Image
15.5.2018 0 Comments

Lenovo chce dať konvertibilným počítačom ohybný displej s notifikáciami na boku à la Edge

Americký patentový úrad zverejnil patentovú prihlášku predloženú spoločnosťou Lenovo, ktorá opisuje prenosný počítač s flexibilným displejom, ktorý obklopuje veko z oboch strán. Je rozdelený na dve oblasti: hlavné okno, ktoré sa nachádza na zvyčajnom mieste, a oblasť na zadnej časti veka.

Zdá sa, že Lenovo sa inšpirovalo od Samsungu, ibaže chce uplatniť jeho nápad na väčšom zariadení. Samsung v roku 2015 predstavil svoj prvý telefón Edge s flexibilným displejom, ktorý bol ohnutý na boky zariadenia, ale nepresahoval až na chrbát. Na týchto okrajoch sa mohli zobrazovať užitočné informácie (napr. notifikácie, počasie a pod.), aj keď bola hlavná obrazovka vypnutá.

Lenovo prichádza s podobnou myšlienkou. Jeden z nákresov zobrazuje notebook, ktorého displej sa ohýba a pokrýva menšiu oblasť na zadnej časti veka. V takomto prípade by flexibilný displej ponúkal len oznámenia na úzkom vertikálnom pásiku na zadnej strane. Táto funkcia by bola užitočná, keď je veko notebooku zatvorené.

Ďalšia schéma zobrazuje návrh, v ktorom displej pokrýva celú zadnú stranu veka. Na zadnom paneli sa nachádzajú ďalšie kamery a mikrofóny, takže takéto riešenie by umožňovalo videohovory viacerých ľudí bez toho, aby sa všetci museli tlačiť okolo klávesnice.

Patentová prihláška naznačuje, že Lenovo sa snaží prepracovať dizajn konvertibilného počítača. Hoci tieto zariadenia majú 360-stupňové závesy, ktoré umožňujú štyri režimy používania, spoločnosť tvrdí, že je v súčasnosti problematické prepínať sa medzi nimi.

Ak chcete používať počítač v úlohe tabletu, nemusíte zaklopiť jeho klávesnicu za zadnú časť displeja, stačí zatvoriť kryt notebooku. V režime notebooku by sa používal hlavný predný displej, ku ktorému by v režime theater (divadlo) pribudol sekundárny zadný displej.

Zdroj: digitaltrends.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 6

Porovnanie fotoaparátov: Samsung Galaxy Note 9 vs. Huawei P20 Pro

15.08.2018 00:25

Kvalita fotografií je do značnej miery subjektívna záležitosť a jednoduchšie sa porovnáva ako posudzuje samostatne. Navyše v redakcii máme takú prax, že fotoaparáty nových vlajkových smartfónov porovn ...

Technológie 2

Google sleduje váš pohyb, či sa vám to páči, alebo nie. Pozrite si, ako sa tomu dá čiastočne zabrániť

15.08.2018 00:20

Google chce tak veľmi vedieť, kadiaľ chodíte, že zaznamenáva váš pohyb aj vtedy, keď mu výslovne poviete, aby to nerobil. S týmto poznatkom prišiel výskum agentúry Associated Press. Ukázal, že mnohé s ...

Technológie 2

11-ročný žiak zmenil výsledky volieb na replike webovej stránky za necelých 10 minút

15.08.2018 00:15

Na najväčšej svetovej hekerskej konferencii DEFCON 26 sa 11-ročný chlapec nabúral do repliky volebnej webovej stránky štátu Florida a za menej ako 10 minút zmenil výsledky hlasovania. Na podujatí sa k ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button