Image
26.9.2019 2 Comments

Logistické centrum Dachser otvára novú prekládkovú halu v Lozorne

Spoločnosť  DACHSER je špecialistom na logistiku a s 399 pobočkami a  vozovým parkom 9904 vozidiel pôsobí v rámci Európy. Pritom spája vlastné medzinárodné spoločnosti vo väčšine európskych krajín s dlhoročnými, spoľahlivými partnermi. DACHSER z centrálneho Eurohubu v Überherrne a hubov v jednotlivých krajinách usmerňuje a urýchľuje tok tovaru po celej Európe.

Na Slovensku spoločnosť DACHSER prevádzkuje celovo 4 pobočky. Jednou z veľmi významných je tá v Lozorne. V polovici roku 2017 začalo rozširovanie tohto logistického centra a budovanie novej skladovej haly. Využiteľná plocha areálu sa tak rozrástla na 64 000 m2.

V roku 2019 zahájil DACHSER Slovakia práce na rozšírení aj existujúcej prekladiskovej haly. Ide o investíciu v rozsahu 3 mil. Eur a dokončená bola v septembri 2019, existujúci cross dock bol rozšírený o 3015 m2 a 31 brán na súčasných 6450 m2 a 61 brán. V  roku 2018 došlo k nárastu využívania logistického centra Dachser Bratislava o 9,63 % oproti roku 2017 z 59 388 ton zberných zásielok na 65 110 ton.

Logistické centrum v Lozorne zohráva v rámci európskej sieti Dachser mimoriadnu úlohu: Popri normálnej dennej prevádzke, slúži táto pobočka aj v noci, ako jeden z troch Eurohubov, ktoré spájajú krajiny pri Baltskom, Jadranskom a Čiernom mori. Ide o križovatku pre všetky služby zbernej nákladnej dopravy v strednej a východnej Európe v sieti Dachser. Poskytuje priame spojenie s ďalšími európskymi eurohubmi v Überherrne v Nemecku a v Clermont-Ferrande vo Francúzsku. V roku 2018 bolo v bratislavskom Eurohube spracovaných 66 700 ton zberných zásielok, čo je v priemere 318 ton zberných zásielok za jeden pracovný deň.

Nová hala ponúka široké vybavenie s najmodernejšími technológiami. Je vybavená inteligentným LED osvetlením vo vnútorných i vonkajších priestoroch, pričom jeho intenzita sa mení podľa aktuálnych potrieb, pohybu osôb, či v závislosti od dostupného denného svetla. Zaujímavý je aj nový kamerový systém ktorý je prepojený s automatickým sledovaním pohybu zásielok vo vnútorných aj vonkajších priestoroch, takže každá zásielka je v každom momente sledovaná. V blízkom čase má byť systém doplnený aj funkciou 3D snímania ktorá by mala prispieť k lepšiemu vyťažovaniu vozidiel pomocou presného výpočtu objemu zásielok. Súčasťou haly je aj inteligentný protipožiarny systém ktorý zabezpečuje presnú lokalizáciu prípadného požiaru a znižuje tak riziko následných škôd.  

Celé skladové priestory majú rádiofrekvenčné pokrytie zaisťujúce jednoduchú komunikáciu medzi jednotlivými stanovišťami. Najmodernejšia obrazovka ETA Screen bude pomáhať zaznamenávať aktuálne a plánované príchody a odchody  jednotlivých liniek. Pre uľahčenie expedície zákaziek sa počíta s rozšírením moderných skenerov na identifikáciu čiarových SSCC kódov.

Samozrejmosťou bude aj doplnenie Ipointov - informačných bodov - vo vychystávacích zónach pre konečnú kontrolu jednotlivých nakládok. Pracovníci môžu využívať najmodernejšie handheld zariadenia, ktorými si kedykoľvek môžu overiť prítomnosť konkrétnej zásielky v prekládkovej hale. Optimalizácia pri nakládkach sa zabezpečí vďaka možnosti nakladania dvojpodlažných kontajnerov, čím sa maximalizuje využitie ich vnútorného priestoru a zároveň zvýši aj celková kapacita.

Nová tranzitná hala logistického centra Dachser prispeje k rýchlejšiemu a efektívnejšiemu vybavovaniu zásielok a ďalšiemu skvalitneniu služieb pre zákazníkov.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Vrcholom vedeckej jesene je Cena za vedu a techniku. Kto si odnesie palmu víťazstva za rok 2019?

05.11.2019 00:00

Včera sa oficiálne začal už šestnásty ročník podujatia Týždeň vedy a techniky na Slovensku – TVT 2019 a potrvá až do nedele 10. novembra 2019. Vyvrcholí tak vedecká jeseň nabitá aktivitami zameranými ...

Technológie

FTRNW Awards: Porota využila 2 divoké karty! Zo startupového bootcampu postupuje do finále osem startupov.

30.10.2019 23:00

FTRNW Awards: Porota využila 2 divoké karty! Zo startupového bootcampu postupuje do finále osem startupov. Víťazov vybrala medzinárodná porota v zložení Mary MacPherson zo Slovak - American Foundatio ...

Technológie 1

Roboty podobné červom by mohli jedného dňa stavať kozmické lode a priebežne ich opravovať

30.10.2019 00:25

Zostaviť kozmickú loď či lietadlo nie je jednoduché. Väčšinou sa jednotlivé kusy vyrobia v samostatných fabrikách a potom prepravujú na miesto, kde sa uskutoční finálna montáž. Je to časovo náročná a ...

2 Comments

 1. Hrôza reakcia na: Logistické centrum Dachser otvára novú prekládkovú halu v Lozorne
  27.9.2019 20:09
  Ved mi si zastaváme všetku ornú pôdu takýmito budami to je také krátkozraké, som zvedavý kto to potom odstráni a za koho peniaze aj tak sa to už do pôvodného stavu nikdy nedostane ornicu odvezu a konec
  Reagovať
  • RE: Hrôza reakcia na: Hrôza
   23.10.2019 13:10
   Tam žiadna orná pôda už dlhé roky nebola. A nejak sa ten tovar prepraviť musí.
   Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá