Image
8.6.2018 0 Comments

Konferencia Fujitsu Day 2018: Flexibilný cloud a riešenia virtuálnej reality

Nový obchodný model flexibilného cloudu, ktorý šetrí firemné náklady, alebo virtuálna realita pre profesionálne využitie v priemysle logistike a iných odvetviach boli hlavné lákadlá konferencie Fujitsu Day 2018, ktorá sa konala 31. mája v Kongresovom centre Praha. Viac než 300 IT špecialistov si pozrelo prezentácie aj praktické ukážky riešení z japonských aj európskych laboratórií Fujitsu, ale aj partnerstvá a úspešné projekty, ktoré sa realizujú v našom regióne.

Video o najzaujímavejších exponátoch na podujatí Fujitsu Day 2018

Návštevníkov tradične zaujala autentifikačná metóda Palm Secure založená na snímaní tvaru krvného riečisťa dlane. Nie je potrebné dotýkať sa snímača, takže metóda je vynikajúca tam, kde je takáto autentifikácia nutná z hygienického hľadiska.

S hlavným mottom konferencie, Co-creation for Sucess, korešpondovala aj prednáška Alexa Bazina, viceprezidenta Fujitsu pre divíziu pokročilých technológií. Alex vedie tím zodpovedný za vytváranie digitálnych riešení založených na IoT, umelej inteligencii, blockchaine a robotike a vo svojej prezentácii vysvetlil, ako vzniká pridaná hodnota z tzv. „suchých dát“, čiže údajov, ktoré na prvý pohľad neobsahujú nič zaujímavé.

Vyťažovanie informácií s veľkých dát, čiže transformácia údajov na pridanú hodnotu schopnú posilniť konkurencieschopnosť sa robí nielen s cieľom podpory biznisu, teda optimalizácie procesov a dopravných tokov vo výrobe, logistike obchode, či energetike, ale aj v mnohých ďalších odvetviach s cieľom skvalitnenia nášho života. Typickým, ba až prvoplánovým príkladom, je zdravotníctvo.

Analýza údajov je veľmi dôležitá aj pre kybernetickú bezpečnosť s cieľom odhaľovať škodlivý kód nielen na základe porovnávania so vzorkami odhalených malvérov, ale čoraz viac sa kladie dôraz na odhaľovanie dosial neidentifovaných hrozieb.Jednou z priorít je kontinuita, čiže integrácia nových možností do existujúcej infraštruktúry, či už hardvérovej, alebo infraštruktúry služieb na podporu biznisu. Čoraz populárnejšie je hybridné prostredie založené na symbióze verejných cloudov a modernej hyperkonvergovanej infraštruktúry.

Veľkou výzvou je moderná logistika, ktorej cieľom je minimalizácia zásob a to od najvyššej úrovne granularity, v tomto prípade trebárs riadenie trás obchodných lodí smerujúcich do obrovských nákladných prístavov ako je napríklad Singapúr, tak, aby nedošlo ku kolíziám a aby boli trasy a časové plány lodí optimalizované a mali čo najmenšie prestoje súvisiace s vstupom do prístavu a prekládkou.

V popoludňajších workshopoch sa okrem iného riešili témy mission-critical serverových architektúr, infraštruktúry pre zjednodušené zálohovanie dát a integrácie virtuálnej reality. Do sveta VR mohli návštevníci vstúpiť aj osobne priamo vo foyer Kongresového centra, a to vďaka virtuálnej prezentácii veľkoformátovej fotografie Prahy, zhotovenej zo Staromestské věže, a spracované s použitím výkonnej pracovnej stanice Fujitsu.

Riešenie zobrazovania pre servisných technikov a iné podobné scenáre nasadenia

Jedno z prezentovaných VR riešení

V záverečnej prednáške bezpečnostný expert Lumír Nemec, bývalý policajt a veliteľ elitnej jednotky SOG (Útvar špeciálnych operácií vojenskej polície), opísal svoje skúsenosti s nasadením pokročilých IT technológií na bojiskách v Iraku a Afganistane a vysvetlil, že s rastúcou úrovňou technológií bude vždy najdôležitejším (a zároveň najslabším) článkom človek.

Bezpečnostný expert Lumír Nemec

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

Celosvetový rebríček excelentnosti programátorov. Slovensko je na prvom mieste!

18.01.2019 00:20

Najlepší sú programátori z Indie a Číny. Podľa iných zdrojov má najlepších programátorov  Rusko, podľa ďalších USA. My v PC REVUE samozrejme tvrdíme, že najlepší sú naši programátori :) Ako to teda je ...

Technológie 2

Staré mobily netreba vyhadzovať. Tento projekt ich pospája a vytvorí z nich cloudový "superpočítač"

17.01.2019 00:20

Spoločnosť Shenzhen Onething Technologies Co. predstavila novú koncepciu smart zariadenia na zdieľaný computing založený na telefóne. Nový koncepčný produkt OneThing Cloud mini bude prvým telefónnym z ...

Technológie 1

Vedci vytvorili 100× rýchlejšiu 3D tlačiareň. Na tlač využíva tekutú živicu a svetlo

16.01.2019 00:00

Výskumníci z Michiganskej univerzity prišli s myšlienkou, že namiesto postupného vrstvenia plastových vlákien pri bežnom procese 3D tlače, ktoré má za následok aj horšiu konštrukčnú stabilitu vytlačen ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button