SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M Advertisement

Lacné počítače sa pomaly vytrácajú. Nahradia ich smartfóny a tablety

Prieskumy trhu
0

Obrovský boom vo vývoji inteligentných telefónov spôsobil, že súčasná ponuka trhu s počítačmi sa výrazne zredukovala. A stále tomu nie je koniec. Počítače nižšej cenovej kategórie, špeciálne tie, ktoré sú vybavené operačným systémom Windows, sa stávajú čoraz väčšou vzácnosťou a postupne sú nahrádzané mobilnými zariadeniami, ako sú smartfóny a tablety.

Používatelia, ktorých pracovné podmienky si vyžadujú manipuláciu s počítačom, sú zväčša ochotní investovať viac do kvalitnejších a najmä rýchlejších zariadení s pokročilejším hardvérom, lepšou obrazovkou, výkonnejším procesorom či väčšou pamäťou a diskom SSD. Tí, ktorí sa uspokoja aj so slabšími parametrami, majú tendenciu zaobstarať si skôr smartfón či tablet. Dôkazom toho sú aj výsledky prieskumu z minulého roka, podľa ktorých sa v roku 2015 predalo viac ako 276 miliónov kusov počítačov, čo je však o 10,4 % menej ako v predchádzajúcom roku. Naopak, predaj drahších herných počítačov a notebookov zaznamenal v roku 2015 najvýraznejší progres.

Očakáva sa, že rok 2016 sa bude niesť v znamení zvýšeného záujmu o produkty virtuálnej reality. K upgradu by malo dôjsť aj v prípade technologického vybavenia firiem a korporácií. Ich súčasťou by sa mali stať výkonnejšie modely počítačov, ako aj populárne konvertibilné zariadenia.

Zdroj: pcworld.com

Pridať komentár