Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Koniec súkromia. Clearview AI vyvíja kameru na rozpoznanie tváre v reálnom čase

Bezpečnosť
1

Spoločnosť Clearview AI, ktorá vyhľadáva na internete fotografie pre svoju rozsiahlu databázu na rozpoznávanie tváre, údajne pracuje na bezpečnostnej kamere. Mal by vzniknúť produkt, ktorý môže ponúknuť živé rozpoznanie tváre v reálnom čase. Beta verziu kamery už testovala organizácia United Federation of Teachers (UFT) a realitná spoločnosť Rudin Management so sídlom v New Yorku.

UFT používa produkt Insight Camera v rámci svojho bezpečnostného tímu pri identifikácii osôb neoprávnene vstupujúcich do jeho kancelárií. Clearview má údajne záujem aj o okuliare s rozšírenou realitou a nadviazal spoluprácu so spoločnosťou Vuzix, zameranou na nositeľné technológie. Clearview AI sa dostal do centra pozornosti po tom, čo správa v New York Times podrobne informovala o tom, že spoločnosť prehľadáva sociálne siete aj iné weby a zbiera z nich uverejnené fotografie, aby vytvorila rozsiahlu databázu na rozpoznávanie tváre.

Zhromaždila vraj už miliardy fotografií a poskytla svoju technológiu orgánom činným v trestnom konaní a súkromným spoločnostiam. Facebook, Twitter, Google a YouTube už požiadali Clearview, aby prestal zbierať údaje na ich platformách. Apple nedávno zakázal aplikáciu Clearview AI, pretože porušuje jeho pravidlá.

Zdroj: mashable.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
ochrana sukromie bezpečnosť

1 komentár

Fotím, fotíš, fotíme reakcia na: Koniec súkromia. Clearview AI vyvíja kameru na rozpoznanie tváre v reálnom čase

11.3.2020 13:03
Pred časom tu bol zákaz fotiť prírodu a zvieratá.
Pripomína to situáciu vo filmoch Death Note ( https://www.csfd.cz/film/224987-zapisnik-smrti/galerie/?type=1 ).

Sú to pseudo tvorcovia.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať