Image
24.1.2014 0 Comments

Konzoly pomohli AMD zachrániť posledný štvrťrok 2013, stále je v strate

amd_graphics.jpg Predaje PlayStation 4 a Xbox One pomohli AMD udržať sa v štvrtom štvrťroku 2013 v čiernych číslach a znížiť tak celoročnú stratu.

Za štvrťrok končiaci sa 28. decembra dosiahla divízia AMD pre grafické a vizuálne riešenia tržby na úrovni 865 miliónov dolárov. Je to veľký skok oproti 326 miliónom v rovnakom štvrťroku predchádzajúceho roka. Divízia pripravujúca okrem iného čipy aj pre PS4 a Xbox One tak dosiahla zisk 121 miliónov dolárov (rok predtým 79 mil.) a stala sa ťahúňom celej firmy. Keď sa pozrieme na celoročné čísla divízie, tržby vzrástli z vlaňajšej 1,42 miliardy na tohtoročnú úroveň 2,2 miliardy.

Divízia počítačových riešení (kam spadajú napríklad procesory pre PC) vykázala v poslednom štvrťroku malú stratu, a to na úrovni 7 miliónov dolárov, tržby sa zastavili na úrovni 722 miliónov dolárov. V predošlom štvrťroku Q3 2013 sa divízii ešte podarilo vygenerovať 22 miliónov zisku.

AMD ako celok dosiahlo v poslednom štvrťroku tržby na úrovni 1,59 miliardy, čo je medziročný nárast o 35 percent. Celoročne sa však pre slabší začiatok roka firma neprehupla do plusu a vykázala stratu 83 miliónov dolárov.

„Náš plán strategickej transformácie priniesol v štvrtom štvrťroku 2013 ovocie vo forme významného rastu príjmov a zlepšenia ziskovosti," vyjadril sa prezident a generálny riaditeľ AMD Rory Read vo svojom vyhlásení. „Vývoj našich SoC (System on a Chip) a grafických produktov mal za následok v porovnaní s posledným štvrťrokom 2012 38-percentné zvýšenie príjmov. Naším cieľom na rok 2014 je podpora rastu tržieb a celoročnej ziskovosti. K tomu nám výrazne dopomôže diferenciácia našich produktov."

Uvidíme, ako sa firme bude dariť v aktuálnom roku, keď by mohla pocítiť výraznejšie zisky z konzolových čipov.

Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Automobilky na Slovensku vlani vyrobili historicky najviac áut

11.01.2020 19:35

Zväz automobilového priemyslu SR na tlačovej konferencii zverejnil predbežné výsledky výroby áut na Slovensku za uplynulý rok. Vyplýva z nich že sa na Slovensku v minulom roku vyrobilo viac ako 1 100 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá