Koniec šokom z budíka. Sense sleduje kvalitu vášho spánku a prebudí vás v správnej chvíli

Technológie
0

Sense1.jpg Rôzne technické hračky sledujúce spánkové cykly sme tu už mali, no produkt startupu Hello je prvý, ktorý monitoruje váš spánok bez toho, aby ste si museli na seba čokoľvek pripevňovať.

Sense je guľa plná senzorov, ktorú si položíte na nočný stolík, odkiaľ sleduje prostredie, napr. hladinu hluku v spálni, svetlo, teplotu, vlhkosť, ale aj prítomnosť alergénov vo vzduchu. Ak na niekoľko sekúnd zasvieti nazeleno, podmienky na spánok sú dobré.


Sense funguje v spojení s monitorovacím zariadením Sleep Pill, pripevneným na vankúš. Sleep Pill je vybavený akcelerometrom a gyroskopom, je vodotesný, môžete ho teda vyprať v práčke spolu s obliečkou na vankúš. Jeho batéria vydrží na jedno nabitie rok. Obe zariadenia podporujú technológiu Bluetooth na pripojenie k mobilnej aplikácii pre iOS alebo Android. Tá spracúva údaje a vyhodnocuje kvalitu spánku, skóre siaha od 0 do 100. Napríklad úplne tmavá izba môže zvýšiť skóre o 10 bodov, no hluk opakovane sa zapínajúceho autoalarmu ho zníži o 20 bodov.


Sense má aj reproduktor, môžete si nastaviť zvuky v pozadí (napr. biely šum či dážď), ktoré vám pomôžu rýchlejšie zaspať. A podobne ako pri iných fitnes doplnkoch vás alarm prebudí v tom okamihu spánkového cyklu, keď je to najvhodnejšie.

sense2.jpg

Tvorcovia Sense ponúkajú vývojárom rozhranie API, aby mohli pre prístroj vytvárať vlastné aplikácie.

Kampaň na Kickstarteri stretla s veľkým záujmom. Namiesto plánovanej sumy 100 000 dolárov je na konte už vyše milióna a kampaň potrvá až do 22. augusta. Dodávky zariadenia by sa mali začať v novembri. Sense spolu so Sleep Pill stojí 99 dolárov, ak chcete Sleep Pill aj pre partnera (Sense totiž môže sledovať aj dva spánkové vzory oddelene), za Sense s dvoma „pilulkami" treba zaplatiť 129 dolárov.

sense3.jpg

Zdroj: mashable.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať