Image
15.5.2018 0 Comments

Lenovo chce dať konvertibilným počítačom ohybný displej s notifikáciami na boku à la Edge

Americký patentový úrad zverejnil patentovú prihlášku predloženú spoločnosťou Lenovo, ktorá opisuje prenosný počítač s flexibilným displejom, ktorý obklopuje veko z oboch strán. Je rozdelený na dve oblasti: hlavné okno, ktoré sa nachádza na zvyčajnom mieste, a oblasť na zadnej časti veka.

Zdá sa, že Lenovo sa inšpirovalo od Samsungu, ibaže chce uplatniť jeho nápad na väčšom zariadení. Samsung v roku 2015 predstavil svoj prvý telefón Edge s flexibilným displejom, ktorý bol ohnutý na boky zariadenia, ale nepresahoval až na chrbát. Na týchto okrajoch sa mohli zobrazovať užitočné informácie (napr. notifikácie, počasie a pod.), aj keď bola hlavná obrazovka vypnutá.

Lenovo prichádza s podobnou myšlienkou. Jeden z nákresov zobrazuje notebook, ktorého displej sa ohýba a pokrýva menšiu oblasť na zadnej časti veka. V takomto prípade by flexibilný displej ponúkal len oznámenia na úzkom vertikálnom pásiku na zadnej strane. Táto funkcia by bola užitočná, keď je veko notebooku zatvorené.

Ďalšia schéma zobrazuje návrh, v ktorom displej pokrýva celú zadnú stranu veka. Na zadnom paneli sa nachádzajú ďalšie kamery a mikrofóny, takže takéto riešenie by umožňovalo videohovory viacerých ľudí bez toho, aby sa všetci museli tlačiť okolo klávesnice.

Patentová prihláška naznačuje, že Lenovo sa snaží prepracovať dizajn konvertibilného počítača. Hoci tieto zariadenia majú 360-stupňové závesy, ktoré umožňujú štyri režimy používania, spoločnosť tvrdí, že je v súčasnosti problematické prepínať sa medzi nimi.

Ak chcete používať počítač v úlohe tabletu, nemusíte zaklopiť jeho klávesnicu za zadnú časť displeja, stačí zatvoriť kryt notebooku. V režime notebooku by sa používal hlavný predný displej, ku ktorému by v režime theater (divadlo) pribudol sekundárny zadný displej.

Zdroj: digitaltrends.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

RoboFly je prvý bezdrôtový lietajúci robotický hmyz

21.05.2018 00:25

Inžinieri z Washingtonskej univerzity ako prví vytvorili bezdrôtový lietajúci robotický hmyz. Volá sa RoboFly a predstavia ho na Medzinárodnej konferencii o robotike a automatizácii, ktorá sa začne 23 ...

Technológie

Umelá inteligencia dokáže identifikovať skryté choroby srdca

21.05.2018 00:20

Syndróm dlhého QT intervalu  (long QT syndrome – LQTS) je ochorenie srdca, ktoré sa dá ťažko diagnostikovať, no pritom môže ohrozovať život. Ukázalo sa, že umelá inteligencia, ktorá zohráva čoraz väčš ...

Technológie

Bezmotorový plávajúci robot je poháňaný zmenou teploty

21.05.2018 00:15

Ak sa je reč o robotoch, zvyčajne si predstavíme zariadenia vybavené motormi, batériami a elektronikou. No výskumníci z Caltechu a ETH Zürich vytvorili plávajúci robot, ktorý sa pohybuje vďaka deformá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2018

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button