MAG-LEV ML1 je prvý levitujúci gramofón na svete

2

Zdalo sa, že gramofóny už celkom vymizli, no náhle sa dočkali znovuzrodenia. Vďaka obnovenému záujmu o vinylové platne sa opäť objavili v ponukách obchodov. Ak chcete aj vy jeden vlastniť, možno vás upúta model MAG-LEV ML1, a to nielen kvalitou zvuku, ale aj vizuálne. Ide totiž o prvý levitujúci gramofón na svete. Umožní vám tak vychutnať si skladby úplne novým spôsobom. Absentujú v ňom motory a akékoľvek pohyblivé súčasti, využíva cievky a magnety, aby sa platňa udržala vo vzduchu a otáčala sa.

Video 

Ak chcete okúsiť tento futuristický spôsob počúvania hudby, stačí si vybrať platňu, zapnúť MAG-LEV, presunúť rameno s ihlou do žiaducej polohy a stlačiť páčku. Dostupné sú farebné tieto varianty: čierno-strieborný, biely, čierno-zlatý a vo farbe dreva. Cena sa začína od 2693 eur.

Zdroj: mashable.com

Redakcia

Všetky autorove články
levitacia gramofon inovácie technológie hudba

2 komentáre

Nebbius reakcia na: MAG-LEV ML1 je prvý levitujúci gramofón na svete

12.7.2019 17:07
Tak to je COOL...

Maglev reakcia na: MAG-LEV ML1 je prvý levitujúci gramofón na svete

12.7.2019 11:07
By ma tak zaujmalo ako je to napriklad z vypadkom prudu či ta vznašajuca časť treskne na tu zakladnu alebo je tam nejaká bateria a pristane to plynulo nie že vypadne prud a platna aj s tou vznašajucou častou pristane na koberci :-))

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať