Image
3.12.2018 0 Comments

Kto sú najúspešnejší českí instagrameri?

Definícia úspechu na sociálnych sieťach je zložitá. Pre niekoho je úspech, že môže vďaka Instagramu spolupracovať s obľúbenou firmou, pre iného je to veľké množstvo pozitívnych komentárov pri zdieľaných fotkách. Všeobecne uznávaná pomyselná veličina určujúca úspešnosť daného instagramera je však počet followerov, čiže sledujúcich.

Instagramový gól
Na prvej priečke sa už dlho umiestňuje futbalový brankár Petr Čech (@petrcech), ktorý s počtom 1,7 milióna sledujúcich iste už čoskoro dosiahne dvojmiliónovú hranicu. "Dôvodom jeho úspechu je to, že hrá s anglickým klubom Arsenal FC, a teda je pre neho jednoduchšie získať fanúšikov aj v zahraničí. Ľudí si však získal aj svojim príbehom, kedy sa po ťažkom úraze dokázal znovu postaviť na nohy a vrátiť sa k futbalu," hovorí Kretík z Bookinagency.

Sklápačky a sedem stoviek tisíc sledujúcich
Druhé miesto potvrdzuje, že trend zdravého životného štýlu má aj u nás už veľa priaznivcov. S viac ako 730 tisícmi sledujúcich sa na ňom umiestňuje Zuzka Light (@zuzkalight), ktorá sa na svojom Instagrame a blogu zaoberá cvičením a zdravou výživou. Tu opäť veľmi pomáha podľa všetkého, že žije v Kalifornii a všetok obsah zdieľa v angličtine, teda ho robí zaujímavým aj pre zahraničných sledujúcich.

Z frajera v kožuchu (nielen) instagramovou hviezdou
Tretiu priečku neokupuje nikto iný ako najznámejší český moderátor Leoš Mareš (@leosmares), ktorý sa tiež na popredných miestach umiestňuje už veľmi dlho. V nedávnej dobe mu však k novým fanúšikom veľmi prispela kauza s Kazmom, z ktorej u mnohých vystúpil ako obeť, ale tiež ukázal svoj charakter tým, že okolo dopravnej nehody neprešiel ale zastavil a pomohol. Aktuálne má na Instagrame vyše 670 tisíc sledujúcich.

Nutné je teda poznamenať, že rebríček vedú osoby, ktoré sa primárne zaoberajú niečím iným ako sociálnymi sieťami. Ak chcete na Instagrame uspieť a získať státisíce followerov, zdá sa, že dobrou cestou je stať sa slávnym futbalistom, fitness trénerkou alebo moderátorom. Ďalej je však rebríček plný aj osôb, pre ktoré sú sociálne siete plným úväzkom. Tesne za Leošom Marešom je youtuberka Shopaholic Nicol (@shopaholicnicol) alebo teraz už bývalý YouTuber Jirka Král (@jirkakral). Moc pozadu nie je ani spevák Ben Cristovao (@bennycristo). Všetci spomenutí majú na konte šesťmiestne číslo začínajúce šestkou.

YouTuberi potom ovládajú aj zvyšok rebríčka, kde sa nachádza napríklad Kovy (@kovy_gameballcz), Expl0ited (@expl0ited_) alebo Jmenuju sa Martin (@martin_carev). Z dam potom môžeme spomenúť blogerku Barboru Ondrackova (@fashioninmysoul).

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle

Top 10 strategických technologických trendov pre rok 2020

07.11.2019 00:05

Strategický technologický trend: taký, ktorý má významný potenciál narušiť súčasný stav a posúva sa z úvodnej fázy zrodu smerom k širšiemu využitiu či dopadu. Prípadne trend, ktorý sa rýchlo rozvíja a ...

Lifestyle

10 + 1 nevyhnutných pracovných zručností potrebných pre budúcnosť

05.11.2019 00:25

Ako sa svet vyvíja, naše pracoviská sa menia. Tak ako predchádzajúce priemyselné revolúcie menili zručnosti a skúsenosti, ktoré sa požadovali od pracovnej sily, môžeme to isté očakávať aj od 4. priem ...

Lifestyle 1

Nové detaily o smart AR okuliaroch od Apple

23.10.2019 00:10

Apple má na rok 2020 veľkolepé plány. Okrem pridania 5G pripojenia do iPhonu chce priniesť aj nové inteligentné okuliare Apple Glasses. Okuliare s rozšírenou realitou zatiaľ nemajú oficiálny názov, n ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá