PC REVUE
Image
9.4.2017 0 Comments

Konica Minolta plánuje strojnásobiť obrat v IT službách, predstavila novinky Workplace Hub a Workplace Edge

Na najväčšom svetovom veľtrhu informačných technológií CeBIT v nemeckom Hannoveri Konica Minolta potvrdila svoju prebiehajúcu transformáciu z dodávateľa tlačových riešení na poskytovateľa komplexných IT služieb. Súčasne predstavila novinky Workplace Hub a Workplace Edge poskytujúce konektivitu pre pracovisko budúcnosti. Je to rozhranie, ktoré má integrovať hardvér, softvér a služby viacerých výrobcov do jednej platformy.

V podstate ide o novokoncipované farebné multifunkčné zariadenia Workplace Hub prepojiteľné cez integrátor Workplace Edge. Ten spája do jedného celku IT infraštruktúru, vlastné multifunkčné zariadenia a managed services, v ktorých je Konica Minolta už teraz na vedúcej pozícii. Zariadenie je vybavené Wi-Fi a firewallom, aby bolo možné bezpečne pripojiť (takmer) akékoľvek zariadenie.

Na inovatívnom zariadení Workplace Hub sa v rámci partnerstva podieľala aj spoločnosť Hewlett Packard Enterprise, Sophos a Microsoft. Cieľom bolo poskytnúť čo najlepší hardvér, bezpečnosť a IT služby. Ďalší partneri vrátane spoločností Canonical a BrainTribe dodali know-how z oblasti open source a data management na čo najširšie zapojenie do súčasnej aj budúcej IT infraštruktúry v prostredí digitálnej transformácie. Konica Minolta k tomu spustila kampaň Spotlight, ktorá má ukázať na prepojený svet elektroniky, umelej inteligencie a IoT (Internet of Things).

Workplace Edge

Workplace Edge je integračná platforma, ktorá zastrešuje hardvér, softvér a služby do požadovaného riešenia šitého na mieru vďaka zabudovanému middlewaru. Kladie si za cieľ zvýšiť produktivitu vďaka poskytovaniu spoľahlivého a zabezpečeného riešenia, ktoré šetrí čas pri správe IT. Riešenie Workplace Edge môže byť nasadené jednak samostatne, alebo ho možno integrovať s existujúcimi systémami. K dispozícii budú dve verzie – racková na inštaláciu do serverovne a standalone verzia na umiestenie priamo v pracovnom prostredí.

Workplace Hub – multifunkcia A3

Riešenie Wokplace Hub je farebná multifunkcia A3, ktorá zahrňuje hardvér, softvér a služby. Umožňuje zvoliť úroveň podpory, služieb a zabezpečenia, ktoré zákazníci potrebujú. Ovláda sa cez Admin Dashboard a Konica Minolta k tomu poskytuje IT infraštruktúru a managed services. Prvá verzia Workplace Hub bude dostupná na jeseň 2017. Priamo rieši a reaguje na rast komplexnosti IT poskytovaním účinnejšej a efektívnejšej správy množstva nástrojov, služieb a zariadení používaných modernými organizáciami. Produktový plán platformy navyše zahrnuje budúcu integráciu internetu vecí, umelej inteligencie a nástrojov podpory rozhodovania, ktoré sa stávajú nosnými bodmi podnikateľského prostredia zajtrajška. Viac informácií o novinkách získate na stránke http://workplacehub.konicaminolta.com/.

Komplexné IT služby

Predstavené novinky z dielne Konica Minolta majú splniť ambiciózny plán. Spoločnosť chce do roku  2020 v Európe v rámci poskytovania IT služieb dosiahnuť ročný obrat vo výške 350 miliónov eur. Po započítaní aj tzv. hybridných zákazníkov, ktorí tieto služby využívajú ako doplnok k štandardným tlačovým riešeniam, plánuje Konica Minolta v nasledujúcich troch rokoch dosiahnuť tržby vo výške 465 miliónov eur. Spoločnosť sa tak sústreďuje najmä na rozvoj systémov ERP a CRM, riešení ECM a DMS, poskytovanie služieb spojených so zabezpečením IT infraštruktúry a znížením administratívnej záťaže vďaka prepojeniu systémov, hardvérových zariadení a softvéru do jedného celku.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

ITPro

Trendy a riešenia na veľtrhu bezpečnostných technológií it-sa 2018

16.11.2018 14:21

Výstavné centrum v Norimbergu sa 9. októbra na tri dni etablovalo na európske fórum informačnej bezpečnosti. Jubilejný desiaty ročník tohto bezpečnostného veľtrhu sa môže už tradične pochváliť najväčš ...

ITPro

Blockchain nie je konkurencia pre tradičné databázy

16.11.2018 14:09

Technológia blockchainu je známa predovšetkým v súvislosti s kryptomenami, ale čoraz častejšie tento pojem počuť v súvislosti s akceleráciou biznisu. Jej výhody sú transparentnosť a kontrola nad trans ...

ITPro

S virtuálnym desktopom v cloude sú dáta v bezpečí a dostupné odkiaľkoľvek

16.11.2018 13:27

Virtuálna pracovná plocha, skrátene označovaná ako VDI, prináša výhody pre obe strany – pre používateľov i firemné IT oddelenie. Fyzický desktop tu nahrádza diaľkovo sprístupnená virtuálna verzia prev ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Dni prilezitosti 2018

Najnovšie videáPC forum button