Image
1.12.2017 0 Comments

Levitujúca domáca bezpečnostná kamera Moon sa môže otáčať, aby sledovala váš pohyb

Ak sa nazdávate, že domáca inteligentná technika je desivá, zariadenie Moon vás v tom môže iba utvrdiť. Ide o vznášajúcu sa domácu inteligentnú bezpečnostnú kameru v tvare oka, ktorá sa dokáže otáčať, aby sledovala vaše pohyby. Predstavil ju startup 1-Ring z Delaware a zariadenie funguje aj ako inteligentný domáci rozbočovač so zabudovaným Wi-Fi, no integrované sú aj technológie Zigbee, Z-Wave, Bluetooth, NFC a dokonca aj IR blaster.

Základňa bezdrôtovo nabíja kameru počas jej vznášania a vďaka aplikácii sa kamera môže otáčať a „obzerať“ po miestnosti. Okrem pohybového senzora je na oboch stranách objektívu vybavená mikrofónmi, takže vie určiť, z akého smeru prichádza zvuk, a otočiť sa tým smerom.

Používateľ môže nastaviť akciu kamery, ak zaznamená niečo podozrivé – môže odoslať upozornenie, nahrať video alebo zhotoviť fotografiu. Moon ukladá zábery lokálne na kartu microSD alebo ich posiela do cloudu podľa vášho výberu - či už ide o Dropbox, Disk Google, alebo vlastný FTP server.

1-Ring spolupracuje s niekoľkými partnermi zvučných mien, ako Philips Hue, SmartThings a Honeywell. Teoreticky teda budete môcť pripojiť malé inteligentné domáce gadgety ku kamere a ovládať ich pomocou aplikácie Moon. Firma však nešpecifikovala, ktoré zariadenia SmartThings a Philips Hue spolupracujú s produktom alebo aké typy zariadení sú kompatibilné.

Moon podporuje troch najvýznamnejších hlasových asistentov – Google Assistant, Amazon Alexa a Apple Siri. IR blaster údajne umožňuje ovládať televízor aj reproduktory. Kamera obsahuje aj množstvo snímačov – senzor teploty, vlhkosti a oxidu uhličitého. Má aj vstavaný reproduktor, takže ju môžete použiť na videohovory.

Technické špecifikácie vyzerajú pôsobivo: má rozlíšenie 1080p, nahráva rýchlosťou 30 snímok za sekundu, objektív má pozorovací uhol 130 stupňov, k dispozícii je infračervená LED dióda na nočné videnie. Guľová kamera je magnetická, takže ju môžete odobrať od základne a prilepiť ju na iný povrch, batéria má výdrž až päť hodín. Moon môže dokonca zapínať a vypínať svetlá, aby to vyzeralo, že ste doma.

V súčasnosti prebieha kampaň na financovanie výroby kamery na portáli Indiegogo, v rámci ktorej si môžete Moon objednať so zľavou za 219 USD (+ poštovné). 1-Ring hovorí, že zariadenie bude dodávať kamkoľvek na svete. Maloobchodná cena bude 330 amerických dolárov.

Zdroj: Cnet

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Spoločnosť HP predstavila letné novinky

11.07.2018 15:10

Spoločnosť HP predstavila celý rad nových notebookov a monitorov. <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/RVyQMlh8O18?ecver=1" frameborder="0" allow="autoplay; enc ...

Produkty 2

S operátorom 4ka si užijete nekonečné dáta počas celých prázdnin

05.07.2018 19:41

Náš najmladší operátor 4ka pripravil pre všetkých nových aj existujúcich zákazníkov niekoľko prázdninových darčekov. Tým hlavným sú nekonečné dáta pre všetkých zákazníkov ktorý si v termíne od 2.7. do ...

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button