Image
7.5.2018 1 Comments

LG G7 je tu. Má displej s výrezom, tlačidlo pre Google Asistenta a 7.1-kanálový zvuk

Po mesiacoch dohadov a uniknutých informácií bol oficiálne predstavený nový smartfón LG G7. Telefón má vyhradené tlačidlo pre Google Asistenta, výrez na displeji, a keďže patrí do radu ThinQ, všetky jeho fotoaparáty sú vybavené funkciami umelej inteligencie.

Zariadenie poháňa procesor Qualcomm Snapdragon 845, má 4 GB RAM a 64 GB úložného priestoru, ktorý je rozšíriteľný vďaka čítačke kariet microSD. Dostupný bude aj variant LG G7+ so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. LCD displej je 6,1-palcový a má rozlíšenie QHD+ (3120× 1440) Ide o panel IPS s mimoriadnym jasom až 1000 nitov. Nechýba zadný snímač odtlačkov prstov, bočné tlačidlo napájania a technológie LTE, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, NFC. Operačný systém je Android Oreo. Batéria s bezdrôtovým nabíjaním má kapacitu 3000 mAh.

Fotoaparáty by mali vďaka funkcii umelej inteligencie rozpoznať fotografované objekty a podľa toho optimalizovať kontrast, saturáciu a upraviť farby. Keď fotoaparát rozpozná na snímke napr. kvety, ľudí, domáce zvieratá alebo západ slnka, zariadenie trochu zavibruje. LG tvrdí, že fotografie a videá sú štyrikrát jasnejšie ako pri G6 a používatelia môžu zapnúť jasný režim na snímanie pri slabom osvetlení. Dva zadné fotoaparáty sú 16-megapixelové (jeden z nich je super širokouhlý - 107°), predná kamera má 8 Mpx.

LG nezanedbáva ani kvalitu zvuku, preto novinka disponuje 32-bitovým prevodníkom quad-DAC podobne ako G6 a zariadenia z radu V. Mala by teda ponúkať čistejší zvuk pre káblové slúchadlá, čo je pravdepodobne dôvod, prečo spoločnosť zachovala slúchadlový konektor. Ten umožňuje aj virtuálny priestorový zvuk DTS: X. Je to prvýkrát, čo bola do telefónu zapracovaná technológia, ktorá prakticky vytvára 7.1-kanálový zvuk. Na jeho vychutnanie však budete potrebovať káblové slúchadlá alebo reproduktory.

G7 je odolný proti prachu a vode na úrovni certifikácie IP68, no spĺňa aj požiadavky vojenskej normy Mil-STD 810G. Spoločnosť preň vyvinula nový reproduktor Boombox, ktorý využíva vnútorný priestor telefónu ako echo komoru. LG tvrdí, že tento reproduktor by mal byť o 39 % hlasnejší ako jeho predchodca. Niektoré z prvých recenzií ho však označujú za príliš hlasný, telefón vraj pri hovore výrazne vibruje.

Dve najzaujímavejšie funkcie LG G7 sú výrez na displeji a tlačidlo Google Asistenta. Výrez sa dá zapnúť alebo vypnúť, ak preferujete úplný rámček v hornej časti telefónu. Tlačidla Google Asistenta sa nedá preprogramovať, hoci LG naznačuje, že sa to môže zmeniť v závislosti od spätnej väzby používateľov. Tlačidlo sa podobá na tlačidlo Samsungu na aktivovanie asistenta Bixbyho na telefónoch Galaxy. Asistent bude fungovať aj na diaľku, hovoriť s ním budete môcť až do vzdialenosti 5 metrov, telefón má totiž veľmi citlivý mikrofón.

Smartfón bude k dispozícii v štyroch farebných vyhotoveniach: modrom, čiernom, sivom a sýtoružovom. Cenu a dostupnosť zatiaľ spoločnosť nezverejnila.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

RoboFly je prvý bezdrôtový lietajúci robotický hmyz

21.05.2018 00:25

Inžinieri z Washingtonskej univerzity ako prví vytvorili bezdrôtový lietajúci robotický hmyz. Volá sa RoboFly a predstavia ho na Medzinárodnej konferencii o robotike a automatizácii, ktorá sa začne 23 ...

Technológie

Umelá inteligencia dokáže identifikovať skryté choroby srdca

21.05.2018 00:20

Syndróm dlhého QT intervalu  (long QT syndrome – LQTS) je ochorenie srdca, ktoré sa dá ťažko diagnostikovať, no pritom môže ohrozovať život. Ukázalo sa, že umelá inteligencia, ktorá zohráva čoraz väčš ...

Technológie

Bezmotorový plávajúci robot je poháňaný zmenou teploty

21.05.2018 00:15

Ak sa je reč o robotoch, zvyčajne si predstavíme zariadenia vybavené motormi, batériami a elektronikou. No výskumníci z Caltechu a ETH Zürich vytvorili plávajúci robot, ktorý sa pohybuje vďaka deformá ...

1 Comments

  1. 7 kanalovy zvuk cez sluchadla ... reakcia na: LG G7 je tu. Má displej s výrezom, tlačidlo pre Google Asistenta a 7.1-kanálový zvuk
    9.5.2018 14:05
    ... a to ako dievka moja?
    Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA_2018

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button