LEGO vydáva AR Playgrounds, aplikáciu pre iOS miešajúcu rozšírenú realitu s fyzickými súpravami stavebníc

0

Po demonštrácii na podujatí WWDC začiatkom roka teraz spoločnosť LEGO uviedla aplikáciu LEGO AR Playgrounds pre iPhone a iPad. Aplikácia používa ARKit na umiestnenie digitálnych značiek LEGO a blokov do reálneho prostredia, pričom digitálne výtvory môžu interagovať s fyzickými súpravami LEGO.

V aplikácii sa nachádzajú rôzne „ihriská“ (playgrounds), ktoré budú môcť používatelia preskúmať. Prvé z nich je LEGO Ninjago. Pomocou vybraných fyzických setov Ninjago Dragon Hunters hráči budú môcť v rozšírenej realite okúsiť rôzne špeciálne efekty, animácie a postavy.

Vďaka tomu, že ARKit podporuje viacpoužívateľský režim, budú mať dvaja ľudia možnosť hrať sa spoločne na tom istom ihrisku. Nové herné zážitky sú pre deti veľmi zábavné a poučné zároveň, pretože zažijú nový experimentálny spôsob hrania.

Ak nemáte fyzickú súpravu, LEGO Playgrounds vám umožní hrať päť úrovní aj bez nej. Používatelia budú musieť nájsť rovný povrch a budú môcť hrať tieto levely len s rozšírenou realitou. Aplikácia LEGO Playgrounds pre systém iOS je zadarmo a neobsahuje ani in-app nákupy, reklamy či marketingové správy. Na používanie AR funkcií budete potrebovať iPhone 6 alebo novší a najnovšiu verziu systému iOS.

Zdroj: macrumors.com

redakcia

Všetky autorove články
Lego aplikácia iOS

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať