Lidl pripravuje vlastný platobný systém Lidl Pay aby sa vyhol poplatkom

Technológie
4

Obchodný reťazec Lidl vyvinul vlastný digitálny platobný systém. Postupne ho chce sprevádzkovať v celej Európe, testovanie sa už začalo v Španielsku, kde sa má overiť, ako zákazníci prijmú nový platobný systém. Oznámil to nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Lidl Pay je založený na aplikácii Lidl Plus, ktorá bola uvedená do prevádzky v polovici júna 2019. Aplikácia môže byť použitá napríklad na stiahnutie zľavových kupónov a zároveň spoločnosť z nej získa dôležité informácie o správaní zákazníkov.

Platby prostredníctvom Lidl Pay sa budú vykonávať pomocou QR kódu, ktorý bude naskenovaný pri pokladni. V rámci testu v Španielsku sa budú spočiatku akceptovať kreditné a debetné karty Visa, Visa Electron, MasterCard a Maestro. Lidl je zatiaľ jediným predajcom potravín, ktorý ponúka vlastný platobný systém.

Dôvodom zavedenia samostatného platobného systému by mohli byť poplatky, ktoré musia maloobchodníci platiť za elektronické platby. Podľa odborníkov sa tieto náklady pohybujú medzi 0,15 a 0,2 % na nákup. Vlastným platobným systémom Lidl tieto náklady ušetrí.

Riešenie testované v Španielsku by sa malo na budúci rok zaviesť v Nemecku a postupne aj v ďalších krajinách. Lidl pre český spravodajský web Aktuálne.cz potvrdil, že svoj platobný systém sa chystá uviesť aj v Česku, slovenská pobočka sa však pre Živé.sk vyjadrila, že novinku u nás zatiaľ neponúkne.

Zdroj: kloepfel-consulting.com

Redakcia

Všetky autorove články
LIDL Pay lidlpay platobny system

4 komentáre

Poplatok 0,2% ??? reakcia na: Lidl pripravuje vlastný platobný systém Lidl Pay aby sa vyhol poplatkom

17.7.2019 10:07
Pracujem v obchode a musím povedať, ža na Slovensku sa pohybujú poplatky od 1,5% - 2% + mesačný poplatok za prenájom terminálu. Prosím vás, odkiaľ sú tí odborníci, čo tvrdia, že 0,2% ? U nás obchodníka platba terminálom vyjde veľmi draho. Predstavte si, že vám banka zoberie z marže tovaru niekoľko percent. Nie divu, že potom v reklamách forsírujú: plaťte kartou. Potom sa peniažky presúvajú na tučné zisky bánk. Zadarmo tú reklamu nerobia.

SEPA reakcia na: Lidl pripravuje vlastný platobný systém Lidl Pay aby sa vyhol poplatkom

11.7.2019 09:07
Kedy slovenské banky začnú poskytovať SEPA okamžité platby (Instant Payments)? Potom by mohla byť platba QR kódom v každom obchode a ako aplikácia stačí smartbanking. Bežný poplatok pre obchodníka aj zákazníka za takúto platbu je 0%.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať