LumiWatch: Smarthodinky, ktoré pomocou laserovej projekcie premenia vašu ruku na dotykový displej

Technológie
3

Inteligentné hodinky sa postupne zbavujú svojej závislosti od smartfónov a stávajú sa plnohodnotnými zariadeniami. Stále tu však pretrváva jeden problém: malé rozmery displeja, a teda malá plocha, ktorú môžu používatelia využiť na komunikáciu. Pritom dotykové gestá stále predstavujú najlepší spôsob interakcie s mobilnými zariadeniami.

Práve na tento problém reagovali ľudia z Carnegie Mellon Future Interfaces Group (FIG), keď vyvinuli prototyp smart hodiniek, ktoré dokážu výrazne zväčšiť dotykový povrch tým, že premietajú dotykovú obrazovku na predlaktie používateľa. Spolupracovali pri tom s čínskou technologickou spoločnosťou ASU Tech.

LumiWatch využíva na premietanie 15-lúmenový laserový projektor, ktorého obraz je dostatočne jasný na to, aby ho bolo vidieť aj v exteriéri. Oblasť s hĺbkovým snímaním sa potom používa na zaznamenanie rôznych dotykových gest. Tím dokonca myslel na mechanizmus „slide to unlock“.

Hodinky odomknete pretiahnutím prsta, aby sa zabránilo falošnému rozpoznaniu gesta, napríklad keď sa len poškriabete na ruke. LumiWatch vytvorí interaktívnu plochu vo veľkosti 40 cm2, čo je viac ako päťnásobok v porovnaní s typickým displejom smart hodiniek.

„Je to vlastne počítač s batériou s výdržou na jeden deň plus projektor na premietanie grafiky na kožu a má aj vlastný hĺbkový senzor, ktorý umožňuje sledovať dotykový vstup na koži,“ povedal Chris Harrison, vedúci FIG.

Hodinky obsahujú okrem projektora aj štvorjadrový 1,2 GHz procesor Qualcomm APQ8026 s GPU 450 MHz, 768 MB RAM, 4 GB flash pamäť a lítiovo-iónovú batériu s kapacitou 740 mAh. Nechýbajú ani bluetooth a Wi-Fi, operačný systém je Android 5.1.

Rozmery prototypu sú 50 × 41 × 17 mm. Samozrejme, tím sa sústredil hlavne na technológie, finálny produkt by mohol mať kompaktnejšie rozmery a príťažlivejšiu formu. Vzhľadom na náklady odhadujú výskumníci maloobchodnú cenu na 600 dolárov.

Zdroj: digitaltrends.comtheverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
smart Watch Wi-Fi laser Qualcomm displej

3 komentáre

tak reakcia na: LumiWatch: Smarthodinky, ktoré pomocou laserovej projekcie premenia vašu ruku na dotykový displej

16.5.2018 12:05
oholis

vzhladom na sposob premietania reakcia na: LumiWatch: Smarthodinky, ktoré pomocou laserovej projekcie premenia vašu ruku na dotykový displej

16.5.2018 02:05
nevidim moznost kompaktnejsej formy... A chlpky a rukach kvalitu zobrazenia este viac pokazia.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať