Image
28.2.2018 0 Comments

Level: Netradičné smart okuliare na sledovanie fitness aktivít od poisťovacej spoločnosti

Americká poisťovacia spoločnosť VSP už viac ako rok pracuje na vlastných inteligentných okuliaroch s názvom Level. Obsahujú magnetometer, akcelerometer a gyroskop, ktoré sú umiestnené v ľavom ramienku. Zariadenie potom sleduje vaše kroky, spálené kalórie, prejdenú vzdialenosť a celkový čas činnosti, čo je veľmi podobné tomu, čo robí väčšina ostatných fitness trackerov. Dostupné je aj pripojenie cez bluetooth a sprievodná aplikácia. Batéria má výdrž asi 5 dní. Nabíjací port micro USB je skrytý takisto v ľavom ramienku.

Sprievodná aplikácia svojimi možnosťami presahuje bežné sledovanie aktivít. Môžete ju použiť na spojenie s priateľmi, ale pomôže vám aj nájsť okuliare, ak ste ich niekam založili. No aplikácia má aj charitatívnu zložku – synchronizuje vás s iniciatívou Eyes of Hope poisťovacej spoločnosti VSP. Body sa udeľujú každému, kto dosiahne denný cieľ v počte prejdených krokov. Za 50 získaných bodov VSP poskytne komplexné očné vyšetrenie a okuliare pre človeka v núdzi. Môžete si vybrať, či ich chcete darovať starším ľuďom, deťom, bezdomovcom a pod.

Pri tvorbe okuliarov Level vychádzala spoločnosť zo zistenia, že ľudia často nenosia náramky na sledovanie aktivít preto, že ich pokladajú za málo štýlové alebo si ich jednoducho zabudnú vziať. Ak bude tracker zabudovaný do rámu okuliarov, niektorí ľudia ho budú musieť nosiť každodenne – miera adopcie tak bude oveľa vyššia.

Pilotný test ukázal, že je to naozaj tak. Z 284 účastníkov zaregistrovaných v štúdii až 221 nosilo Level počas celých 15 týždňov trvania výskumu (54 to v polovici vzdalo a 9 ľudí úplne odstúpilo od testovania). Subjekty uprednostňovali tracker zabudovaný do svojich bežných dioptrických okuliarov namiesto toho, aby nosili separátne zariadenie wearable.

Samozrejme, dôležitý faktor prijatia okuliarov používateľmi, je ich štýlový vzhľad. Preto Level prichádza v troch unisex štýloch, vyrobených v Taliansku firmou Marchon. Rámy sú vyrobené z acetátu celulózy a sú zdobené prvkami z nehrdzavejúcej ocele. K dispozícii budú v čiernom farebnom vyhotovení a v niekoľkých odtieňoch sivej. Na trh sa dostanú v marci s cenou 270 dolárov bez skiel.

Zdroj: engadget.com

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Dron JetQuad dokáže lietať rýchlosťou až 483 km/h. Tankuje sa mu nafta

04.12.2019 00:05

Spoločnosť FusionFlight so sídlom v texaskom Dallase predstavila dron AB5 JetQuad, čo je podľa jej vyjadrenia „najmenší a najvýkonnejší dron s prúdovým pohonom na svete s možnosťou vertikálneho vzletu ...

Technológie 3

TESLA spustila už tretí Supercharger na Slovensku

04.12.2019 00:18

Od 29.11 majú majitelia vozidiel TESLA na Slovensku k dispozícii už tretí Supercharger. Po Sliači a Bratislave bola na rade Demänová ktorá je vstupnou bránou do Nízkych Tatier. <iframe width=" ...

Technológie

Renault ZOE prichádza už v 3. generácii

03.12.2019 00:33

Renault uvádza na Slovenský trh horúcu novinku, 3.generáciu svojho veľmi úspešného modelu ZOE. V súčasnosti ide v rámci Európy o najpredávanejší elektromobil o čom svedčí viac už 200 000 predaných kus ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá