SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 Advertisement

Košický Antik vyvinul set-top box v spolupráci s BitTorrentom

Technológie
0
antik_technology.jpg Antik Technology, spoločnosť, ktorá sa zaoberá vývojom, výrobou a distribúciou hi-tech zariadení pre digitálnu televíziu, oznámila vývojovú a marketingovú spoluprácu s tvorcami najpopulárnejšieho protokolu na zdieľanie internetového obsahu. Spolu s americkou firmou BitTorrent pripravila nový set-top box, ktorý dovoľuje zákazníkom prístup k rovnomennej sieti a umožní im na televíznej obrazovke sledovať videá, hudbu a fotografie od miliónov používateľov.

„V blízkej budúcnosti bude práve obývačka miestom sledovania multimediálnej zábavy, rovnako ako to bolo pred nástupom osobných počítačov. Protokol BitTorrent využíva viac ako 100 miliónov používateľov mesačne, ktorí vytvoria obrovské množstvo zaujímavého obsahu. Navyše ich počty stále narastajú. Kalifornská spoločnosť BitTorrent je naším blízkym obchodným partnerom, s ktorým sme vystavovali na najväčšej globálnej výstave digitálnej televízie IBC v Amsterdame i na výstave EEBC v Kyjeve. Výsledkom našej spolupráce je set-top box, vďaka ktorému môžu diváci sledovať videá či počúvať hudbu z celého sveta v pohodlí – priamo na obrazovke svojho bežného televízneho prijímača,“ uvádza Igor Kolla, generálny riaditeľ spoločnosti Antik Technology.

BitTorrent dokáže zrýchliť, zjednodušiť a podstatne zefektívniť prenos veľkých súborov alebo skupín súborov medzi veľkým počtom ľudí. Set-top box s protokolom BitTorrent funguje podobne ako virtuálna videopožičovňa (VOD) niektorých poskytovateľov IPTV, ibaže s prístupom k podstatne rozsiahlejšiemu výberu videí a hudby, ktorý tvoria používatelia BitTorrentu z celého sveta. Set-top box Juice Mini s BitTorentom predstaví Antik prvýkrát na výstave CES v Las Vegas v januári 2012. Do distribúcie na Slovensku sa dostane v priebehu roka 2012.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať