Litva zaplatí občanom, ktorí vymenia svoje autá za e-kolobežky

Technológie
1

Litovská vláda sa rozhodla zaplatiť vodičom, ktorí sa zbavia svojho starého automobilu znečisťujúceho životné prostredie a vymenia ho za úplne iný spôsob dopravy, ako je e-bajk alebo e-kolobežka. Litovská Agentúra pre riadenie environmentálnych projektov patriaca pod ministerstvo životného prostredia začala tento program realizovať od polovice mája a doposiaľ sa doň prihlásilo 8518 ľudí.

Obyvatelia krajiny môžu požiadať o dotácie, ktoré použijú na e-kolobežky, motocykle, mopedy, bicykle či elektrické bicykle, dokonca aj na cestovné lístky na MHD. Tí, ktorí sa rozhodnú zlikvidovať svoje znečisťujúce motorové vozidlá v snahe o čistejšiu alternatívu, môžu dostať až 1000 eur.

SWAN_082020

Vláda už minula asi 95 % z 8 miliónov eur pôvodne pridelených na tento program a teraz doň pridáva ďalšie 3 milióny eur. Väčšina peňazí (4,95 milióna eur) sa použila na e-kolobežky a bicykle, z toho 269 000 eur na e-bajky, 136 000 eur na elektrické mopedy alebo motorky a 50 000 eur sa použilo na cestovné lístky na MHD.

Zdroj: thenextweb.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

. reakcia na: Litva zaplatí občanom, ktorí vymenia svoje autá za e-kolobežky

3.11.2020 17:11
Som zvedavy, kolko rokov potrva politikom prist na to, ze treba odmenovat ludi zijucich zdravo. A kolko im potrva, aby predmet zdravej vyzivy zaviedli do skol.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať