Image
26.2.2018 0 Comments

LG prinesie na MWC nové modely K10 a K8, zamerané na fotografovanie. Takéto by mali mať parametre

Spoločnosť LG oznámila, že na MWC v Barcelone predstaví aktualizované verzie svojich telefónov K8 a K10. Aktualizácia má priniesť do smartfónov strednej triedy špičkové funkcie vrátane zdokonalených fotoaparátov s rýchlym automatickým zaostrovaním a redukciou šumu na kvalitnejšie fotografie v slabom svetle.

K10 bude dostupný v troch variantoch: K10, K10+ a K10α (Alfa), všetky budú vybavené 5,3-palcovým displejom s rozlíšením 1280 × 720. K10 a K10α budú mať 2 GB pamäte RAM a 16 GB internej pamäte, zatiaľ čo K10+ bude obsahovať 3 GB pamäte RAM a 32 GB úložného priestoru. Všetky tri verzie K10 budú mať slot na kartu microSD, ktorá umožní rozšíriť dostupné úložisko až o 2 TB. Batéria bude mať kapacitu 3000 mAh.

Modely K10 a K10+ budú disponovať rovnakým 13 Mpx fotoaparátom, s akým sme sa mohli stretnúť na LG G6. K10 však bude mať len jediný objektív a nebude širokouhlý. Vpredu budú dva objektívy – 8 Mpx a 5 Mpx širokouhlý. Spoločne budú podporovať „bokeh“ v režime portrét a širokouhlý režim selfie, ktorý používateľom umožňuje dostať do záberu väčšiu skupinu alebo zobraziť viac pozadia.

K10α bude lacnejšia verzia, pravdepodobne určená na rozvojové trhy. Bude mať fotoaparát s 8 Mpx objektívom na zadnej strane a jeden bežný 5 Mpx objektív vpredu.

Menší model LG K8 bude mať 5-palcový displej s rovnakým rozlíšením 1280 × 720 ako väčší súrodenci, 2 GB RAM a 16 GB úložisko, takisto s možnosťou rozšírenia až o 2 TB pomocou karty microSD. Kapacita batérie 2500 mAh sa podľa dnešných štandardov zdá malá, ale mala by byť viac ako dostatočná vzhľadom na skromné špecifikácie, navyše je používateľsky vymeniteľná.

Fotoaparáty budú rovnaké ako na modeli K10α. Technológia však bude oproti poslednému modelu K8 zlepšená, najmä čo sa týka výkonu pri slabom osvetlení.

Telefóny budú k dispozícii vo farebných odtieňoch Aurora Black, Maroccan Blue a Terra Gold. Oba modely sa v priebehu tohto roka dostanú na trhy v Európe, Ázii, Latinskej Amerike a na Blízkom východe.

Zdroj: cnet.com, digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 2

Slováci uviedli na trh kryptomenu krytú zlatom

22.06.2018 00:40

Komunita technologických, marketingových a biznis inovátorov - 01People, spustila  pre svojho klienta z Dubaja technológiu blockchain a ako vôbec prvým Slovákom sa podarilo uviesť do obehu kryptomenu ...

Technológie

ASUS uvádza do predaja ZenFone 5 s bezrámikovým dizajnom, duálnym fotoaparátom a podporou UI

22.06.2018 00:35

ASUS oznámil spustenie predaja úplne nového smartfónu ZenFone 5 na Slovensku. Telefón disponuje 6,2-palcovým displejom, duálnym fotoaparátom a prvýkrát v histórii rad ZenFone vyniká aj umelou intelige ...

Technológie

Robot odoberie vzorky krvi pacientom zo žily a sám ich aj zanalyzuje

22.06.2018 00:25

Výskumníci z Rutgers University vytvorili automatické zariadenie na odoberanie vzoriek krvi a ich testovanie, ktoré prináša rýchle výsledky. Takýto robot by mohol uľahčiť prácu v nemocniciach a iných ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

HAMA_06

Najnovšie videáPC forum button