Logitech BRIO 4K Stream Edition: 4K pre profi streamerov

0

Nový trend v podobe streamovania hier je obľúbený hlavne u mužského pohlavia, no na streamovacích serveroch Twitch, YouTube alebo Mixer nájdeme aj úspešné streamerky. Mladá generácia radšej pozerá zábavných či skúsených hráčov pomocou streamu než stále sa opakujúce seriály či filmy v televízii. Dokonca ich radšej pozerajú, než hrajú samotnú hru. Logitech sa začal zaujímať o zlepšenie kvality videa práve pri streamovaní a predstavil novú webovú kameru BRIO 4K Stream Edition. K nám sa tiež dostala na test a mal som možnosť skúsiť kvalitné streamovanie skoro ako profesionál. Základ kvalitného streamu je dostatočne rýchle internetové pripojenie na zvládanie prenosu videa a výkonný hardvér na natáčanie a hranie najnovších hier s vyššími technickými požiadavkami. Kamera má jednoduchý dizajn v čiernej farbe.

Na výber máte medzi držiakom, ktorý môžete vďaka jeho polohovateľnosti položiť navrch akéhokoľvek hrubého monitora, alebo môžete zospodu namontovať menší statív a kameru umiestniť na stôl podľa svojej potreby. Keďže ide o 4K kameru, pripája sa do nej kábel s koncovkou USB typu C a na druhej strane nájdete klasické USB typu A. Na 4K treba kábel pripojiť pomocou USB 3.1 gen.1. Po pripojení nemusíte nič nastavovať, takže kameru môžete hneď začať používať. Na zmenu nastavenia farieb alebo uhla pohľadu treba nainštalovať aplikáciu Logitech. Kamera je prispôsobená na stream, a preto v spolupráci s firmou SplitmediaLabs máte pri jej zakúpení ročnú licenciu XSplit Broadcaster a XSplit Gamecaster zadarmo. Tieto programy slúžia na nahrávanie videa z kamery a aj z obrazovky či hry. Sú optimalizované práve na 4K prenos a vysokú snímkovú frekvenciu.

Vďaka infračervenému senzoru si môžete pri prihlasovaní zapnúť rozpoznávanie tváre a pomocou tejto funkcie odomknúť svoj počítač. Funkcia pracovala bez problém a páčilo sa mi pohodlie pri zapínaní počítača. Kamera disponuje aj dvojicou všesmerových mikrofónov s potlačením šumu. Takýto mikrofón je viac-menej do počtu, pretože pri streame sa využíva smerový mikrofón oveľa vyššej kvality. BRIO 4K Stream Edition ponúka nahrávanie v rozlíšení 4096 × 2160 p a pri snímkovej frekvencii 30 sn./s. Na vyššiu snímkovú frekvenciu môžete natáčať vo full HD, a to pri 60 sn./s, alebo HD až do 90 sn./s. Kvalitný obraz s úplnými detailmi a vždy dobre vyváženou bielou je to, čo ponúka BRIO 4K Stream Edition. Kvalite pomáha aj funkcia HDR. Pri skúšobných streamoch bolo treba mať vysoký upload a dostatočne výkonný hardvér. Pokiaľ tieto dve veci spĺňate, môžete očakávať plnú kvalitu a streamovať ako profesionál, pretože za svoju cenu kamera ponúka presne to, čo by ste očakávali.

Parametre:

• Rozlíšenie: DCI 4K Ultra HD 30 sn./s, 1080p FHD 30/60 sn./s, 720p HD 30/60/90 sn./s, uhol pohľadu: 90°, 78°, 65°, rozlíšenie fotografií: 13 Mpx, ostrenie: automatické, manuálne, iné: korekcia pri slabom osvetlení, sledovanie tváre, 5× digitálny zoom, duálny mikrofón

• Cena: 239 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný obraz, ročná licencia XSplit, autentifikácia tvárou
- Nič podstatné

Celkovo: 100 %

Adam Lukáč

Všetky autorove články
Logitech

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať