31.3.2015 0 Comments

LG uvádza na slovenský trh nové modely 4K UHD televízorov

Spoločnosť LG Electronics (LG), uvádza na slovenský trh rad televízorov s technológiou 4K Ultra HD, ktorý predstavila začiatkom roka na veľtrhu CES 2015. Nadčasový dizajn, verná reprodukcia farieb a technológia ColorPrime sú hlavnými benefitmi tohtoročných modelov. LG ale nezostáva len pri samotných televízoroch a rozširuje svoju ponuku noviniek aj o rozhranie webOS 2.0. Tento systém okrem nových vylepšení disponuje výrazne nižšou reakčnou dobou ako predchádzajúce verzie a spoločne s UHD televízormi ponúka úžasný divácky zážitok.

V priebehu apríla bude možné na Slovensku zakúpiť 5 nových radov UHD televízorov vo veľkosti od 40" do 105", ktoré očaria skvelým zvukom, nekonečnou farebnou škálou i nadčasovým dizajnom. V priebehu roka sa bude portfólio UHD televízorov ďalej rozširovať.

Farby ako živé

Dôraz je u týchto televízorov kladený hlavne na vynikajúcu reprodukciu farieb z radov ColorPrime, ktoré vďaka technológii Wide Color LED a Quantum Dot prinášajú ten najrealistickejší obraz. Technológia Wide Color LED využíva LED panel s novým fosforovým základom, vďaka čomu je obraz ako živý a má skutočnú farebnú hĺbku. Quantum Dot pomáha zvýšiť farebnú škálu až o 30%, a prehlbuje tak samotný zážitok z pozerania.

LG IPS panely nových 4K ULTRA HD televízorov s rozlíšením 3840 x 2160 bodov majú vysokú kvalitu a zároveň jemnosť obrazu a ponúkajú skutočne široké pozorovacie uhly. Navyše technológia lokálneho podsvietenia True Black Control vylepšuje nastavenie kontrastu a hĺbky farieb tak, aby bola čierna naozaj sýto čiernou. Nová funkcia Natural Color vylepšuje reprodukciu farieb a Contrast Optimizer maximalizuje farebný kontrast a jas.

Kvalitné dekodér a 4K rozlíšenie

Sofistikovaný 4K Upscaler algoritmus dokáže vylepšiť akýkoľvek obraz až na úroveň Ultra HD kvality s prihliadnutím k zdroju signálu. Zabudovaný dekóder HEVC (High Efficiency Video Codec) podporuje 30p aj 60p obsah z externých zariadení, vďaka čomu si na LG ULTRA HD televízoroch užijete ten najkvalitnejší obsah.

Dizajn vytvorený pre náročných užívateľov inteligentných televízorov ponúkne ľahko ovládateľné užívateľské prostredie, v ktorom sa každý ľahko zorientuje. V spolupráci s dodávateľmi ako Youtube (LG UHD podporuje nový kodek VP9) alebo lokálnej VOD služby Filmbox, bude v televízoroch LG dostupný aj obsah vo 4K rozlíšení. Používatelia si môžu v My Channels vybrať svoje obľúbené televízne kanály, ktoré sa zobrazia priamo v Launcher Baru či prostredníctvom Smart TV pohodlne surfovať na internete.

WebOS 2.0

Užívatelia sa môžu taktiež tešiť na novú platformu pre inteligentné televízory webOS 2.0. Nová verzia operačného systému prináša okrem vylepšenia predchádzajúcich prvkov rozhrania zníženie bootovacieho času o viac ako 60%, prepínanie medzi Smart TV Home Screen a YouTube dokonca až o 70%.

Skvelý hudobný zážitok

LG high end rad UHD televízorov je vybavený multikanálovým ozvučením Ultra Surround System vytvoreným v spolupráci so spoločnosťou Harman/Kardon. Bohatý a silný zvuk zaistí kvalitný zážitok. Starostlivo navrhnuté zabudované reproduktory sú kompaktné a efektívne.

Tohtoročné modely UHD televízorov budú na slovenskom trhu dostupné od apríla 2015 a prvým miestom, kde bude možné si tieto novinky prehliadnuť je Showroom LG v nákupnej Galérii OC Bory.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ITAPA 2019: Čo robiť, aby Slovensko nezmeškalo vlak?

11.11.2019 22:36

Odpoveď aj na túto otázku dá jedna z najväčších konferencií svojho druhu v regióne strednej Európy. ITAPA 2019 sa začína práve dnes a potrvá až do 13. novembra v bratislavskom hoteli Crowne Plaza. Exp ...

Tlačové správy

Tatra banka sa stala najinovatívnejšou digitálnou bankou spomedzi 300 prihlásených bánk z celého sveta

08.11.2019 16:47

Celosvetové ocenenie inovatívnosti Tatra banky za rok 2019 potvrdzuje zisk predošlých ocenení „Najinovatívnejšia banka v strednej a východnej Európe“ od dvoch renomovaných časopisov. Jedným z nich bol ...

Tlačové správy

CZ: Služba VMware Cloud Director Service rozširuje možnosti využitia VMware Cloud on AWS

08.11.2019 12:22

Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW) na konferenci VMworld 2019 Europe představila novou multitenantní službu pro VMware cloud on AWS, která toto řešení ještě více zatraktivní a zpřístupní zákazníkům v ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá