Lara Croft bude mať realistickejšie vlasy

Technológie
0
Spoločnosť AMD na svojom webe predstavila novú technológiu Tress FX, ktorá sa objaví v tohtoročnom reboote série Tomb Raider. Tress FX sa zameriava na realistické renderovanie vlasov Lary Croft. Technológia bola vyvinutá v spolupráci s herným štúdiom Crystal Dynamics a využíva rozhranie a programovací jazyk DirectCompute. Je založená na technológiách Order Independent Transparency (OIT) a Per-Pixel Linked-List (PPLL).

tress_fx1.jpg

Pri real-time simulácii je každý vlas simulovaný ako reťazec s desiatkami článkov, na ktoré pôsobí gravitácia, pohyby hlavy, vietor, inak sa vlasy správajú, keď sú mokré. Vykonáva sa aj detekcia kolízií - jednak medzi vlasmi navzájom, jednak s inými objektmi (pevné objekty, Larina hlava, oblečenie, telo). Na tento typ úloh sú podľa vyjadrenia AMD vhodné grafické karty Radeon HD 7000 (je otázne, či takáto pokročilá simulácia vlasov bude fungovať aj na iných kartách).

tress_fx2.jpg

tress_fx3.jpg

Tomb Raider bude oficiálne vydaný 5. marca, v rámci akcie AMD teraz pridáva túto hru zadarmo k novo zakúpeným kartám Radeon HD 7800.

Zdroj: blogs.amd.com
techreport.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať