Image
27.2.2017 0 Comments

LibreTaxi – open source alternatíva pre Uber, za ktorej používanie neplatíte

V rámci zdieľanej ekonomiky vzniklo hlavne v oblasti zdieľaných jázd už viacero startupov, napr. Uber či Lyft. Teraz je tu nový hráč LibreTaxi, ktorý sa od ostatných líši tým, že ide o free alternatívu, prvý open source projekt tohto druhu. Za využívanie služby neplatíte nič, teda neexistuje spoločnosť, ktorá by si inkasovala poplatok z ceny. Vodičovi zaplatíte za jazdu v hotovosti (no pripravujú sa aj platby v bitcoinoch), je tu teda aj priestor na vyjednávanie o cenách.

Aplikácia LibreTaxi je založená na messagingovej službe Telegram a je kompatibilná s takmer ľubovoľnou platformou: Android, iPhone, iPad, desktop, web.

Autorom aplikácie je Roman Pushkin, ktorý v rozhovore pre web Bitcoinist povedal, že službu nechce využiť na podnikanie, chce sa zamerať na oblasti, kde sa Uber a Lyft ešte nerozšírili, pretože tam nie je predpoklad väčšieho zisku (napr. odľahlé a vidiecke oblasti).

Keďže ide o open source, zdrojový kód možno nájsť na GitHube a záujemcovia ho môžu relatívne ľahko aktualizovať a pridať ďalšie typy vozidiel, nech už ide o loď, vrtuľník, rikšu a pod. 

Pravda, zostáva ešte niekoľko nezodpovedaných otázok, týkajúcich sa najmä bezpečnosti a kvality poskytovaných služieb vzhľadom na to, že nie je potrebná nijaká registrácia či schválenie.

Zdroj: Insidehook

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ShowIT 2018 – posledné zvýhodnené vstupenky

17.01.2018 00:01

Do najväčšej IT odbornej konferencie na Slovensku ShowIT zostávajú necelé dva týždne. Tento ročník sa bude konať v Bratislave v hoteli Crowne Plaza v termíne od 30. 1. do 1. 2. 2018.  Čakajú vás tri d ...

Biznis 1

6 trendov, ktoré zmenia fungovanie biznisu: takýto bude rok 2018

02.01.2018 00:15

Veľa sa o nej hovorí a podľa prognóz, sa ešte len bude. Digitálna transformácia firiem udáva tempo v konkurenčnom boji a ukazuje sa, že len tí, ktorí prejdú technologickou premenou, budú miešať karty ...

Biznis

Apple kúpi hudobnú aplikáciu Shazam. Chce dobehnúť konkurenciu

13.12.2017 00:10

Americký gigant Apple kúpi obľúbenú aplikáciu na rozpoznávanie hudby Shazam za 400 miliónov dolárov. Správu o plánovanej dohode priniesol v piatok web zameraný na aktuality z oblasti technológie TechC ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá