Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Kým konkurencia sa pripravuje na 5G, LG už smeruje k 6G

0

Nemenované zdroje z priemyslu, citované webom DigiTimes, hovoria, že čínsky výrobca smartfónov a telekomunikačných zariadení Huawei chce posilniť svoje postavenie v nadchádzajúcej ére komercializácie 5G a už začal objednávať od partnerov komponenty pre základňové stanice aj smartfóny.  

Denník Korea Herald zároveň informuje, že spoločnosť LG už hľadí do budúcnosti ešte ďalej. Kórejský výrobca otvoril výskumné centrum 6G v rámci inštitútu KAIST (Korea Advanced Institute of Technology). Spoločnosť sa tak pokúša prekonať svojich konkurentov v strednodobom horizonte realizáciou projektov na prepojenie 5G a 6G.

„LG posilní výskum v oblasti telekomunikačných sieťových technológií, aby mohol byť lídrom globálnej štandardizácie pre siete šiestej generácie,“ povedal  Park Il-pyung, technologický riaditeľ LG. Spoločnosť bola lídrom aj v komercializácii sietí štvrtej generácie Long Term Evolution (LTE). Ako prvá na svete navrhla i globálne štandardy pre automobilové telekomunikačné technológie založené na 5G.

Zdroj: pocketnow.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
LG smart telefon hovor smartfon internet Digital dáta siet 4G 5G 6G

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať