Image
22.7.2019 0 Comments

Prieskum: Lojalita značke Apple klesla pri iPhonoch na historické minimum

Výsledky nedávno uskutočneného prieskumu spoločnosti BankMyCell hovoria, že používanie iPhonov bolo v minulom roku o 15 percent nižšie. BankMyCell od októbra sledoval 38 000 ľudí, ktorí nakupujú či predávajú cez smartfóny, a zameral sa na ich lojalitu značke Apple. Podľa týchto údajov sa používanie iPhonov znížilo o 15,2 % v porovnaní s údajmi z marca 2018. Až 26 % ľudí prešlo na inú značku, pričom 18 % si zvolilo telefón Samsungu. No len 7,7 percenta používateľov Samsungu prešlo na iPhone.

Naproti tomu iné údaje od spoločností CIRP hovoria, že lojalita k iOS dosiahla nové maximá – v januári bola na úrovni 91 %. Správa spoločnosti Kantar uvádza 36-percentný nárast predaja iPhonov v USA v druhom štvrťroku 2019, ale medziročne je to pokles o 2,4 %. Údaje z prieskumu spoločnosti Gartner naznačujú, že celosvetové dodávky mobilných telefónov v priebehu roka 2019 klesnú o 3,8 percenta.

Podľa firmy to súvisí s predlžovaním životnosti smartfónov a pomalším zvyšovaním počtu aktualizácií. „Ak mobilné telefóny neponúknu významné nové funkcie, zlepšenia v oblasti efektívnosti či používateľských skúseností, používatelia nebudú upgradovať a budú svoje existujúce zariadenia používať dlhší čas,“ uviedol vedúci výskumu spoločnosti Gartner Ranjit Atwal.

Zdroj: 9to5mac.com.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Gartner: Mobilné telefóny čaká najhorší rok v histórii

29.07.2019 00:05

Celosvetové dodávky koncových zariadení - PC, tabletov a mobilných telefónov - dosiahnu v tomto roku podľa odhadu analytikov spoločnosti Gartner 2,2 miliardy kusov, čo bude predstavovať pokles 3,3% op ...

Prieskumy trhu 2

Nie každý absolvent je na trhu práce žiadaný. Toto je rebríček vysokých škôl podľa záujmu zamestnávateľov

14.06.2019 13:51

Zamestnávatelia potrebujú nových ľudí. Informácia, ktorú počuť z každého jedného rohu, však nemusí znamenať, že firmy sa pobijú o všetkých absolventov vysokých škôl. Analýza Profesie ukazuje, že nie o ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá