Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Konkurencia pre šéfkuchárov? Umelá inteligencia bude vymýšľať nové recepty

Výskum a vývoj
2

Sony na svojom webe ai.sony ohlásilo iniciatívu Gastronomy Flagship Project, založenú na umelej inteligencii, určenú na „zdokonalenie kreativity a techník šéfkuchárov po celom svete“. Cieľom projektu je výskum a vývoj aplikácie s umelou inteligenciou na tvorbu nových receptúr a robotického riešenia, ktoré pomôže šéfkuchárom pri procese varenia a komunitnej spolupráci. Sony AI sa pritom zameriava nielen na pomoc pri príprave chutného jedla, ale aj na prispievanie k zdraviu ľudí a udržateľnosti životného prostredia.

Gastronómia je veľmi široký trh a príspevok Sony do tejto oblasti pozostáva z troch častí. Prvý bod je umelá inteligencia na tvorbu receptov. Spoločnosť využije rôzne zdroje údajov vrátane receptov a údajov o prísadách, ako sú chuť, aróma, molekulárna štruktúra, živiny atď., na vývoj aplikácie Recipe Creation, ktorá bude poháňaná proprietárnymi algoritmami AI a pomôže kuchárom v ich kreatívnom procese párovania ingrediencií a tvorby jedál.

Ďalší krok je vývoj kuchárskeho pomocníka vo forme robota. Malo by ísť o inteligentné, automatizované riešenie, ktoré pomôže kuchárom počas celého procesu varenia – od prípravy až po servírovanie, a to trénovaním robotov so senzormi a umelou inteligenciou na získavanie zručností. Do týchto snáh spadajú aj diaľkové operácie robotov, napríklad na podávanie jedál šéfkuchára ľuďom na vzdialených miestach.

Ochranné jednorázové rúška

Povedzme robot v Amsterdame by mohol byť naprogramovaný tak, aby vytvoril repliku jedla hollywoodskeho šéfkuchára v pomere 1:1. Napokon tretí zámer Sony je pomocou nástrojov strojového učenia uľahčiť spoluprácu a interakciu v komunite kuchárov vo svete. Úsilie spoločnosti Sony v oblasti umelej inteligencie by mohlo viesť k novým objavom v oblasti výživy, lepším technikám pestovania a dokonca k inteligentným riešeniam problémov hladu a hladomoru vo svete.

Zdroj: thenextweb.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

. reakcia na: Konkurencia pre šéfkuchárov? Umelá inteligencia bude vymýšľať nové recepty

28.12.2020 20:12
Dobry vtip nadpis... Alexa a Siri nevedia nic, iba citat wikipediu a volaju to AI. Ziadna AI z ludi, ktori teraz ziju nevymysli nic normalne. Lebo ludia, co ju programuju nie su normalni, resp. ti, co im kazu, co maju kodovat.
Reagovať

RE: . reakcia na: .

11.1.2021 09:01
Neviem v akom storoci zijete, ale ocividne nemate znalosti o UI. Boli by ste velmi prekvapeny, kam sa za posledne roky posunula UI.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať