Image
27.2.2017 0 Comments

LibreTaxi – open source alternatíva pre Uber, za ktorej používanie neplatíte

V rámci zdieľanej ekonomiky vzniklo hlavne v oblasti zdieľaných jázd už viacero startupov, napr. Uber či Lyft. Teraz je tu nový hráč LibreTaxi, ktorý sa od ostatných líši tým, že ide o free alternatívu, prvý open source projekt tohto druhu. Za využívanie služby neplatíte nič, teda neexistuje spoločnosť, ktorá by si inkasovala poplatok z ceny. Vodičovi zaplatíte za jazdu v hotovosti (no pripravujú sa aj platby v bitcoinoch), je tu teda aj priestor na vyjednávanie o cenách.

Aplikácia LibreTaxi je založená na messagingovej službe Telegram a je kompatibilná s takmer ľubovoľnou platformou: Android, iPhone, iPad, desktop, web.

Autorom aplikácie je Roman Pushkin, ktorý v rozhovore pre web Bitcoinist povedal, že službu nechce využiť na podnikanie, chce sa zamerať na oblasti, kde sa Uber a Lyft ešte nerozšírili, pretože tam nie je predpoklad väčšieho zisku (napr. odľahlé a vidiecke oblasti).

Keďže ide o open source, zdrojový kód možno nájsť na GitHube a záujemcovia ho môžu relatívne ľahko aktualizovať a pridať ďalšie typy vozidiel, nech už ide o loď, vrtuľník, rikšu a pod. 

Pravda, zostáva ešte niekoľko nezodpovedaných otázok, týkajúcich sa najmä bezpečnosti a kvality poskytovaných služieb vzhľadom na to, že nie je potrebná nijaká registrácia či schválenie.

Zdroj: Insidehook

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Komentár: Ak by bol Apple štát, jeho ročné príjmy by sa vyrovnali Belgicku

17.08.2018 00:00

Len nedávno sa stal Apple prvou americkou verejne obchodovateľnou spoločnosťou, ktorej trhová hodnota prekonala magickú métu bilión USD. Spoločnosť dosiahla historický míľnik v auguste 2018 po reporto ...

Biznis

Tesla dosiahla rekordné príjmy. Stále je v strate, hoci výroba áut, batérií aj solárnych panelov rastie

06.08.2018 00:15

Automobilka Tesla v týchto dňoch ohlásila svoje finančné výsledky za druhý štvrťrok 2018. Spoločnosť zaznamenala rekordné príjmy na úrovni 4 miliárd dolárov, no napriek tomu uzavrela kvartál s významn ...

Biznis 3

Štátne IT projekty: 3+1 schválené

06.08.2018 00:00

Projekty IT, financované z peňazí daňových poplatníkov, budú vždy vzbudzovať pozornosť, nech sú už pripravované kýmkoľvek, určené na čokoľvek, hodnotené akokoľvek. Jediné, čo sa dá ako tak objektívne ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button