PC REVUE
Image
27.2.2017 0 Comments

LibreTaxi – open source alternatíva pre Uber, za ktorej používanie neplatíte

V rámci zdieľanej ekonomiky vzniklo hlavne v oblasti zdieľaných jázd už viacero startupov, napr. Uber či Lyft. Teraz je tu nový hráč LibreTaxi, ktorý sa od ostatných líši tým, že ide o free alternatívu, prvý open source projekt tohto druhu. Za využívanie služby neplatíte nič, teda neexistuje spoločnosť, ktorá by si inkasovala poplatok z ceny. Vodičovi zaplatíte za jazdu v hotovosti (no pripravujú sa aj platby v bitcoinoch), je tu teda aj priestor na vyjednávanie o cenách.

Aplikácia LibreTaxi je založená na messagingovej službe Telegram a je kompatibilná s takmer ľubovoľnou platformou: Android, iPhone, iPad, desktop, web.

Autorom aplikácie je Roman Pushkin, ktorý v rozhovore pre web Bitcoinist povedal, že službu nechce využiť na podnikanie, chce sa zamerať na oblasti, kde sa Uber a Lyft ešte nerozšírili, pretože tam nie je predpoklad väčšieho zisku (napr. odľahlé a vidiecke oblasti).

Keďže ide o open source, zdrojový kód možno nájsť na GitHube a záujemcovia ho môžu relatívne ľahko aktualizovať a pridať ďalšie typy vozidiel, nech už ide o loď, vrtuľník, rikšu a pod. 

Pravda, zostáva ešte niekoľko nezodpovedaných otázok, týkajúcich sa najmä bezpečnosti a kvality poskytovaných služieb vzhľadom na to, že nie je potrebná nijaká registrácia či schválenie.

Zdroj: Insidehook

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Fin.techsummit: Prečo sa (nielen) na finančných trhoch správame ako stádo

16.11.2018 00:01

Podujatie Fin.techsummit bolo nielen o technológiách, ale aj o psychologických a behaviorálnych aspektoch investovania a správania sa na finančných trhoch, či v biznise. Prečo sa zvykneme unáhliť? Pre ...

Biznis

Uber rozširuje pôsobnosť. Chce fungovať aj ako pracovná agentúra na prenájom zamestnancov

24.10.2018 00:05

Uber je priekopníkom zdieľaných jázd a zmenil podobu taxislužieb. No zdá sa, že teraz sa obzerá po ďalších možnostiach. Chce fungovať aj ako pracovná agentúra na sprostredkovanie krátkodobého zamestna ...

Biznis

Hodnota 5 najväčších technologických firiem sa na burze prepadla o 172 miliárd dolárov

15.10.2018 00:00

Veľká päťka technologických firiem – Facebook, Amazon, Apple, Netflix a Google – si nebude na stredu 10. októbra spomínať v dobrom. Ich trhová hodnota klesla tento deň v rozpätí niekoľkých hodín doved ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Daily Web 2018

Najnovšie videáPC forum button