Logitech Doodle Collection: Atraktívna dizajnová myš

0

Logitech prezentuje malú  bezdrôtovú myš najmä prostredníctvom atraktívneho dizajnu. Povrch malej myši pokrývajú bláznivé obrázky s príbehmi a hrami, ktoré podporuje aj domovská stránka tejto kolekcie. Je to oživenie pre deti a mladých ľudí, ale nový vizuál ocenia všetci, ktorí sa ešte nezabudli hrať. Myš je veľmi ľahká a veľkosťou sadne skôr do detských rúk. Práve vďaka svojej hmotnosti je vysoko ­portabilná, z rúk sa však nevyšmykne. Podsvietenie sme hľadali márne, no aj vďaka tomu ceruzková batéria vydrží údajne až 12 mesiacov.

Pekný dizajn či 15 nálepiek v balení je milé, ale prehnane veľkú citlivosť to nevykompenzuje. Logitech síce tvrdí, že séria myší Doodle je stavaná pre všetkých, no za cenovku prekračujúcu 20 dolárov sme očakávali aspoň jednoduchý softvér, ktorý by dovoľoval personalizovať si senzitivitu. Rozlíšenie 1000 dpi môže byť najmä pri menších laptopoch (pre ktoré je napokon myš určená) naozaj veľa. V tejto cenovej kategórii bez väčšej námahy nájdeme bezdrôtové myši, ktoré ponúkajú viacero tlačidiel. Myši Doodle s tromi základnými tlačidlami k nim určite zaradiť nemôžeme, dve z nich navyše pri kliknutí vydávajú až priveľmi hlasitý zvuk. Práca so stredným kolieskom je pohodlná, jeho funkcie sú však takisto limitované na minimum. Pozitívom je dosah nanoprijímača až do 10 metrov. Myš zvláda všetky moderné štandardy, problém jej nerobí nijaký operačný systém – od Windows po Chrome OS. Hráči počítačových hier však s touto myšou pre jej vysokú citlivosť a absenciu softvéru spokojní nebudú. Veď ani také vytváranie excelových tabuliek s ňou ­takisto nie je najjednoduchšie. Jediným praktickým využitím teda ostáva rolovanie po webových stránkach.

Séria Logitech Doodle poteší najmä bláznivým dizajnom a dlhou výdržou batérie. Najväčšie nedostatky, ako je neupravovateľná citlivosť či hlasné pravé a ľavé tlačidlo, by sa dali prehliadnuť, pokiaľ by sa myš pohybovala v cenovej hladine do 10 eur. Preto musíme konštatovať, že tento model hlboko zaostáva za očakávaniami.

Parametre:

• Rozmery: 95 × 57 × 69 mm; hmotnosť: 93 g; typ pripojenia: ­bezdrôtové pripojenie s frekvenciou 2,4 GHz; dosah pripojenia: 10 met­rov; typ batérie: 1 AA; životnosť batérie: 12 mesiacov; počet tlačidiel: 3; rolovacie koliesko a 2D optické
• Cena: približne 25 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Zaujímavý dizajn, dosah pripojenia
- Nenastaviteľná citlivosť,  iba tri základné tlačidlá, cena vzhľadom na vlastnosti

HODNOTENIE:

Použ. skúsenosť: 30 %
Dizajn: 90 %
Dosah: 90 %
Batéria: 100 %
Celkovo: 55 %

Adrián Štefánik

Všetky autorove články
Logitech

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať