Image
8.11.2017 0 Comments

Lynky: Prvý inteligentný domáci rozbočovač s dotykovým displejom s podporou Asistenta Google

Amazon i Google pripravujú zariadenie do domácnosti s displejom. No je tu aj ďalšia spoločnosť, ktorá pracuje na zariadení Lynky, prvom domácom rozbočovači s dotykovou obrazovkou, podporujúcom službu Asistenta Google.

Hub obsahuje 5-palcový viacdotykový displej s rozlíšením 1280 × 720, dva mikrofóny s veľkým dosahom a 2 W stereofónne reproduktory. K dispozícii bude v dvoch verziách. Jednu možno položiť na rovný povrch a napájaná bude z USB. Druhá sa bude dať pripevniť na stenu a pripojiť k existujúcemu vypínaču osvetlenia. Lynky sa bude dať ovládať pomocou dotykovej obrazovky, hlasovými povelmi Asistenta Google, ale aj vzdialene pomocou aplikácie Lynky pre Android a iOS.

Tento „univerzálny diaľkový ovládač pre domácu automatizáciu“ môže byť pripojený k viacerým produktom z oblasti IoT, napríklad k svetlám Philips Hue či k produktom firiem Nest, GE Lighting, iHome, Netatmo, Osram, TP-Link a ďalších. Vďaka podpore pripojenia Wi-Fi, bluetooth, Zigbee a open API je tu veľký potenciál na integráciu ďalších služieb. Natívna podpora IFTTT pridáva možnosť nastaviť scenáre na jednoduché spúšťanie viacerých akcií naraz. Rozmery Lynky sú 13,8 × 6,5 × 11,3 cm a má hmotnosť 453 g.

V dome či byte možno rozmiestniť viacero zariadení Lynky, ktoré sa budú automaticky synchronizovať. Môžu byť nastavené tak, aby ovládali určité skupiny inteligentných gadgetov v danej oblasti, ale ak si prajete, môžete nimi ovládať aj celú inteligentnú domácnosť.

V súčasnosti prebieha na Indiegogo kampaň na financovanie projektu, v rámci ktorej prví prispievatelia môžu získať zariadenie za 99 dolárov (alebo dve za 188 dolárov). Prvé dodávky sa začnú v januári 2018. V druhom kole bude Lynky stáť 119 dolárov a konečná maloobchodná cena bude 149 dolárov.

Zdroj: Androidpolice

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Acer predstavil horúce novinky z tlačovej konferencie Next@Acer

18.06.2018 01:32

Spoločnosť Acer v zaujímavom prostredí letiska v Pražských Letňanoch predstavila novinky vo všetkých produktových radách. Medzi stolnými hernými špeciálmi sme si mohli pozrieť dva prírastky z rady ...

Produkty

AB-COM s.r.o. predstavil novinky na výstave ANGA COM 2018

13.06.2018 19:20

Spoločnosť AB-COM s.r.o. sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej výstavy ANGA COM 2018 v Kolíne nad Rýnom. V rámci svojej expozície predstavuje viacero noviniek s ktorými sa používatelia stretnú už na ...

Produkty

HMD Global prichádza s novou generáciou smartfónov Nokia 5, Nokia 3 a Nokia 2

11.06.2018 23:25

Spoločnosť HMD Global predstavila na tlačovej konferencii v Prahe novinky Nokia 5.1, Nokia 3.1 a Nokia 2.1. Ide o inovované verzie úspešných minuloročných modelov. Prvé dve novinky sú zaradené do prog ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_06

Najnovšie videáPC forum button