Image
23.1.2019 0 Comments

Luxusné véčkové telefóny Samsungu pripravili cestu pre skladací Galaxy F

V tomto roku by sa podľa očakávania mali po rokoch špekulácií dostať na trh skladacie smartfóny. Niektorí sa nazdávajú, že vnesú revolúciu do stagnujúceho sveta mobilov, iní ich pokladajú len za drahý trik.

Bez ohľadu na to, aké budú skladacie smartfóny, určite nebudú úplne nové. Samsung vydáva drahé skladacie smartfóny už mnoho rokov. Hoci sa vo všeobecnosti predávajú len v Číne, tí, ktorí sledujú dianie na trhu androidových telefónov, iste vedia o sérii W. Tieto modely síce nie sú vybavené skladacími displejmi, ale v mnohých ohľadoch sú predchodcami nadchádzajúceho Galaxy F.

Samsung vyrába „véčkové“ telefóny radu W pre čínsky trh od roku 2006 a pokračuje v tom dodnes. Sú charakteristické špičkovými parametrami, ktoré možno nájsť aj vo vlajkových modeloch Note a S – vrátane najnovších čipových súprav, viacerých kamier a veľkej porcie pamäte RAM. Minuloročný model Samsung W2019 má duálny 12 Mpx zadný fotoaparát, čip Snapdragon 845, 6 GB pamäte RAM a 128 GB alebo 256 GB úložisko. Očakáva sa, že aj nový skladací smartfón bude ponúkať špičkové špecifikácie v netradičnom formáte. Dohady naznačujú, že príde s čipovou súpravou Snapdragon 855 a dvoma batériami.

Rad W sa vyvíjal od modelov s jedným displejom k dvojdisplejovým, ako bude aj Galaxy F. Model W2019 má 4,2-palcový vonkajší displej a 4,2-palcový vnútorný displej, čo je takmer rovnaké usporiadanie, ako mal skladací prototyp Samsung Galaxy, ktorý sa objavil v novembri. Ibaže namiesto toho, aby ste po otvorení získali prístup k druhému malému displeju, budete mať po rozložení jeden displej veľkosti tabletu.

Zdá sa, že na Západe nie je veľký dopyt po telefónoch, ktoré sa zatvárajú ako lastúra, inak by Samsung predával rad W aj tu. Väčšina ľudí by ich zrejme považovala za trochu zastarané. No ukazuje sa, že na čínskom trhu je priestor na telefóny s nezvyčajnými dizajnmi.

W2019 nie je jednorazový produkt, predávaný v obmedzených množstvách. Je to hlavná línia s každoročným prírastkom. No Samsung si myslí, že Galaxy F by mohol priniesť ovocie na trhoch hladných po tzv. bleeding edge technológiách čiže technológiách znamenajúcich veľký pokrok, aj keď so zvýšeným rizikom nespoľahlivosti softvéru alebo hardvéru.

Napríklad Apple patrí k lídrom trhu, pokiaľ ide o ročné dodávky smartfónov, hoci sa tradične zameriava na prémiový segment. Telefón s cenovkou okolo 1500 dolárov a s bezprecedentnou technológiou displeja, ako je Galaxy F, sa zdá rozumným riskom na trhoch, kde sa takéto zariadenia ukázali ako úspešné.

Luxusné zaklápacie telefóny W dali Samsungu šancu vyskúšať také vysoké cenovky. Napríklad najnovší model W2019, uvedený v minulom roku, stojí 18 999 jüanov (2800 dolárov). Jeho predchodca W2018 mal cenu 15 999 jüanov (2360 dolárov). Ide teda o prekvapivo drahé telefóny, ktoré však majú svoje publikum aj napriek staromódnemu dizajnu, pretože sú šité na mieru danému trhu. Napriek tomu si nikto nemôže byť istý, že telefóny so skladacími sklenými displejmi si nájdu vhodné miesto na trhoch, ktoré si vyžadujú inovatívne technológie.

Rad W pomohol Samsungu pri znížení komerčného rizika svojho nadchádzajúceho skladacieho zariadenia. Jednak sledovaním trhu so skladacími zariadeniami v Číne, jednak zvažovaním technologických dôsledkov dvoch displejov, napr. ich životnosti, fyzických obmedzení tela (prispôsobenie komponentov okolo skladacieho mechanizmu), ale aj integrácie androidového softvéru pre dva displeje. Samozrejme, telefón s rozložiteľným displejom je iná káva ako dva zaklápacie displeje, ale je predsa len bližší k takémuto zariadeniu ako k tradičným vlajkovým modelom radu Galaxy S.

To, čo sa Samsung naučil z véčkového dizajnu, mu nepochybne pomôže aj pri rozšírenom zobrazovacom poli a prinesie mu výhodu pred výrobcami, ktorí doteraz pracovali len s jedinou obrazovkou.

Niektorí výrobcovia OEM budú mať zrejme ťažkosti pri príprave vlastných skladacích modelov, no juhokórejská spoločnosť bude čeliť konkurencii veľkých výrobcov, ako sú Huawei, Lenovo, Oppo a potenciálne aj Motorola.

Samsung si je už vedomý, že ľudia sú ochotní zaplatiť vysoké ceny za vysokovýkonné véčkové telefóny, veď ich vyrobil už veľa. Technologicky je Galaxy F len na krôčik od luxusného véčkového smartfónu. A to je pre Samsung len dobré.

Zdroj: androidauthority.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

TCL pripravuje úplné nový koncept telefónu s výsuvným displejom

19.02.2020 00:10

Zdá sa, že spoločnosť TCL pracuje na telefóne nového štýlu, ktorý sa môže zmeniť na veľkosť tabletu vysunutím druhého displeja. Prototyp mal byť predvedený na Mobile World Congress v Barcelone, ktorý ...

Inovácie

Nový implantát pre nevidiacich sa zapája priamo do mozgu

18.02.2020 00:10

Bernardeta Gómezová mala 42 rokov, keď jej toxická optická neuropatia zničila zväzky nervov spájajúce oči s mozgom, takže úplne oslepla. Nevnímala ani svetlo. Po 16 rokoch temnoty dostala upravené oku ...

Inovácie

Nový únik ukazuje, ako by mohol vyzerať telefón Pixel 5

18.02.2020 00:00

Youtuber Jon Prosser z Front Page Tech ponúkol prvý pohľad na to, ako by mohol vyzerať nový Pixel 5. Nemusí však ísť o konečný návrh, pretože od jeho uvedenia nás delí ešte viac ako pol roka. Navyše P ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá