Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Lamax Flow 1 / Nenápadný, no s veľkým zvukom

0

Lamax má vo svojom portfóliu viacero blue­toothových reproduktorov s drevenou skrinkou. Takéto modely sa predsa len viac hodia aj do reprezentatívnejších priestorov, kde ne­chcete pútať pozornosť rôznymi dizajnovými úletmi, často v pastelových farbách. Lamax Flow 1 patrí práve k tým, ktoré kamkoľvek nenápadne postavíte, nerušia v modernej domácnosti, v kancelárii vrcholového manažéra ani v štýlovej kaviarničke.

Novinka sa vyznačuje minimalistickým dizajnom, tvoreným z vrchnej a spodnej strany drevenými doskami a po celom obvode čiernou kovovou mriežkou. Tá je súvislá, spredu s oblými rohmi až do zadnej časti, kde je predel, pod ktorým nájdete 3,5 mm jack audiovstupu, nabíjací port micro USB a resetovacie tlačidlo. Na celej konštrukcii nenájdete žiadnu skrutku, vďaka čomu pôsobí monolitickým dojmom. Ten podporuje aj pomerne vysoká hmotnosť. Ovládacie prvky sú situované v gumovom páse v strede vrchného panela. Tu, žiaľ, výrobca zašiel s nenápadnosťou až priďaleko, a tak je problém nájsť správne tlačidlo aj pri svetle. Našťastie väčšinou budete potrebovať iba tlačidlo zapnutia, ktoré je na pravej strane, takže ho nahmatáte aj potme.

Používateľa však asi najviac bude zaujímať kvalita zvuku a výkon. O reprodukciu sa stará dvojica 55 mm širokopásmových meničov, ktoré poháňa zosilňovač s výkonom 30 W. To s prehľadom postačí na slušné ozvučenie bežnej miestnosti. Keby to niekomu nestačilo, možno dvojicu takýchto reproduktorov bezdrôtovo prepojiť funkciou True Wireless Stereo, čím získate stereofónny systém s výkonom 2× 30 W. Vstavaná 6600 mAh batéria udrží reproduktor pri živote takmer 20 hodín, takže by mal bezpečne prežiť aj tie najbujnejšie párty. Opätovné nabitie zaberie 3 – 4 hodiny. K dispozícii je aj funkcia hands-free, a ak zariadenie nie je spárované, na úsporu energie sa po 10 minútach automaticky vypne. Čo sa týka kvality zvuku, tu musím spievať iba chvály. Pravdupovediac, pri zariadení za 80 eur som takéto výsledky veľmi nečakal. Reproduktor nemá žiadnu aplikáciu, takže ho môžete používať iba „As Is“, teda tak ako ho vybalíte. Nastavenie je však volené veľmi dobre a Flow 1 poskytuje kvalitný a vyvážený zvuk bez náznaku skreslenia v celom rozsahu hlasitosti. Výkon je na bežné počúvanie viac ako dostatočný. Za to si zaslúži naozaj pochvalu. Keď to skombinujete so zaujímavým a univerzálnym dizajnom, slušnou výdržou a prijateľnou cenou, môže to byť zaujímavý kandidát na zaradenie do vašej výbavy.

Parametre:

• Model: Lamax Flow 1, bluetooth verzie 4.2, 3,5 mm jack Audio in, meniče: 2× 55 mm, výstupný výkon: 30 W (RMS), frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, napájanie: Li-ion, 6600 mAh, nabíjanie 3 – 4 h (5 V, 2 A) micro USB, rozmery (š × h × v): 70 × 88 × 195 mm, hmotnosť: 980 g

• Cena: 79,90 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný zvuk, dizajn, výdrž
- Zle viditeľný ovládací panel

HODNOTENIE:

Zvuk: 95 %
Výbava: 90 %
Ovládanie: 60 %
Vyhotovenie:100 %
Celkovo: 86 %

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať