Lisbon a Hangzhou: Apple vraj pripravuje dve lacnejšie verzie iPhone X

1

Apple po uvedení iPhonu X čelil kritike na sociálnych sieťach. Vyčítali mu, že jeho funkcie prišli neskoro v porovnaní so Samsungom a ďalšími androidovými zariadeniami. Mnohým sa nepáčila ani jeho uvádzacia cena 999 dolárov.

Informácia z čínskeho spravodajského webu však naznačuje, že Apple pracuje na tom, aby modely iPhonov na rok 2018 boli lacnejšie. Economic Daily uvádza, že technologický gigant chce na budúci rok priniesť dvoch nových nástupcov iPhonu X, pôjde o high-end a low-end model. Ich kódové  názvy sú Lisbon a Hangzhou, čo poukazuje na snahu zamerať sa na čínskych kupujúcich, ktorí hľadajú cenovo dostupné zariadenia.

Hoci v správe sa o tom nehovorí, objavili sa zvesti, že modely na rok 2018 budú zahŕňať väčšinu alebo všetky funkcie súčasného iPhonu X, ako je kvalitný fotoaparát, displej Super Retina OLED a Face ID. Japonská stránka Macotakara predpokladá, že cenu iPhonu by bolo možné znížiť o 10 000 jenov, čo je v prepočte asi 90 dolárov, takže by sa vyrovnala predchádzajúcim modelom iPhonov.

Zlepšenia vo výrobnom procese by mohli viesť k lacnejšej hromadnej výrobe a Apple sa snaží aj o ďalšie zníženie výrobných nákladov v spolupráci s rôznymi technickými spoločnosťami. Ide napríklad o JDI Display, LG Electronics a ďalších výrobcov displejov OLED, pretože Samsung nemôže uspokojiť dopyt po displejoch pre všetky modely iPhonu. Spolu s JDI Display pracuje cupertinská spoločnosť na možnosti inštalovania Full Active displeja, ktorý by nahradil súčasné bežné displeje OLED, pričom by zachoval všetky ich funkcie. Samozrejme, nejde o oficiálne vyhlásenia Applu, a tak ich treba brať s rezervou.

Zdroj: Inquisitr

Redakcia

Všetky autorove články
Apple IPhone X

1 komentár

znicenim ceny stratia konkurencnu vyhodu reakcia na: Lisbon a Hangzhou: Apple vraj pripravuje dve lacnejšie verzie iPhone X

26.10.2017 09:10
Apple by uvedenim lacnejsieho modelu stratilo hlavnu konkurencnu vyhodu - vysoku cenu a status predrazenej hracky. Snobi by si potom uz nemali dovod kupit Apple produkt ako statusovy indikator.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať