Image
12.4.2019 0 Comments

Košickí študenti reprezentujú Slovensko na svetovom finále Land Rover Education Challenge

Tím Columba Racing, ktorý tvoria sedemnásť a osemnásťroční študenti Gymnázia na Poštovej ulici v Košiciach, bude reprezentovať Slovensko na svetovom finále prestížnej vzdelávacej súťaže organizovanej spoločnosťou Jaguar Land Rover.

Svetové finále Land Rover 4x4 in Schools privíta víťazov národných kôl už 14. a 15. apríla t.r., aby spolu súťažili o titul Svetového šampióna. Stane sa tak v priestoroch University of Warwick v Coventry vo Veľkej Británii, ktorá leží v blízkosti centrály spoločnosti Jaguar Land Rover. Študenti okrem toho navštívia aj Centrum dizajnu a techniky spoločnosti Gaydon, kde sa dozvedia viac o inováciách v oblasti  automatizácie, konektivity a elektrifikácii, ako aj o  kariérnych príležitostiach v týchto oblastiach.

Šesť študentov pomocou softvérového kódovania navrhlo a postavilo diaľkovo ovládaný model terénneho vozidla s pohonom všetkých štyroch kolies, ktorý je schopný prekonávať prekážky a rôzne povrchy ciest vrátane mlák, lanového mosta a skál – to všetko na jedinečnej Land Rover trati, ktorá kopíruje trate pre skutočné SUV. Tímy budú odborníkom prezentovať aj svoju prácu a znalosti v oblasti automobilového dizajnu a inžinierstva.

Juraj Marcin (18) z tímu Columbia Racing z Košíc povedal: „Sme nadšenci elektroniky, programovania, dizajnu a všeobecne všetkých nových technológií. Chceme tiež zlepšiť naše vedomosti a schopnosti STEM (veda, technika, inžinierstvo a matematika), ako aj tzv. mäkké zručnosti. Naše vozidlo má vlastnú aplikáciu, zakomponované pokročilé kódovanie, senzory a technológiu. Tešíme sa na stretnutie s tímami z celého sveta, ako aj na nadviazanie kontaktov so skutočnými profesionálmi“.

Od svojho založenia v roku 2006 sa na súťažiach Land Rover 4x4 in Schools Challenge zúčastnilo viac ako 15 000 mladých ľudí. Projekt bol celosvetovo spustený v roku 2015 a aktuálne beží v 20 krajinách. Na Slovensku sa táto súťaž konala už po tretí raz a tím z košického gymnázia vzišiel ako víťaz z januárového národného finále, ktoré bolo v nitrianskom závode britskej automobilky.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Bezpečné online nakupovanie. Ako na to?

18.07.2019 10:01

Doma, na cestách, cez mobil, takmer jedným kliknutím. Technológie postupne menia naše nákupné návyky a namiesto kamenných obchodov si nakupovanie užívame online z pohodlia domova. Prečítajte si naše t ...

Tlačové správy

Mileniáli a príslušníci generácie Z strácajú dôveru v ekonomiku, médiá a vlády

18.07.2019 09:51

Napriek ekonomickému rastu, všeobecnému rozvoju a príležitostiam sú mladšie generácie skeptické voči dianiu v spoločnosti a obávajú sa o svoju budúcnosť. Vyplýva to z tohtoročného Prieskumu miléniovej ...

Tlačové správy

R. Raši: V podpore malých a stredných podnikov budeme pokračovať

18.07.2019 09:39

Bratislava, 16. júla 2019 - Úrad podpredsedu vlády SR (ÚPVII) pre investície a informatizáciu už druhý rok podporuje slovenské malé a stredné podniky, aby sa presadili aj na globálnom trhu. Využíva na ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá