Level: Netradičné smart okuliare na sledovanie fitness aktivít od poisťovacej spoločnosti

Technológie
0

Americká poisťovacia spoločnosť VSP už viac ako rok pracuje na vlastných inteligentných okuliaroch s názvom Level. Obsahujú magnetometer, akcelerometer a gyroskop, ktoré sú umiestnené v ľavom ramienku. Zariadenie potom sleduje vaše kroky, spálené kalórie, prejdenú vzdialenosť a celkový čas činnosti, čo je veľmi podobné tomu, čo robí väčšina ostatných fitness trackerov. Dostupné je aj pripojenie cez bluetooth a sprievodná aplikácia. Batéria má výdrž asi 5 dní. Nabíjací port micro USB je skrytý takisto v ľavom ramienku.

Sprievodná aplikácia svojimi možnosťami presahuje bežné sledovanie aktivít. Môžete ju použiť na spojenie s priateľmi, ale pomôže vám aj nájsť okuliare, ak ste ich niekam založili. No aplikácia má aj charitatívnu zložku – synchronizuje vás s iniciatívou Eyes of Hope poisťovacej spoločnosti VSP. Body sa udeľujú každému, kto dosiahne denný cieľ v počte prejdených krokov. Za 50 získaných bodov VSP poskytne komplexné očné vyšetrenie a okuliare pre človeka v núdzi. Môžete si vybrať, či ich chcete darovať starším ľuďom, deťom, bezdomovcom a pod.

Pri tvorbe okuliarov Level vychádzala spoločnosť zo zistenia, že ľudia často nenosia náramky na sledovanie aktivít preto, že ich pokladajú za málo štýlové alebo si ich jednoducho zabudnú vziať. Ak bude tracker zabudovaný do rámu okuliarov, niektorí ľudia ho budú musieť nosiť každodenne – miera adopcie tak bude oveľa vyššia.

Pilotný test ukázal, že je to naozaj tak. Z 284 účastníkov zaregistrovaných v štúdii až 221 nosilo Level počas celých 15 týždňov trvania výskumu (54 to v polovici vzdalo a 9 ľudí úplne odstúpilo od testovania). Subjekty uprednostňovali tracker zabudovaný do svojich bežných dioptrických okuliarov namiesto toho, aby nosili separátne zariadenie wearable.

Samozrejme, dôležitý faktor prijatia okuliarov používateľmi, je ich štýlový vzhľad. Preto Level prichádza v troch unisex štýloch, vyrobených v Taliansku firmou Marchon. Rámy sú vyrobené z acetátu celulózy a sú zdobené prvkami z nehrdzavejúcej ocele. K dispozícii budú v čiernom farebnom vyhotovení a v niekoľkých odtieňoch sivej. Na trh sa dostanú v marci s cenou 270 dolárov bez skiel.

Zdroj: engadget.com

redakcia

Všetky autorove články
smart aplikácia sledovanie Bluetooth

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať