Image
15.10.2019 0 Comments

Modernú sieť si možno vyskúšať i na Slovensku

Najmodernejšiu sieťovú architektúru pre dátové centrá si teraz možno vyskúšať úplne bez rizika. Spoločnosť ALEF Distribution SK ako prvá priniesla na Slovensko v rámci svojho kompetenčného centra ukážkové prostredie architektúry Cisco ACI Multi-site. Slovenské firmy tak získali možnosť otestovať si najnovšie svetové trendy prispôsobené lokálnym požiadavkám. Aplikačne orientovanú architektúru teraz možno jednoducho spravovať aj naprieč viacerými dátovými centrami (tzv. Multi-Site).

Pri voľbe technológie pravdepodobne nič nedokáže nahradiť osobnú skúsenosť a možnosť vidieť konkrétne riešenia priamo v akcii, prípadne si ich aj rovno vyskúšať. Preto sme sa v spoločnosti ALEF Distribution SK rozhodli vybudovať demonštračné a testovacie prostredie, využívajúce architektúru Cisco ACI Multi-Site a sprístupniť ju záujemcom,“ hovorí Marián Klas, Team Leader in Data Center, ALEF Distribution SK.

Predchádzajúce verzie aplikačne orientovanej architektúry Cisco ACI fungovali len v rámci jednej lokality. To znamená, že zákazníci, využívajúci viacero dátových centier, museli spravovať všetky svoje nasadenia samostatne. Zabezpečenie nepretržitej prevádzky a prevencie výpadkov si však vyžaduje vzájomné prepojenie jednotlivých sieťových komponentov.

Cisco ACI Multi-site práve také prepojenie umožňuje. Každý zo sieťových komponentov pritom stále predstavuje nezávislú dostupnostnú lokalitu. Napĺňa tak požiadavku na zabezpečenie dostupnosti príslušných aplikačných služieb a garantuje, že výpadky sieťovej infraštruktúry alebo konfiguračné omyly v rámci jedného dátoveho centra nebudú mať vplyv na aplikačné komponenty v iných zónach. Ak teda prestane fungovať jedno dátové centrum, automaticky ho nahradí iné, čím sa predíde výpadkom a následným škodám.

Riešenie okrem toho ponúka integrované zabezpečenie komunikácie medzi jednotlivými sieťovými komponentmi.

V rámci demonštračného prostredia si záujemcovia môžu otestovať rôzne scenáre nasadenia, ako i ukážku Proof of Concept. K dispozícii je seniorná technická podpora i konzultácie.  Otestovanie tejto architektúry, odolnej proti výpadkom a šitej priamo na mieru, firmám poskytne presný obraz možností a nárokov, ktoré umožnia lepšie plánovať sieťovú prevádzku a ušetriť tak budúce náklady.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Black Friday v PLANEO Elektro je tu! A všetko bude o 40 % lacnejšie!

19.11.2019 14:59

Najlepší deň na nákupy Black Friday v predajniach PLANEO Elektro znamená možnosť získať zľavu -40 % s 5-ročnou VIP zárukou úplne na všetko. V sieti PLANEO Elektro Black Friday začína už 18. novembra. ...

Tlačové správy

Festival vedy a techniky AMAVET 2019 – výsledky 22. ročníka

19.11.2019 14:56

„Som úplne fascinovaný z toho čo tu vidím ako aj úžasné projekty, ktoré mladí ľudia dokážu spraviť. Ja som nanešťastie nemal také možnosti počas môjho štúdia, nemal som zlých učiteľov, ale nebola tam ...

Tlačové správy

Xerox prináša revolučné možnosti ozdobnej tlače a nový tlačový stroj pre náročné kancelárie aj produkciu

19.11.2019 14:32

Špeciálna tlač je jedným z najrýchlejšie rastúcich digitálnych segmentov. Technológia Adaptive CMYK Plus od spoločnosti Xerox je navrhnutá pre novú farebnú tlačiareň Xerox PrimeLink® C9065/C9070 a Xer ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá