovedal, či Nokia už našla vhodného partnera. Možno ešte chvíľu potrvá, kým sa so smartfónmi tejto značky stretneme na pultoch.

„Nenáhlime sa, neexistuje nijaký časový harmonogram,“ povedal Suri. „Môže sa tak stať v roku 2016, ale môže sa tak stať aj neskôr.“

Pri nových telefónoch bude Nokia zodpovedná za dizajn a značku. „Nechceme len tak dať logo na zariadenia niekoho. Chceme byť v pozícii vývojára zariadenia so zodpovedajúcou kontrolou nad výrobcom pre prípad, že nesplní naše očakávania,“ vyhlásil Suri.

Zdroj: telegraph.co.uk

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať