Image
27.2.2017 0 Comments

LibreTaxi – open source alternatíva pre Uber, za ktorej používanie neplatíte

V rámci zdieľanej ekonomiky vzniklo hlavne v oblasti zdieľaných jázd už viacero startupov, napr. Uber či Lyft. Teraz je tu nový hráč LibreTaxi, ktorý sa od ostatných líši tým, že ide o free alternatívu, prvý open source projekt tohto druhu. Za využívanie služby neplatíte nič, teda neexistuje spoločnosť, ktorá by si inkasovala poplatok z ceny. Vodičovi zaplatíte za jazdu v hotovosti (no pripravujú sa aj platby v bitcoinoch), je tu teda aj priestor na vyjednávanie o cenách.

Aplikácia LibreTaxi je založená na messagingovej službe Telegram a je kompatibilná s takmer ľubovoľnou platformou: Android, iPhone, iPad, desktop, web.

Autorom aplikácie je Roman Pushkin, ktorý v rozhovore pre web Bitcoinist povedal, že službu nechce využiť na podnikanie, chce sa zamerať na oblasti, kde sa Uber a Lyft ešte nerozšírili, pretože tam nie je predpoklad väčšieho zisku (napr. odľahlé a vidiecke oblasti).

Keďže ide o open source, zdrojový kód možno nájsť na GitHube a záujemcovia ho môžu relatívne ľahko aktualizovať a pridať ďalšie typy vozidiel, nech už ide o loď, vrtuľník, rikšu a pod. 

Pravda, zostáva ešte niekoľko nezodpovedaných otázok, týkajúcich sa najmä bezpečnosti a kvality poskytovaných služieb vzhľadom na to, že nie je potrebná nijaká registrácia či schválenie.

Zdroj: Insidehook

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Asseco Internationali bude mať centrálu v Bratislave. Globálne zamestnáva už viac ako 6000 expertov

03.05.2018 00:15

Globálna spoločnosť Asseco zmenila svoju organizačnú štruktúru a vytvorila organizačnú jednotku Asseco International so sídlom v Bratislave. Súčasťou skupiny Asseco CE sú i ďalšie firmy s IT zameraním ...

Biznis

Na Slovensko príde šéf Hyperloopu, Dirk Ahlborn

02.05.2018 00:30

Hyperloop Transportation Technologies je jedna zo spoločností, ktoré sa snažia rozvíjať idey Elona Muska na super rýchlu dopravu. Podľa slov Dirka Ahlborna majú pred sebou náročný rok, pretože plánujú ...

Biznis

Rast biznisu umožnia flexibilné siete

12.03.2018 00:22

Na internet je dnes pripojených takmer desať miliárd zariadení. Do troch rokov sa ich počet znásobí, odhady hovoria o 27 až 50 miliardách. Rozmach technológií ako internet vecí ale i väčšia dostupnosť ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2018

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button