SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Lamax Bfit: Jednoduchý, ale funkčný športový náramok

0

Nájsť inteligentný náramok, ktorý je dobre navrhnutý z hardvérovej i softvérovej stránky, je zložitejšie, než sa môže zdať. A hlavne vtedy, ak máte obmedzený rozpočet. Aj do tých lacných sa totiž výrobcovia často snažia dostať veľké množstvo funkcií, no kvalita implementácie zvyčajne pokrivkáva. Lamax sa zhostil témy trochu inak a zatlačil viac na kvalitu ako kvantitu. Výsledkom je vcelku solídne použiteľný spoločník pre menej náročných používateľov. 

Dizajn náramku je mimoriadne šikovný. Modul má priamo na tele nabíjací konektor USB typu A, ktorý zároveň slúži ako jeden z dvoch istiacich prvkov v remienku. Istenie je pevné, čo oceníte najmä po dlhšom čase aktívneho namáhania. Pri kontakte s vodou pri sprchovaní či plávaní (zvládne oboje, otestované) zo silikónového remienka inteligentný modul nevykĺzne ani po prirodzenom vyťahaní materiálu. Výhrady nemám ani k zapínaniu remienka. To je riešené tradične cez kovové kolíky. Nastaviteľné rozpätie je 15,5 – 19,5 cm, zmestia sa doň širšie i užšie zápästia žien či detí. Tie iste poteší náhradný veselší farebný remienok, ktorý je súčasťou príslušenstva.

S pokročilejšími funkciami nepočítajte. Kroky sa počítajú odhadom na základe pohybov rúk a nastavenej telesnej výšky. Počítadlo je pomerne presné, prejdená vzdialenosť však ako obyčajne s GPS nekorešponduje. V prípade takéhoto náramku to však nepovažujem za významný nedostatok. Naopak, teší ma veľmi pohodlné intuitívne ovládanie a prepínanie medzi jednotlivými ukazovateľmi. Rýchlo si tak zvyknete, ktorým pohybom čo zobrazíte. Displej je navyše typu OLED, čo znamená vynikajúci kontrast a skvelú čitateľnosť i na ostrom slnku. Povrchová úprava úspešne odoláva pokusom o poškriabanie, no zvýšenou odolnosťou proti nárazom sa nevyznačuje. Za mierny nedostatok považujem škáru okolo displeja. Tá je lapačom všetkých nečistôt a treba ju z času na čas vyšpárať.

Zobrazovacia časť tvorí len asi 20 % čelného modulu (dotyková je, samozrejme, celá plocha 18 × 41 mm). Čiže čísla a text sú pomerne malé a takisto notifikácie, prichádzajúce hovory či SMS prúdia iba v  riadku širokom dva centimetre. Vďaka tomu je chod modulu nadštandardne úsporný a v priemere týždenná výdrž (záleží na intenzite používania) je chvályhodná vizitka.

Na druhý pokus sa vývojárom podarila i funkčná aplikácia. Pôvodný LinkFit je síce nestabilný, no pri LinkSmarte som počas používania nezaznamenal žiadne nedostatky. Grafické rozhranie nadväzuje na jednoduchosť celého náramku. Funkcií nie je veľa, ale pri tých dostupných sú štatistiky pekne vizualizované a prehľadné prostredie som si osobne obľúbil. A možno i pričinením náramku Bfit sa vám konečne podarí dodržiavať pitný režim či mať prehľad o kvalite spánku. Monitoring je zvládnutý naozaj na výbornú.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Premyslená rozumná konštrukcia, bezkáblové dobíjanie, nad­štandardná výdrž, za každých okolností čitateľný displej, spoľahlivý chod, intuitívne ovládanie (aj pre bežných ľudí, nezameraných na techniku)
- Menšia zobrazovacia plocha, funkčne chudobnejší než konkurencia v podobnej cene

HODNOTENIE:

Displej: 80 %
Funkcionalita: 80 %
Cena/hodnota: 100 %
Vyhotovenie: 90 %
Celkovo: 88 %

Cena: 50 EUR

 

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
Lamax Bfit

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať