Image
30.10.2017 0 Comments

Ktoré telefóny môžu počítať s novým Androidom?

Pozrite sa kedy - a či vôbec - váš smartfón získa najnovší Google Android Oreo. Máme pre vás prehľad hlavných značiek.

Najnovšia verzia Androidu Oreo bola pre verejnosť uvoľnená pred dvoma mesiacmi a postupne sa dostáva do našich mobilov. A tak vás najskôr zaujíma, kedy si nájde cestu aj do toho vášho. Máme pre vás aspoň približné termíny, oficiálne dáta k dispozícii nie sú. Hoci počítajte s tým, že ak ste majiteľmi smartfónu strednej či nižšej triedy, najskôr sa nedočkáte.

Google
Telefóny od Googlu budú s aktualizáciou prvé na rade, menovite Pixel, Nexus 5X a 6P, po nich Nexus Player a Pixel C Tablet. Pokiaľ ide o konkrétny termín dodania, Google sa obmedzil na konštatovanie „čoskoro“, hoci prví majitelia Pixelov a Nexusov sa už podľa všetkého dočkali!

Samsung
Samsung v aktualizácii OS nepatrí k najrýchlejším, na Galaxy 7 a 7 Edge sa Android Nougat dostal až päť mesiacov po svojom vydaní. Oreo by mal doraziť v prvom rade na Galaxy S8 a S8 Plus, nasledovať by mali modely Note 8. Počas prvej polovice budúceho roka sa potom dočkajú aj majitelia modelov S7, S7 edge, S7 Active a S8 Active.

LG
Vzhľadom na nadštandardné vzťahy LG a Googlu model V30 už by mohol mať Oreo predinštalovaný, tak ako mal V20 vlani predinštalovaný Nougat. Koncom tohto roka by malo Oreo doraziť aj majiteľom LG G6 a V20.

Sony
V Sony sa k Oreu nijako nevyjadrili, ale nový smartfón Xperia XZ sa ním už môže pochváliť. Ďalšie modely od Sony by sa mali pridať.

OnePlus
Prvé telefóny od OnePlus, ktoré dostanú Oreo, budú OnePlus 3 a 3T, a to ešte počas tohto roka. Model OnePlus 5 by mal nasledovať.

Huawei
Huawei údajne testuje Oreo na modeloch Mate 9, ktoré by teda mali byť medzi prvými, na ktorých čerstvý OS pristane. Mate 10 už by mal ísť do predaja rovno s Oreom. Huawei P10 a pridružený Honor 8 by sa najnovšieho Androidu mali dočkať začiatkom budúceho roka.

Motorola
V Motorole by sa mal upgrade týkať najprv série Z, respektíve Z2, potom G5; ak uvážime rýchlosť upgradu na Nougat, môžeme predpokladať už november. Isté je, že model Moto G4 uprgrade nedostane.

HTC
Pri HTC sa dá ľahko odhadnúť, že prvý model, ktorý upgrade dostane, bude HTC U11, a to najneskôr do januára. Ďalší v rade by mali byť HTC U10, Bolt a U Ultra.

Nokia
Nokia potvrdila, že Oreom vybaví všetky svoje súčasné modely, teda Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 a Nokia 8. Kedy sa tak stane, to firma neuviedla.

BlackBerry
V prípade BlackBerry môžeme hovoriť o Oreu istote v súvislosti s modelom KeyOne, hoci ani tu nie je termín jednoznačný.

Zdroj: Computerworld

 

 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

ISE 2018 : Epson

17.02.2018 21:06

Spoločnosť Epson lákala návštevníkov monumentálnym stánkom ktorému dominovala veľkoplošná projekcia zložená z 8 projektorov. V expozícii sme mohli vidieť prvý projektor Epson s natívnym rozlíšením ...

Produkty

Sherlock oslavuje 30 rokov

16.02.2018 18:38

Bezpečnostné dvere Sherlock oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Boli sme pozvaní priamo do priestorov spoločnosti a nazreli sme do tajomstiev ich výroby. Bezpečnostné dvere Sherlock sú prvé protipožia ...

Produkty

ISE 2018: Optoma

15.02.2018 23:17

Spoločnosť Optoma je známa predovšetkým ako výrobca kvalitných projektorov. Tentoraz však predstavovala novú LED stenu, zostavenú z LED panelov s pomerom strán 16:9, s rozstupom 2,6 mm a celkovou hrúb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá


SUSE 2018