Image
22.10.2018 0 Comments

Kvôli úveru už nemusíte chodiť do banky. V mobile všetko vybavíte rýchlo a jednoducho

Mobilné bankové aplikácie sa zvyknú nazývať aj „banka v mobile“ a musíme konštatovať, že takéto označenie vystihuje podstatu. Jednou z charakteristických atribútov nielen biznisu, ale aj osobného života je dynamika. Dynamika v rozhodovaní, nakupovaní, cestovaní... dynamika prakticky vo všetkom.

S moderným životným štýlom úzko súvisí aj využívanie bankových služieb. Doba, keď sa väčšina interakcie s bankou, vrátane výberu hotovosti realizovala vo filiálkach je nenávratne preč. Do kamennej pobočky chodíme, ak vôbec, už len kvôli niektorým záležitostiam. Typickým príkladom je poskytovanie úverov, kedy je nutné overiť spoľahlivosť a kredibilitu žiadateľa.

Vybavenie úveru priamo v aplikácii

Tatra banka priniesla tento rok novinku, vďaka ktorej sa aj návšteva pobočky kvôli žiadosti o úver stáva minulosťou. Aj keď ešte nie ste jej klientom, môžete  si priamo cez mobilnú aplikáciu založiť bežný účet a dokonca získať bezúčelový úver bez poplatku, aktuálne dokonca so zrýchleným splácaním. V niekoľkých jednoduchých krokoch sa stanete klientom, overí sa vaša totožnosť, zrealizujú sa dopyty do registrov a vy požiadate o úver, pričom peniaze z úveru môžete mať už o pár minút na svojom účte.

Úver do 10 minút

Ako bolo konštatované v úvode článku práve vybavovanie úverov je jedným z najčastejších dôvodov návštevy „kamennej“ pobočky banky. Úver sa však dá vybaviť tiež priamo z mobilnej aplikácie. Napriek tomu, že mnohí ľudia o tejto možnosti vedia, zatiaľ ju veľmi nevyužívajú. Výsledky prieskumov ukázali, že nezáujem o úver cez mobilnú aplikáciu spôsobuje absencia kontaktu s personálom a s tým súvisiaca nedôvera a obava o bezpečnosť. Väčšina ľudí chce svoje financie riešiť na pobočke, nie cez mobilnú aplikáciu.

Mobilná aplikácia Tatra banka však pri poskytovaní úveru dokáže naviesť klienta tak, aby si mohol vybrať  tie najvýhodnejšie podmienky podľa svojich preferencií. Lepšie sa zorientujete na základe pomôcok, tabuliek, prípadne úverovej kalkulačky, v ktorej si môžete namodelovať viac alternatív výšky splátky a doby splácania a vybrať si produkt, ktorý vám najviac vyhovuje. Navyše pri vybavovaní úveru cez mobilnú bankovú aplikáciu budete mať peniaze k dispozícii oveľa rýchlejšie, ako keby ste si ho vybavovali klasickým postupom v banke.

Celý proces od overenia totožnosti cez žiadosť o úver, schválenie a čerpanie na nový účet v Tatra banke stihnete aj za 10 minút.  Pre klientov banky môže byť vybavovanie úveru ešte jednoduchšie a rýchlejšie, pretože úver môže mať už predschválený.

Scenár č. 1: Naskytla sa vám príležitosť na ktorú už dlho čakáte, napríklad možnosť kúpiť lukratívny last minute zájazd, alebo ste v inzerátoch objavili veľmi výhodnú ponuku na kúpu staršieho auta, presne takého po akom túžite. Jediným problémom je zohnať na daný účel finančné prostriedky, ktoré momentálne nemáte k dispozícii. 

Riešením takejto situácie môže byť bezúčelový úver. Ak peniaze potrebujete čo najrýchlejšie, voľba bezúčelového úveru cez mobil je v tomto prípade ešte vhodnejšia.

Bezpečnosť na prvom mieste

Kľúčovým atribútom pre banku aj klienta je bezpečná komunikácia prostredníctvom mobilnej aplikácie. Aby bolo používanie aplikácie skutočne bezpečné, stačí dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel: Nepoužívajte jednoduché heslá. Pri PIN kódoch sa vyhnite aj jednoduchej postupnosti čísel (napríklad 1234, 0000).

Do mobilného bankovníctva nepoužívajte rovnaké heslo ako napríklad do telefónu. A nikomu neposkytujte svoje osobné údaje a prístupové heslá. O bezpečnosť vašich financií priamo v aplikácii sa stará samotná banka, ktorá šifruje celú vašu komunikáciu. Vybavenie úveru v mobile tak je rýchle a bezpečné a nemusíte sa ho obávať.

Zobrazit Galériu
Autor: Tatra banka

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 5

Celosvetový rebríček excelentnosti programátorov. Slovensko je na prvom mieste!

18.01.2019 00:20

Najlepší sú programátori z Indie a Číny. Podľa iných zdrojov má najlepších programátorov  Rusko, podľa ďalších USA. My v PC REVUE samozrejme tvrdíme, že najlepší sú naši programátori :) Ako to teda je ...

Technológie 4

Staré mobily netreba vyhadzovať. Tento projekt ich pospája a vytvorí z nich cloudový "superpočítač"

17.01.2019 00:20

Spoločnosť Shenzhen Onething Technologies Co. predstavila novú koncepciu smart zariadenia na zdieľaný computing založený na telefóne. Nový koncepčný produkt OneThing Cloud mini bude prvým telefónnym z ...

Technológie 2

Vedci vytvorili 100× rýchlejšiu 3D tlačiareň. Na tlač využíva tekutú živicu a svetlo

16.01.2019 00:00

Výskumníci z Michiganskej univerzity prišli s myšlienkou, že namiesto postupného vrstvenia plastových vlákien pri bežnom procese 3D tlače, ktoré má za následok aj horšiu konštrukčnú stabilitu vytlačen ...

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button