Image
5.6.2018 0 Comments

LG predstavilo ohýbateľný a transparentný OLED displej

Juhokórejská spoločnosť sa pochválila ďalším prototypom OLED displeja, tentoraz naozaj zaujímavým. Obrý, 77palcový, transparentný a ohýbateľný OLED displej, predstavený na konferencii Socienty for Information Display v Los Angles, je ozajstné monštrum - ultra HD rozlíšenie 3840x2160 to len potvrdzuje.

Na šírku meria neuveriteľných 150 centimetrov, je zo 40% transparentný a možno ho o 80mm ohýbať bez akéhokoľvek zhoršenia obrazu. LG predstavením tohto displeja predovšetkým ukazuje, ako rýchlo v danej oblasti pokračuje. A taktiež, že sa snaží prekonať svoju konkurenciu, čo, ak tempo nespomalí, sa firme možno aj podarí.

"V LG Display sme hrdí na našu pionierska úlohu v päťdesiatročnej histórii inovácií LCD, napríklad uvedením technológie IPS," vyhlásil výkonný riaditeľ firmy In-Byeong Kang. "Budeme aj naďalej pokračovať v inovovaní displejov pomocou OLED technológie, čím otvoríme ďalšiu revolučnú kapitolu v histórii displejov."

Predstavená technológia je stále skôr prototypom, do predaja sa ohybné a priehľadné OLED displeje hneď tak nedostanú. Nad prospešnosťou transparentnosti displeja možno navyše tiež trochu pochybovať.

Nejde o prvú podobnú technológiu - už pred pár rokmi sa konkurenčný Samsung chválil OLED displejom, ktorý mal podobné predpoklady. Samsung však od OLED technológie z väčšiny odstúpil, čím LG uvoľnil cestu.

Zdroj: computerworld.cz.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 5

Celosvetový rebríček excelentnosti programátorov. Slovensko je na prvom mieste!

18.01.2019 00:20

Najlepší sú programátori z Indie a Číny. Podľa iných zdrojov má najlepších programátorov  Rusko, podľa ďalších USA. My v PC REVUE samozrejme tvrdíme, že najlepší sú naši programátori :) Ako to teda je ...

Technológie 4

Staré mobily netreba vyhadzovať. Tento projekt ich pospája a vytvorí z nich cloudový "superpočítač"

17.01.2019 00:20

Spoločnosť Shenzhen Onething Technologies Co. predstavila novú koncepciu smart zariadenia na zdieľaný computing založený na telefóne. Nový koncepčný produkt OneThing Cloud mini bude prvým telefónnym z ...

Technológie 2

Vedci vytvorili 100× rýchlejšiu 3D tlačiareň. Na tlač využíva tekutú živicu a svetlo

16.01.2019 00:00

Výskumníci z Michiganskej univerzity prišli s myšlienkou, že namiesto postupného vrstvenia plastových vlákien pri bežnom procese 3D tlače, ktoré má za následok aj horšiu konštrukčnú stabilitu vytlačen ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button