Koniec problémov s dojazdom elektromobilov? Tesla pripravuje nové ultrarýchle nabíjacie stanice Supercharger

Technológie
1

Nabíjacie stanice Tesla Supercharger sú síce rýchlejšie ako tie ostatné, no aj tak nabitie elektromobilu na 80 % kapacity pri výkone okolo 150 kW trvá 40 minút. Vodiči by chceli nabiť a odísť, ako je to pri bežných benzínových čerpacích staniciach. Elon Musk preto plánuje dobíjacie stanice Supercharger tretej generácie, ktoré by mohli dodať oveľa, oveľa viac energie ako tie súčasné.

Keď sa redaktor webu Electrek spýtal, či môže ísť o 350 kW, Musk mu odpovedal, že to je „detská hračka“. Podrobnosti však neuviedol, takže nie je jasné, ako rýchlo bude nový systém nabíjať a či bude kompatibilný so súčasnými elektromobilmi Tesly.

Podľa webu Autoblog  v Ženeve plánujú nasadiť „rýchlonabíjačky“ pre autobusy s výkonom 600 kW, ktoré umožnia nabiť vozidlá bez narušenia harmonogramu, teda v priebehu 4-5 minút. Ak sa Tesla priblíži k tejto úrovni, znamenalo by to, že vodič bude môcť navštíviť nabíjaciu stanicu, aj keď je v časovej tiesni.

Výrazné zrýchlenie nabíjania by umožnilo vodičom nabíjať svoje automobily bezu potreby vopred si naplánovať cestu k nabíjacej stanici.

Zdroj: https://www.engadget.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Tesla

1 komentár

Rýchle nabíjanie akumulatorov reakcia na: Koniec problémov s dojazdom elektromobilov? Tesla pripravuje nové ultrarýchle nabíjacie stanice Supercharger

30.12.2016 23:12
Rychlonabijacky ničia batérie a znižujú životnosť a pre autobusi ? 600kw ? Neviem ako by tie lionky dopadli prečo nepoužiť superkondenzatory ? V Japonsku na MHD ich používajú už dlho a osvedčili sa viac ako baterie milióny nabíjacích ciklov a vysoký nabíjací výkon ich nezničí a ani neskrati životnosť autobus čo má dojazd 40 km sa nabije za necelých 10 sekúnd ale sú na každej zastávke vybudované dobíjanie stanice čo dokážu dodať aj keď krátkodobý prúd ale okolo 10 000 kwh v ktorých sú tak isto vstavané superkondenzatory ktoré sa nabíjajú dlhšie ale pri nižšom vykone , Tesla zaostala dobu a snaží sa len ťahať dotácie a sama sa dostáva čím viac do dlhov hlavne že vyrábajú len samé superšporty za nehorázne prachy , a keby že už chcem auto z takým výkonom za také prachy tak ma spotreba benzínu vôbec nezere a kúpim si radšej ferari
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať