Image
5.6.2018 0 Comments

LG predstavilo ohýbateľný a transparentný OLED displej

Juhokórejská spoločnosť sa pochválila ďalším prototypom OLED displeja, tentoraz naozaj zaujímavým. Obrý, 77palcový, transparentný a ohýbateľný OLED displej, predstavený na konferencii Socienty for Information Display v Los Angles, je ozajstné monštrum - ultra HD rozlíšenie 3840x2160 to len potvrdzuje.

Na šírku meria neuveriteľných 150 centimetrov, je zo 40% transparentný a možno ho o 80mm ohýbať bez akéhokoľvek zhoršenia obrazu. LG predstavením tohto displeja predovšetkým ukazuje, ako rýchlo v danej oblasti pokračuje. A taktiež, že sa snaží prekonať svoju konkurenciu, čo, ak tempo nespomalí, sa firme možno aj podarí.

"V LG Display sme hrdí na našu pionierska úlohu v päťdesiatročnej histórii inovácií LCD, napríklad uvedením technológie IPS," vyhlásil výkonný riaditeľ firmy In-Byeong Kang. "Budeme aj naďalej pokračovať v inovovaní displejov pomocou OLED technológie, čím otvoríme ďalšiu revolučnú kapitolu v histórii displejov."

Predstavená technológia je stále skôr prototypom, do predaja sa ohybné a priehľadné OLED displeje hneď tak nedostanú. Nad prospešnosťou transparentnosti displeja možno navyše tiež trochu pochybovať.

Nejde o prvú podobnú technológiu - už pred pár rokmi sa konkurenčný Samsung chválil OLED displejom, ktorý mal podobné predpoklady. Samsung však od OLED technológie z väčšiny odstúpil, čím LG uvoľnil cestu.

Zdroj: computerworld.cz.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Inovatívna logistika a skladovanie od Telekomu

17.04.2019 00:10

Špeciálny projekt Skladovanie a logistické aktivity sú ideálnymi činnosťami na využitie internetu vecí, robotiky či umelej inteligencie. Všetky tieto pojmy ukrýva koncept Industry 4.0. Telekom, význa ...

Technológie

Najväčší technologický festival na Slovensku otvorí svoje brány koncom apríla

12.04.2019 00:16

Už v dňoch 26. - 28. apríla 2019 sa v Bratislave uskutoční najväčší technologický festival na Slovensku  IXPO 2019. Na ploche 6400 m2 bude hostiť 50 vystavovateľov a až 100 spíkrov. Prvý ročník tej ...

Technológie

Tím etických hackerov našiel spôsob, ako poslať vozidlo Tesla do protismeru

09.04.2019 00:20

Skupina bezpečnostných expertov z Keen Security Lab ukázala, ako sa dá oklamať systém Autopilot spoločnosti Tesla. Tím „bielych hackerov“ už niekoľkokrát predviedol, ako možno prevziať kontrolu nad v ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

FORPSI 042019

Najnovšie videá

IXPO 2019


PC forum button