Image
8.2.2019 0 Comments

Recenzia: Lenovo Yoga C930 - Výkonné konvertibilné zariadenie 2-v-1 s excelentným zvukom

Dizajn zariadenia z hliníkovej zliatiny s matnou povrchovou úpravou je aj pri malých rozmeroch prísľubom pevnosti a odolnosti. Bočné hrany sú zabrúsené do kovového lesku. Na testovanie som mal k dispozícii zlato-sivý farebný variant s typovým označením 13IKB. Dôveru budí aj kĺbové spojenie klávesnice s displejom, ktoré umožňuje preklopenie displeja až o 360 stupňov. Pozostáva z kratšej kovovej spojky s logom Lenovo a dlhšieho bloku, v ktorom sú integrované reproduktory. Ďalšie dva reproduktory sú v telese klávesnice a smerujú nadol. Z hľadiska šírenia zvuku sú reproduktory v spone kĺba ideálne riešenie. V konfigurácii notebook sú mriežky natočené smerom k používateľovi, v konfigurácii stan a tablet smerujú nahor.

Na prvý pohľad by sa zdalo, že reproduktory majú takto k dispozícii len malý objem ozvučnice, ale opak je pravda. Lenovo Yoga C930 má bezkonkurenčne najlepší zvuk, a to aj čo sa týka nízkych tónov, zo všetkých ultrabookov a konvertibilných zariadení, ktoré som doteraz mal možnosť testovať. Aj priestorový efekt pri stereofónnej reprodukcii je vynikajúci. Má to logiku – pri iných ultrabookoch s reproduktormi v tele zariadenia je objem, ktorý majú reproduktory k dispozícii, zanedbateľný, pretože viac než 70 % vnútorného objemu zaberá v prístrojoch tejto kategórie batéria a zvyšok elektronika.  Testovaná Yoga si teda právom a bez akýchkoľvek kompromisov zaslúži prívlastok multimediálna. Používateľ má k dispozícii jeden port USB typu A a dva moderné porty USB-C s možnosťou prenosu obrazu pomocou technológie Thunderbolt 3. Jeden z týchto portov slúži aj na pripojenie napájacieho zdroja.

V zadnej časti je slot na elektronické pero, ktoré sa po zasunutí zároveň aj dobíja. Slot sa dá dobre nahmatať a po zatlačení sa pero uvoľní a trochu vysunie. Je to oveľa praktickejšie riešenie než rôzne spôsoby magnetického uchytenia zvonku po stranách displeja.

Modul displeja je trochu hrubší – takmer 5 mm, takže je pevný a nemá tendenciu ohýbať sa. Predná bočná stena displeja je zošikmená, takže na otvorenie vám stačí prst jednej ruky. Pod rovnakým uhlom je zošikmená aj hrana klávesnice, čo spolu s lesklými hranami umocňuje jemnú eleganciu dizajnu. Displej je kontrastný a má prirodzené, nie veľmi presaturované farby.  Kolorimeter nameral  92 % pokrytie farebného priestoru sRGB a 62 % Adobe RGB. Nezaškodila by však ešte o niečo vyššia maximálna úroveň jasu. Maximum 280 nitov som nameral v strede hornej tretiny. Vpravo dole bola intenzita len 270 nitov. Okom však rozdiel intenzity prakticky nespoznáte. Na reguláciu nie je použitá metóda PWM, takže nezaznamenáte žiadne blikanie.  

Zaujímavé a z hľadiska bezpečnosti užitočné konštrukčné riešenie je integrovaný kryt kamery nad displejom, ktorý sa ovláda posuvným prvkom. Keď je objektív kamery zakrytý, zobrazuje sa pred ním malá červená bodka. Keď už spomínam bezpečnosť, integrovaný snímač odtlačkov prstov pod klávesnicou vpravo funguje rýchlo a presne.

Klávesnica je podsvietená v dvoch stupňoch intenzity, reakcia odpruženia klávesov s miernym konkávnym zaoblením je príjemná. Samozrejme, kvalita sa nedá porovnať s modelmi Thinkpad a pri energickom písaní je trochu hlučná.

Testovaný model mal procesor Intel Core i7 ôsmej generácie a 16 GB RAM, čo poskytuje dostatočný výkon na všetky bežné scenáre, nielen kancelárske či podnikové, ale aj multimediálne. Kovové telo umožňuje dobrý odvod tepla, ale vzhľadom na osadenie výkonným procesorom sú vnútri aj dva ventilátory, ktoré vyfukujú teplý vzduch mriežkami dovnútra kĺba medzi klávesnicou a displejom.  Samozrejme, treba si uvedomiť, že Yoga C930 je multime­diálny ultrabook, a nie herný počítač. Batéria  v pohode vydrží 10 – 12 hodín, teda celý pracovný deň aj s určitou rezervou.

Parametre:

• Procesor: Intel Core i7-8550U (1,8 – 4 GHz); pamäť: 16 GB DDR4 2400 MHz, 512 GB SSD; grafika: Intel UHD Graphics 620, displej 13,9" IPS full HD (1920 × 1080 px); konektivita: 802.11ac, bluetooth 4.1; operačný systém: Windows 10 Pro; konektory: 2× USB-C s Intel Thunderbolt 3, 1× USB 3.1 (gen. 1), 3,5 mm audio jack; rozmery 322 × 227 × 15 mm, hmotnosť 1,38 kg
Benchmarky: PC Mark 10: 3507

• Cena: 1739 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Elegantný dizajn, vynikajúci zvuk, výkon, výdrž na batériu, praktické umiestnenie elektronického pera
- Displej by mohol byť jasnejší, so živšími farbami

HODNOTENIE:

Dizajn a konštr.: 95 %
Displej: 80 %
Výkon: 90 %
Konektivita: 85 %
Celkovo: 87 %

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Test: 3× lacné 2,5-palcové SSD

13.10.2019 13:06

Kto by bol pred pár rokmi povedal, že SSD s kapacitou 240 GB bude možné tak skoro zakúpiť za 30 eur? To je momentálne štartovacia cena najlacnejších modelov, typicky v 2,5" formáte a s podporou rozhra ...

Recenzie

Huawei P Smart Z / Pozor, vyletí...fotoaparát

13.10.2019 09:02

V poslednom čase sme sa pri smartfónoch dočkali búrlivého vývoja vo zväčšovaní displeja, no nie iba uhlopriečky, ale aj pomeru plochy displeja k prednej strane smartfónu. Mali sme tu najprv stenčujúcu ...

Recenzie

Samsung Galaxy A80 / Netradičné riešenie výsuvného a otočného fotoaparátu

10.10.2019 13:23

Hlavné lákadlo najvyššieho modelu z produktovej rodiny A je výsuvná a otočná platforma fotoaparátov, ktoré sa spolu s bleskom využívajú tak na klasické zábery, ako aj na selfie.  Samsung takto vyrieši ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

MANDAYIT 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019