Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Logitech MK540: Odolné kombo

0

Bezdrôtová klávesnica s myšou od Logitechu je už v poradí ôsma súprava tejto spoločnosti. Pred jej uvedením na trh sa možno aj preto ozývali pochybnosti, či pôjde o niečo nové a inovatívne.

Klávesnica

Je veľmi elegantná, mierne lesklá s matnými klávesmi, ktoré sa nešmýkajú. Vcelku je veľmi tichá a dobre sa na nej píše. Nejde o hernú klávesnicu, ale ak píšete radi dlho do noci, nikoho ňou nezobudíte. Na spodnej časti sa nachádza zabudovaná opierka na zápästie, je však len plastová, takže dlhodobý komfort neponúka. Klávesnica má tri nastaviteľné výšky, môžete si vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Na hornej strane sú už tradične ovládače na nastavenie hlasitosti. Batéria v klávesnici by podľa výrobcu mala vydržať až 36 mesiacov a na jej vybíjanie upozorňuje svetelný indikátor. Je čiastočne vodovzdorná. Ak sa vám na ňu náhodou podarí vyliať tekutinu, stačí, ak ju necháte odtiecť a môžete fungovať ďalej, čo hodnotím kladne.

Myš je navrhnutá pre obe ruky, je vhodná aj pre ľavákov. Veľkosťou pekne sadne do ruky a pohodlne sa používa. Životnosť batérie by mala byť podľa výrobcu až 18 mesiacov. S pripojením nie je problém a plug-and-play fungoval  naozaj na prvé zapojene. Signál sa nestrácal a všetko bežalo hladko.

Verdikt

Kombo MK540 je samo osebe veľmi dobré, všetko funguje správne, lenže neprináša na trh nič nové a stráca sa v konkurencii, čím sa potvrdili pochybnosti skeptikov. Napriek tomu ide o veľmi slušnú dvojicu s výbornou výdržou a odolnosťou proti tekutinám do 60 ml.

Parametre:

Systémové požiadavky: Windows 10 a novšie, Windows 8, Windows 7, Chrome OS
Klávesnica: slovenská lokalizácia, odolná proti tekutinám, 2,4 GHz wireless (na 10 metrov),Wireless encryption, rozmery: 24 × 457,3 × 193,5 mm, hmotnosť: 805 g
Myš: rozmery: 39,2 × 61,8 × 111,5 mm, hmotnosť: 73,5 g

Plusy/ mínusy:

+ Výdrž batérie, kvalita signálu
- Cena

Hodnotenie:

Klávesnica: 90 %
Myš: 80 %
Odolnosť: 100 %
Celkovo: 90 %

 

Cena: 59 EUR

 

Veronika Búcsiová

 

Zobrazit Galériu

Veronika Búcsiová

Všetky autorove články
Logitech

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať