ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Lamax Storm 1 / Outdoorový reprák s výkonom 40 W

0

Reproduktor je nielen robustný, ale aj vodotesný s deklarovaným stupňom odolnosti IP67, takže ponorený do hĺbky 1 m by mal vydržať 30 minút. V praxi to znamená, že môže byť aj pomerne dlho na daždi a náhodný pád do vody by mal prečkať bez ujmy. Pod utesneným krytom okrem konektorov USB-C a 2,5 mm audio jack nájdete aj slot na pamäťovú kartu microSD. Výrobca udáva výkon 40 W a frekvenčný rozsah 80 Hz až 18 000 Hz, obidva parametre bez ďalšieho spresnenia.

Prvý parameter výrobca uvádza jednoducho preto, lebo môže. Nejde totiž o trvalý výkon, ale o takzvaný hudobný výkon, ktorý je reproduktor schopný poskytnúť v špičkách, napríklad pri údere na bicie. Reálny trvalý výkon sa dá vypočítať z kapacity batérie 6600 mAh, čo je pri napätí 7 V kapacita 48 W/h. Pri hlasitosti 80 % udáva výrobca výdrž 7 hodín takže trvalý výkon pri takejto hlasitosti bude 7 W, ale keď to hudobníci občas „osolia“, prejaví sa to adekvátne aj v reprodukcii.

Pomocou tlačidla s označením 3D možno prepínať natívnu reprodukciu, režim SuperBass a zvýraznenú priestorovú reprodukciu. Efekt tlačidla SuperBass je skutočne výrazný, reprodukcia je oveľa dynamickejšia a pritom dostatočne plastická, takže nejde len o jednoduché zvýraznenie basov. Meranie frekvenčnej charakteristiky pri vypnutom a zapnutom tlačidle SuperBass ukázalo, že síce dôjde k malej zmene priebehu (rozšíri sa špička na frekvencii 120 Hz), ale hlavne sa zvýrazní celé frekvenčné spektrum, a to až o 6 dB. Meranie zároveň potvrdilo, že aj výrobcom udávaná dolná medzná frekvencia 80 Hz je vzhľadom na to, že ide o outdoorový reproduktor, pomerne seriózny údaj, pretože útlm oproti 1 kHz je akceptovateľných 9 dB. Aj subjektívny dojem z reprodukcie je výborný, zvuk je hlavne v oblasti basov oveľa plnší, než by ste pri reproduktore takýchto rozmerov očakávali. Pre niektoré žánre ako rock, pop či disko je lepší zvuk s funkciou SuperBass, pre džez či vokálne skladby je lepšie túto funkciu vypnúť.

Pomocou funkcie TWS (True Wireless Stereo) môžete bezdrôtovo prepojiť dva reproduktory Lamax Storm 1 a nielen zvýšiť výkon, ale hlavne rozšíriť bázu stereofónnej reprodukcie. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný zvuk, vodotesnosť, možnosť prepojenia dvoch reproduktorov
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Hudobný výkon: 40 W, frekvenčný rozsah: 80 Hz – 18 000 Hz, 3,5 mm jack, bluetooth 5.0, NFC, ­mikrofón.

• Cena: 69 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať