Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Logica umožní klientom Rabobank využívať platby SEPA

0
Technologická a konzultačná spoločnosť Logica uzavrela kontrakt s holandskou bankou Rabobank. Cieľom spolupráce je umožniť firemným klientom bankového domu využívať platobný nástroj SEPA (Single Euro Payments Area), ktorý dáva možnosť realizovať cezhraničné bezhotovostné platby rovnako rýchlo, bezpečne a jednoducho, ako domáce transakcie.

Logica pomôže Rabobank zaviesť SEPA formou SaaS (Software as a Service). V rámci spolupráce dôjde ku skonvertovaniu platobných príkazov a čísiel bankových účtov do európskeho štandardu IBAN/BIC. Logica poskytne služby pre podporu implementácie nového európskeho debetného platobného nástroja a vytvorí centrum pre spracovanie SEPA platieb, cez ktoré budú prechádzať všetky prichádzajúce aj odchádzajúce SEPA transakcie.

Spoluprácou so spoločnosťou Logica zaistí Rabobank svojím korporátnym klientom plynulý prechod na SEPA transakcie, takže firmy sa nemusia obávať narušenia kontinuity svojho podnikania. Prechod na SEPA platby sa neodporúča iba veľkým organizáciám, ale aj stredne veľkým a menším firmám.

„Podniky čelia obrovským zmenám a mnohé si pravdepodobne neuvedomujú, aký vplyv bude mať SEPA na ich fungovanie," uviedol Marco Bosma, riaditeľ pre finančnú logistiku v holandskej Rabobank. „Je našou povinnosťou podporovať klientov všetkých veľkostí, preto sme chceli to najlepšie riešenie, ktoré naplní naše očakávania. Logicu sme si vybrali za jedného z našich partnerov pre jej odborné znalosti a rozsiahle skúsenosti so spracovaním finančných transakcií," dodal M. Bosma.

„Spolupráca s Rabobank na implementácii požiadaviek SEPA je míľnik nášho obchodného vzťahu," povedal Marcel Sommeling, viceprezident finančných služieb v spoločnosti Logica Benelux. „Sme radi, že nám Rabobank prejavil dôveru a budeme môcť spolupracovať na zavedení riešenia, ktoré pomôže klientom banky dnes aj v budúcnosti."

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať