Image
5.6.2018 0 Comments

LG predstavilo ohýbateľný a transparentný OLED displej

Juhokórejská spoločnosť sa pochválila ďalším prototypom OLED displeja, tentoraz naozaj zaujímavým. Obrý, 77palcový, transparentný a ohýbateľný OLED displej, predstavený na konferencii Socienty for Information Display v Los Angles, je ozajstné monštrum - ultra HD rozlíšenie 3840x2160 to len potvrdzuje.

Na šírku meria neuveriteľných 150 centimetrov, je zo 40% transparentný a možno ho o 80mm ohýbať bez akéhokoľvek zhoršenia obrazu. LG predstavením tohto displeja predovšetkým ukazuje, ako rýchlo v danej oblasti pokračuje. A taktiež, že sa snaží prekonať svoju konkurenciu, čo, ak tempo nespomalí, sa firme možno aj podarí.

"V LG Display sme hrdí na našu pionierska úlohu v päťdesiatročnej histórii inovácií LCD, napríklad uvedením technológie IPS," vyhlásil výkonný riaditeľ firmy In-Byeong Kang. "Budeme aj naďalej pokračovať v inovovaní displejov pomocou OLED technológie, čím otvoríme ďalšiu revolučnú kapitolu v histórii displejov."

Predstavená technológia je stále skôr prototypom, do predaja sa ohybné a priehľadné OLED displeje hneď tak nedostanú. Nad prospešnosťou transparentnosti displeja možno navyše tiež trochu pochybovať.

Nejde o prvú podobnú technológiu - už pred pár rokmi sa konkurenčný Samsung chválil OLED displejom, ktorý mal podobné predpoklady. Samsung však od OLED technológie z väčšiny odstúpil, čím LG uvoľnil cestu.

Zdroj: computerworld.cz.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 2

Slováci uviedli na trh kryptomenu krytú zlatom

22.06.2018 00:40

Komunita technologických, marketingových a biznis inovátorov - 01People, spustila  pre svojho klienta z Dubaja technológiu blockchain a ako vôbec prvým Slovákom sa podarilo uviesť do obehu kryptomenu ...

Technológie

ASUS uvádza do predaja ZenFone 5 s bezrámikovým dizajnom, duálnym fotoaparátom a podporou UI

22.06.2018 00:35

ASUS oznámil spustenie predaja úplne nového smartfónu ZenFone 5 na Slovensku. Telefón disponuje 6,2-palcovým displejom, duálnym fotoaparátom a prvýkrát v histórii rad ZenFone vyniká aj umelou intelige ...

Technológie

Robot odoberie vzorky krvi pacientom zo žily a sám ich aj zanalyzuje

22.06.2018 00:25

Výskumníci z Rutgers University vytvorili automatické zariadenie na odoberanie vzoriek krvi a ich testovanie, ktoré prináša rýchle výsledky. Takýto robot by mohol uľahčiť prácu v nemocniciach a iných ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AJ_TY_06

Najnovšie videáPC forum button