Image
6.12.2019 0 Comments

MERAJTE RÝCHLEJŠIE A NA DLHŠIE VZDIALENOSTI: ZOZNÁMTE SA S LASEROVÝM DIAĽKOMEROM FORESTRY PRO II

Spoločnosť Nikon dnes predstavuje nový výkonný prenosný laserový diaľkomer Forestry Pro II. Model Forestry Pro II je inováciou modelu Forestry Pro, ktorý je veľmi uznávaným prístrojom na prieskum v oblasti lesníctva. Má predĺžený maximálny rozsah merania – od 7,5 m do 1 600 m – a poskytuje vyššiu presnosť a rýchlejšiu odozvu. Algoritmus HYPER READ zobrazuje výsledky na internom displeji približne za 0,3 sekundy.

Merania zahŕňajú skutočnú vzdialenosť, vodorovnú vzdialenosť, výšku, uhol a výškový rozdiel medzi dvoma cieľmi. Keď je viditeľná spodná a vrchná časť objektu, môžete použiť dvojbodové meranie. Trojbodové meranie poskytuje presné vyhodnotenie aj v prípade, že je spodná a/alebo vrchná časť objektu zakrytá.

Výsledky sa tiež zobrazujú na väčšom externom displeji, ktorého veľkosť narástla zo 4,3 cm (1,7 palca) na 5,3 cm (2,1 palca). Externý displej má nastaviteľné podsvietenie s troma úrovňami jasu, aby boli hodnoty dobre čitateľné aj v najtmavšom lese.

Nová funkcia denníka umožňuje zaznamenať až 250 meraní, ktoré sa zobrazujú v očíslovanom poradí na podsvietenom externom displeji. Vďaka tomu nemusíte zastavovať a robiť si poznámky a pokryjete väčšiu oblasť v kratšom čase.

Forestry Pro II

Hlavné funkcie

 • Rozsah merania: 7,5 m – 1 600 m.
 • Meranie skutočnej vzdialenosti, vodorovnej vzdialenosti, výšky, uhla a výškového rozdielu medzi dvoma cieľmi – plus trojbodové meranie (výška v rozmedzí dvoch bodov).
 • Výsledky sa zobrazujú na internom aj externom paneli LCD. Výsledky merania sa zobrazujú na externom displeji súčasne s interným.
 • Podsvietený externý displej má dobrú čitateľnosť aj na tmavých miestach, napríklad v lese. Jas podsvietenia je nastaviteľný v troch úrovniach.
 • Funkcia denníka umožňuje uložiť a zobraziť až 250 nameraných hodnôt.
 • Rýchle a spoľahlivé zobrazenie nameraných hodnôt bez ohľadu na vzdialenosť vďaka algoritmu HYPER READ.
 • Výsledky merania sa zobrazujú na internom displeji v priebehu približne 0,3 sekundy.
 • Systém prepínania priority cieľov na meranie dvoch prekrývajúcich sa objektov:
  •  Režim priority prvého objektu zobrazuje vzdialenosť k najbližšiemu objektu – vhodný na meranie vzdialenosti k objektu pred pozadím, s ktorým sa prekrýva.
  •  Režim priority vzdialeného cieľa zobrazuje vzdialenosť k najvzdialenejšiemu objektu – vhodný v zalesnených oblastiach.
 • Vysokokvalitný monokulár so 6× zväčšením a viacvrstvovou úpravou poskytuje jasný a ostrý obraz.
 • Veľké predsunutie výstupnej pupily umožňuje jednoduché sledovanie, dokonca aj s okuliarmi.
 • Funkcia dioptrickej korekcie ponúka vyšší komfort pri sledovaní.
 • Jednorazové alebo nepretržité meranie (až 8 sekúnd).
 • Vodotesný (10 minút v hĺbke maximálne 1 m) a odolný voči zahmlievaniu, nie je však určený na použitie pod vodou. Priestor pre batériu je odolný voči dažďu.
 • Široký rozsah teplotnej odolnosti: -10 °C až +50 °C.
Autor: Nikon

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Huawei podporuje nadaných študentov prostredníctvom technológií umelej inteligencie

16.01.2020 17:53

Huawei podporuje mladé talenty naprieč celým svetom a neobišiel ani Slovensko. Pre rozvoj nových prelomových technológií ako 5G či umelá inteligencia bude spolupráca s akademickou obcou nevyhnutná aj ...

Tlačové správy

Sound Blaster G3: Konzolové hry dostanú podporu Sound Blaster

16.01.2020 17:45

Spoločnosť Creative Technology dnes oznámila vydanie Sound Blaster G3, prenosného herného USB DAC prevodníka so zosilňovačom, ktorý predstavuje najnovší prírastok revolúcie Sound Blaster, ktorá vznikl ...

Tlačové správy

CZ: NETGEAR predstavil svoje novinky pre rok 2020

16.01.2020 16:13

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila své novinky pro letošní rok. Učinila tak v rámci 53. ročníku vele ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá