Image
4.10.2019 0 Comments

Lidl spúšťa vlastný e-shop dostupný pre každého

Lidl sa po dlhých prípravách rozhodol vstúpiť do digitálneho priestoru a byť tak bližšie k zákazníkovi. Predstavuje nový internetový obchod, ktorý už čoskoro nájdete na webovej adrese www.lidl-shop.sk. E-shop je momentálne prístupný len pre zamestnancov Lidlu a ich priateľov, ktorí ho majú možnosť testovať. Pre celé Slovensko bude spustený už v pondelok 7. októbra. 

Zákazník sa v online obchode jednoducho zorientuje a nakúpi, keďže je sortiment rozdelený do šiestich kategórii. Konkrétne: Móda, Dielňa a záhrada, Šport a voľný čas, Bývanie, Domácnosť a Detský svet.

Nemecký reťazec ponúkne zákazníkom spotrebný tovar. Čerstvé potraviny v ponuke nebudú, e-shop bude mať na sklade iba spotrebný tovar, teda hlavne drogériu, oblečenie, produkty pre domácnosť či elektroniku. Časom by zrejme mali v ponuke internetového obchodu pribudnúť trvanlivé potraviny.

V čom bude e-shop iný ako tie ostatné?
V ponuke budú napríklad týždňové akcie. Také, ktoré zákazníci bežne poznajú aj z letákov.  Veľkou výhodou má byť podľa spoločnosti aj sekcia Predpredaj, kde sa nachádzajú veci, ktoré budú v predaji až nasledujúci týždeň. Tovar síce bude možné objednať online v predstihu, no rozosielať sa začne až v momente, keď sa pustí do predaja aj v kamenných prevádzkach.

Čo sa týka bežného sortimentu, Lidl chce garantovať doručenie do troch dní a to prostredníctvom Slovenskej pošty či kuriérov Geis. 


V Česku funguje e-shop Lidla už od roku 2017, aj tam má v ponuke len spotrebný tovar. Český e-shop reťazca bol jeho prvý v regióne strednej a východnej Európy. Na Slovensku momentálne internetový obchod prevádzkujú reťazce TescoDelia.

Zdroj: strategie.hnonline.sk, e.dennikn.skstartitup.sk.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Slovensko je v rebríčku digitálnej konkurencieschopnosti až na 47. priečke

07.10.2019 00:20

Švajčiarsky inštitút IMD vydal už tretí rebríček digitálnej konkurencieschopnosti World Digital Competitiveness Ranking. Index meria kapacitu a pripravenosť 63 ekonomík prijímať a využívať digitálne t ...

Internet 1

Wi-Fi oslavuje 20 rokov. Takto sa vyvíjala technológia bezdrôtových sietí

30.09.2019 00:15

V júli 1999 niekoľko technologických spoločností vytvorilo obchodné združenie Wireless Ethernet Compatibility Alliance (WECA). V pondelok, 30. septembra uplynie presne 20 rokov od komerčného sprístup ...

Internet

Facebook Horizon: Sandboxový svet virtuálnej reality nie len pre hráčov

27.09.2019 00:05

Facebook oznámil, že buduje vlastnú platformu na spôsob Ready Player One Oasis. Facebook Horizon je sandboxový svet virtuálnej reality, kde si môžete vytvoriť vlastné prostredie a hry, hrať sa a stýka ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

MANDAYIT 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019