Image
7.6.2018 3 Comments

Land Rover sa snaží osloviť záujemcov o outdoorové telefóny

Land Rover a Bullit Group na tlačovej konferencii predstavili nový outdoorový telefón Land Rover Explore, ktorý je od dnes dostupný v ponuke operátora Telekom aj vo voľnom predaji za 649 eur.

Slovenská premiéra outdoorového smartfónu Land Rover Explore

Asociácia značky na použitie v teréne nie je náhodný, nový smartfón bol konštruovaný s ohľadom na špecifiká outdoorovového prostredia. Odolnosť ocenia vyznávači bežných aj extrémnych športov, turisti, ale aj pracovníci v teréne, suma sumárum ľudia s aktívnym životným štýlom. Jednou z charakteristík outdoorového prostredia je absencia možnosti častého nabíjania.

Preto má Land Rover Explore batériu s kapacitou 4 000 mAh, ktorá zaistí dva dni bežného používania alebo jeden deň aktivít s trvale zapnutou mapovou navigáciou GPS na 5" displeji HD. Výdrž batérie je možné na cestách zdvojnásobiť pridaním zariadenia Adventure Pack, ktorý je súčasťou balenia.

Po jeho doplnení je možné sa zaobísť bez špecializovaného GPS príslušenstva na spresnenile lokalizácie, pretože Adventure Pack má doplnkovú anténu zlepšujúcu spoľahlivosť a presnosť GPS. Ďalej pridáva extra 3 600 mAh kapacity a prémiové topografické mapovanie využívajúce rozšírenú realitu Skyline od spoločnosti ViewRanger.

Adventure Pack sa pripája na zadnú stenu smartfónu a mechanické uchytenie zabezpečujú magnety

Adventure Pack

Hrúbka smartfónu s nasadeným Adventure Pack a ochranným krytom

Land Rover Explore je testovaný na pád z výšky 1,8 metra, prežije pod vodou a to dokonca aj slanou, pretože má triedu krytia IP68, a zvládne tiež extrémne teploty aj vystavenie teplotným výkyvom, vlhkosti a vibráciám. Táto úroveň ochrany zaručuje, že zariadenie nebude mať problém s prudkými lejakmi ani blatistými cestami, a že bude stále fungovať a udržiavať používateľa neustále v spojení.

Smartfón bol skonštruovaný v úzkej spolupráci so spoločnosťou Land Rover a preberá jemné konštrukčné prvky neprekonateľne schopného a univerzálneho vozidla Land Rover Discovery. Inšpiráciu nachádza v dizajne prednej mriežky, architektúre svetlometov aj vrúbkovanej povrchovej úprave vnútorných ukazovateľov, čím elegantne odráža podstatu značky Land Rover. Ide o inteligentný telefón s veľkou výdržou v štýlovom dizajne, ktorý je vhodný pre kanceláriu aj všetky outdoorové aktivity.

Dizajnová asociácia značky

Nový Land Rover Explore s bezplatným dobrodružným balíčkom (obsahuje karabínu, puzdro a dodatočnú batériu s citlivejšou GPS anténou) je možné zakúpiť za 649 eur.

Technické špecifikácie:
Android‚ Nougat‘ s plánovanou aktualizáciou na Oreo; 4 GB RAM a 64 GB ROM rozšíriteľná pomocou microSD; čipset MTK Helio X27, 2,6 GHz, 64 bitov, s desiatimi jadrami a podpora funkcie Dual SIM; Zadná kamera 16 MPx, predná kamera 8 MPx, 4× digitálne priblíženie; 5-palcový displej FHD, ochranné sklo Corning Gorilla Glass 5, optimalizácia na outdoorové použitie; batéria (4 000 mAh) plus doplnkové batériové balíčky; Ochrana IP68 pred vodou a prachom; Odolnosť voči pádu z výšky 1,8 metra s továrenskou ochranou displeja.

Ďalšie benefity:

 • Vysokokvalitné a podrobné možnosti topografického mapovania od firmy ViewRanger s funkciou vylepšenej reality Augmented Reality Skyline
 • Pridaný prémiový voucher na mapy terénu, ktorý umožňuje výber z celoštátnych alebo regionálnych topografických máp na mnohých trhoch.
 • Nastaviteľný panel Outdoor Dashboard na prístup k najdôležitejším informáciám o počasí, údajom snímačov a nástrojom zariadenia podľa vašej aktivity: napr. počasie, vietor, príliv a odliv, kompas, svetlo SOS atď.
 • Dotykovú obrazovku je možné ovládať v rukaviciach aj s mokrými prstami
 • Nočný režim s červeným filtrom obmedzuje žiarenie displeja a zaisťuje prirodzenú viditeľnosť v noci

Špecifikácie súpravy Adventure Pack:

 • Doplnková batéria 3 600 mAh
 • Doplnková keramická anténa GPS 25 × 25 mm
 • Ochranné puzdro TPU
 • Antikorová karabínka s plátenným popruhom
 • Testovanie na ochranu IP68 a pád z výšky 1,8 m
Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Samsung Galaxy A7 má fotoaparát s tromi objektívmi

20.09.2018 04:00

Nový smartfón Samsung Galaxy A7 má dva charakteristické prvky, podľa ktorých sa bude dať odlíšiť od ostatných modelov - snímač odtlačkov prstov na bočnej hrane a najmä fotoaparát s tromi objektívmi. N ...

Technológie

Umelá inteligencia v smartfónoch Huawei

20.09.2018 00:09

Huawei na veľtrhu IFA 2018 predstavil nový procesor, alebo aby sme boli presní SoC – System on Chip s označením Kirin 980. Je to už druhá generácia procesorov Kirin, ktoré majú hardvérovú podporu umel ...

Technológie

Už o pár rokov roboty odpracujú viac práce ako ľudia. Tieto pracovné pozície sa však zatiaľ nemusia báť o svoje stoličky

20.09.2018 00:20

Podľa najnovšej štúdie Svetového ekonomického fóra (World Economic Forum – WEF) robotické technológie v blízkej budúcnosti vytvoria viac pracovných miest, ako zničia. Do roku 2020 by malo byť o 58 mil ...

q

3 Comments

 1. 64 GB ROM reakcia na: Land Rover sa snaží osloviť záujemcov o outdoorové telefóny
  7.6.2018 11:06
  naco je v telefone 64 GB ROM?
  Reagovať
  • RE: 64 GB ROM reakcia na: 64 GB ROM
   Autor: Lubo
   7.6.2018 14:06
   Takto označujú obchodníci v technických parametroch polovodičovú prepisovateľnú pamäť. Už si nepamätajú čo boli pôvodne ROM pamäti :-) no a my keď preberáme parametre z materiálov výrobcu máme dilemu čo tam napísať. Ak to oni považujú za ROM budiž im dopriate :-)
   Reagovať
   • RE: RE: 64 GB ROM reakcia na: RE: 64 GB ROM
    8.6.2018 00:06
    no, a RAM nie je polovodicova prepisovatelna pamat?
    Lebo potom to este moze byt interna solid state flash pamat alebo 64GB SD karta (co je interne tiez solid state flash pamat).
    Reagovať

Vyhľadávanie

SWAN_09

Najnovšie videáPC forum button