Image
1.12.2017 0 Comments

Levitujúca domáca bezpečnostná kamera Moon sa môže otáčať, aby sledovala váš pohyb

Ak sa nazdávate, že domáca inteligentná technika je desivá, zariadenie Moon vás v tom môže iba utvrdiť. Ide o vznášajúcu sa domácu inteligentnú bezpečnostnú kameru v tvare oka, ktorá sa dokáže otáčať, aby sledovala vaše pohyby. Predstavil ju startup 1-Ring z Delaware a zariadenie funguje aj ako inteligentný domáci rozbočovač so zabudovaným Wi-Fi, no integrované sú aj technológie Zigbee, Z-Wave, Bluetooth, NFC a dokonca aj IR blaster.

Základňa bezdrôtovo nabíja kameru počas jej vznášania a vďaka aplikácii sa kamera môže otáčať a „obzerať“ po miestnosti. Okrem pohybového senzora je na oboch stranách objektívu vybavená mikrofónmi, takže vie určiť, z akého smeru prichádza zvuk, a otočiť sa tým smerom.

Používateľ môže nastaviť akciu kamery, ak zaznamená niečo podozrivé – môže odoslať upozornenie, nahrať video alebo zhotoviť fotografiu. Moon ukladá zábery lokálne na kartu microSD alebo ich posiela do cloudu podľa vášho výberu - či už ide o Dropbox, Disk Google, alebo vlastný FTP server.

1-Ring spolupracuje s niekoľkými partnermi zvučných mien, ako Philips Hue, SmartThings a Honeywell. Teoreticky teda budete môcť pripojiť malé inteligentné domáce gadgety ku kamere a ovládať ich pomocou aplikácie Moon. Firma však nešpecifikovala, ktoré zariadenia SmartThings a Philips Hue spolupracujú s produktom alebo aké typy zariadení sú kompatibilné.

Moon podporuje troch najvýznamnejších hlasových asistentov – Google Assistant, Amazon Alexa a Apple Siri. IR blaster údajne umožňuje ovládať televízor aj reproduktory. Kamera obsahuje aj množstvo snímačov – senzor teploty, vlhkosti a oxidu uhličitého. Má aj vstavaný reproduktor, takže ju môžete použiť na videohovory.

Technické špecifikácie vyzerajú pôsobivo: má rozlíšenie 1080p, nahráva rýchlosťou 30 snímok za sekundu, objektív má pozorovací uhol 130 stupňov, k dispozícii je infračervená LED dióda na nočné videnie. Guľová kamera je magnetická, takže ju môžete odobrať od základne a prilepiť ju na iný povrch, batéria má výdrž až päť hodín. Moon môže dokonca zapínať a vypínať svetlá, aby to vyzeralo, že ste doma.

V súčasnosti prebieha kampaň na financovanie výroby kamery na portáli Indiegogo, v rámci ktorej si môžete Moon objednať so zľavou za 219 USD (+ poštovné). 1-Ring hovorí, že zariadenie bude dodávať kamkoľvek na svete. Maloobchodná cena bude 330 amerických dolárov.

Zdroj: Cnet

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Mastercard oslavuje tri roky vernostného programu Priceless Specials

24.05.2018 18:16

Vernostný program Priceless Specials spoločnosti Mastercard počas svojho fungovania od roku 2015 úspešne odmeňuje registrovaných zákazníkov na Slovensku a stal sa najjednoduchším a zároveň najobľúbene ...

Produkty

HTC U12+: Nová vlajková loď predstavená

23.05.2018 10:10

Spoločnosť HTC dnes predstavila v Taipei svoju najnovšiu vlajkovú loď HTC U12+. My sme mali možnosť krátko sa oboznámiť s týmto prístrojom ešte pred jeho uvedením, preto prinášame prvé fotografie a in ...

Produkty

Nový Honor 10 je na našom trhu

15.05.2018 16:03

Značka smartfónov Honor uviedla na náš trh svoju novú vlajkovú loď Honor 10. Dizajnový telefón bol uvedený 15. mája v Londýne. Honor 10 s 5,84" bezrámčekovým displejom má duálny fotoaparát, ktorý pri ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_05

Najnovšie videá

ATOS_05_262


PC forum button