Image
9.4.2017 0 Comments

Konica Minolta plánuje strojnásobiť obrat v IT službách, predstavila novinky Workplace Hub a Workplace Edge

Na najväčšom svetovom veľtrhu informačných technológií CeBIT v nemeckom Hannoveri Konica Minolta potvrdila svoju prebiehajúcu transformáciu z dodávateľa tlačových riešení na poskytovateľa komplexných IT služieb. Súčasne predstavila novinky Workplace Hub a Workplace Edge poskytujúce konektivitu pre pracovisko budúcnosti. Je to rozhranie, ktoré má integrovať hardvér, softvér a služby viacerých výrobcov do jednej platformy.

V podstate ide o novokoncipované farebné multifunkčné zariadenia Workplace Hub prepojiteľné cez integrátor Workplace Edge. Ten spája do jedného celku IT infraštruktúru, vlastné multifunkčné zariadenia a managed services, v ktorých je Konica Minolta už teraz na vedúcej pozícii. Zariadenie je vybavené Wi-Fi a firewallom, aby bolo možné bezpečne pripojiť (takmer) akékoľvek zariadenie.

Na inovatívnom zariadení Workplace Hub sa v rámci partnerstva podieľala aj spoločnosť Hewlett Packard Enterprise, Sophos a Microsoft. Cieľom bolo poskytnúť čo najlepší hardvér, bezpečnosť a IT služby. Ďalší partneri vrátane spoločností Canonical a BrainTribe dodali know-how z oblasti open source a data management na čo najširšie zapojenie do súčasnej aj budúcej IT infraštruktúry v prostredí digitálnej transformácie. Konica Minolta k tomu spustila kampaň Spotlight, ktorá má ukázať na prepojený svet elektroniky, umelej inteligencie a IoT (Internet of Things).

Workplace Edge

Workplace Edge je integračná platforma, ktorá zastrešuje hardvér, softvér a služby do požadovaného riešenia šitého na mieru vďaka zabudovanému middlewaru. Kladie si za cieľ zvýšiť produktivitu vďaka poskytovaniu spoľahlivého a zabezpečeného riešenia, ktoré šetrí čas pri správe IT. Riešenie Workplace Edge môže byť nasadené jednak samostatne, alebo ho možno integrovať s existujúcimi systémami. K dispozícii budú dve verzie – racková na inštaláciu do serverovne a standalone verzia na umiestenie priamo v pracovnom prostredí.

Workplace Hub – multifunkcia A3

Riešenie Wokplace Hub je farebná multifunkcia A3, ktorá zahrňuje hardvér, softvér a služby. Umožňuje zvoliť úroveň podpory, služieb a zabezpečenia, ktoré zákazníci potrebujú. Ovláda sa cez Admin Dashboard a Konica Minolta k tomu poskytuje IT infraštruktúru a managed services. Prvá verzia Workplace Hub bude dostupná na jeseň 2017. Priamo rieši a reaguje na rast komplexnosti IT poskytovaním účinnejšej a efektívnejšej správy množstva nástrojov, služieb a zariadení používaných modernými organizáciami. Produktový plán platformy navyše zahrnuje budúcu integráciu internetu vecí, umelej inteligencie a nástrojov podpory rozhodovania, ktoré sa stávajú nosnými bodmi podnikateľského prostredia zajtrajška. Viac informácií o novinkách získate na stránke http://workplacehub.konicaminolta.com/.

Komplexné IT služby

Predstavené novinky z dielne Konica Minolta majú splniť ambiciózny plán. Spoločnosť chce do roku  2020 v Európe v rámci poskytovania IT služieb dosiahnuť ročný obrat vo výške 350 miliónov eur. Po započítaní aj tzv. hybridných zákazníkov, ktorí tieto služby využívajú ako doplnok k štandardným tlačovým riešeniam, plánuje Konica Minolta v nasledujúcich troch rokoch dosiahnuť tržby vo výške 465 miliónov eur. Spoločnosť sa tak sústreďuje najmä na rozvoj systémov ERP a CRM, riešení ECM a DMS, poskytovanie služieb spojených so zabezpečením IT infraštruktúry a znížením administratívnej záťaže vďaka prepojeniu systémov, hardvérových zariadení a softvéru do jedného celku.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

ITPro

Made in Slovakia / Predstavujeme zaujímavé produkty, projekty a startupy

14.07.2019 10:53

Už takmer rok uverejňujeme v tejto rubrike úspešné IT produkty a IT projekty, semifinalistov súťaže z roku 2018, ktorej vyhodnotenie sa uskutočnilo vlani na jeseň na slávnostnom večeri IT GALA 2018. V ...

ITPro

Praktická kryptológia (26. časť) / Hašovacie nástroje

07.08.2019 06:15

V tejto časti seriálu vám v stručnosti predstavíme dva známe a veľmi často používané kryptografické nástroje, ktoré okrem iného ponúkajú možnosť výpočtu resumé správ, resp. hašov. Prvý z nich je robus ...

ITPro

Linux súkromne i pracovne v2.0 (41. časť) / Git branching a merging

03.08.2019 00:00

V tejto časti seriálu doplníme základné informácie týkajúce sa systému git o časti, ktoré majú súvis s aplikáciou vetvenia a spájania vývojových vetiev (línií). Budeme sa venovať obsahu git repozitáro ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá