Image
27.9.2018 0 Comments

Krotitelia plazmy zo Slovenska 
sa pripravujú na uzatváranie vrtov 
v Severnom mori

Technológia PLASMABIT, ktorú vyvinul výskumno-vývojový tím firmy GA Drilling, bude na 12. Európskej noci výskumníkov v Bratislave opäť reprezentovať slovenské top inovácie. 28. septembra v Starej tržnici predvedie tím GA Drilling princíp technológie a výsledky svojej práce vo vedeckom stánku s názvom Krotitelia plazmy.

Slovenský vynález dokáže riadenou silou elektrickej plazmy horúcej až 5000 °C priniesť lacnejšiu a dostupnejšiu energiu pre všetkých. Vo vedeckom stánku na prízemí Starej tržnice Krotitelia plazmy návštevníkom predvedú reálnu frézovaciu hlavu technológie PLASMABIT a jej súčasti. Jedným vystavených exponátov bude aj ukážka reálnej produkčnej rúry s káblami a svorkami, ktorú PLASMABIT dokáže po celom obvode odfrézovať v extrémnych podmienkach tlaku a teploty, aké sú v podmorských vrtoch.

Frézovanie PLASMABIT je aplikácia určená pre odstávku a uzatváranie vyťažených vrtov, s ktorou GA Drilling plánuje svoj vstup na trh v oblasti Nórskeho kontinentálneho šelfu. „Uplynulých dvanásť mesiacov sme sa intenzívne venovali vývoju frézovacej aplikácie, ktorú momentálne už testujeme v podmienkach, ktoré simulujú reálne prostredie podmorského vrtu. Zároveň sa nám podarilo získať podporu tých najväčších európskych lídrov z odvetvia energetiky a ťažobného priemyslu a vytvoriť pôdu pre nové obchodné partnerstvá. Firmu pripravujeme na prechod z výskumno-vývojovej fázy na komerčnú, a tá nás zaväzuje k štandardizácii všetkých procesov a postupov na svetovú úroveň,“uviedol Igor Kočiš, CEO a spoluzakladateľ GA Drilling.

Slovenská firma GA Drilling má 9 rokov skúseností vo výskume. Svoju činnosť rozbehla vďaka vlastným prostriedkom, podpore z grantov, ako aj vďaka súkromným domácim či zahraničným investorom a priemyselným partnerom, ktorých počet rastie. Technológia PLASMABIT je chránená 17 patentmi. „Máme špičkový vedecký tím a ponúkame možnosť byť súčasťou unikátneho projektu, ktorý zviditeľňuje Slovensko na svetovej mape technologických inovácií. Intenzívne spolupracujeme s univerzitami doma aj v zahraničí a získavame mladé talenty späť na Slovensko. Ponúkame dlhodobú odbornú stáž pod vedením našich mentorov, ktorá môže prerásť do plnohodnotného pracovného pomeru,“ uviedla Andrea Šalingová, HR manažérka GA Drilling.

GA Drilling opakovane reprezentuje krajinu na prestížnych medzinárodných podujatiach (EXPO 2015 v Miláne, Olympiáda 2016 v Riu, Predsedníctvo SR v Rade EÚ 2016), Technologické centrum v rozlohe 4000 m2 je pravidelnou zastávkou delegácií z Bruselu, aktuálne je GA Drilling súčasťou oficiálnej prezentácie krajiny na slovenských ambasádach pod hlavičkou Ideas from Slovakia.

Zobrazit Galériu
Autor: GA Drilling

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Atos ponúka riešenie, ktoré zjednodušuje prihlasovanie a zvyšuje bezpečnosť

21.10.2019 14:53

Počítač, e-mailová schránka, firemné aplikácie. Koľkokrát sa každé ráno prihlasujete vy? Heslá sa medzi zamestnancami netešia veľkej popularite, najmä ak sú pri ich vytváraní viazaní pravidlami ako je ...

Tlačové správy

CZ: 5G umožní flexibilnú automatizáciu skladov

18.10.2019 17:49

V loňském roce bylo na celém světě v provozu 4000 robotických skladů. Podle prognóz budou do roku 2025 v 50 000 skladech na světě fungovat 4 miliony komerčních robotů, což je dvanáctinásobný nárůst v  ...

Tlačové správy

CZ: Red Hat predstavil najnovšiu verziu Red Hat OpenShift 4, umožní vývojárom v Kubernetes jednoduchšie inovovať

18.10.2019 17:43

Společnost Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámila dostupnost Red Hat OpenShift 4.2, nejnovější verze podnikové platformy Kubern ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá

Dgitalna medicina
MANDAYIT 2019