PC REVUE
Image
5.6.2018 0 Comments

LG predstavilo ohýbateľný a transparentný OLED displej

Juhokórejská spoločnosť sa pochválila ďalším prototypom OLED displeja, tentoraz naozaj zaujímavým. Obrý, 77palcový, transparentný a ohýbateľný OLED displej, predstavený na konferencii Socienty for Information Display v Los Angles, je ozajstné monštrum - ultra HD rozlíšenie 3840x2160 to len potvrdzuje.

Na šírku meria neuveriteľných 150 centimetrov, je zo 40% transparentný a možno ho o 80mm ohýbať bez akéhokoľvek zhoršenia obrazu. LG predstavením tohto displeja predovšetkým ukazuje, ako rýchlo v danej oblasti pokračuje. A taktiež, že sa snaží prekonať svoju konkurenciu, čo, ak tempo nespomalí, sa firme možno aj podarí.

"V LG Display sme hrdí na našu pionierska úlohu v päťdesiatročnej histórii inovácií LCD, napríklad uvedením technológie IPS," vyhlásil výkonný riaditeľ firmy In-Byeong Kang. "Budeme aj naďalej pokračovať v inovovaní displejov pomocou OLED technológie, čím otvoríme ďalšiu revolučnú kapitolu v histórii displejov."

Predstavená technológia je stále skôr prototypom, do predaja sa ohybné a priehľadné OLED displeje hneď tak nedostanú. Nad prospešnosťou transparentnosti displeja možno navyše tiež trochu pochybovať.

Nejde o prvú podobnú technológiu - už pred pár rokmi sa konkurenčný Samsung chválil OLED displejom, ktorý mal podobné predpoklady. Samsung však od OLED technológie z väčšiny odstúpil, čím LG uvoľnil cestu.

Zdroj: computerworld.cz.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

7 digitálnych otrasov, o ktorých možno ani netušíte

17.11.2018 00:15

V úvode svojej prednášky "7 digital disruptions you might not seen coming" na konferencii Gartner Symposium / ITxpo v Barcelone, Daryl Plummer zdôraznil, že digitálne otrasy či revolúcie (digital disr ...

Technológie

Fin.techsummit: V pobočkách Tatrabanky vás bude vítať robot Pepper

17.11.2018 00:00

Jednou z tém prezentovaných na podujatí Fin.techsummit boli aj behaviorálne aspekty finančníctva a to zo všetkých uhlov pohľadu. Či už sa jedná o správanie finančných trhov, správanie sa klientov bánk ...

Technológie 2

PR: Každý dovozca elektrozariadení má povinnosti vyplývajúce z odpadovej legislatívy

16.11.2018 10:10

Odpadová legislatíva je komplikovaná a často v nej dochádza k zmenám. Slovenské firmy preto nemajú kapacity na to, aby ju priebežne sledovali. Pritom legislatíva ukladá všetkým výrobcom a dovozcom ele ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button